kodeks post�����powania cywilnego art. 777 paragraf 1 pkt 4 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zaległe odsetki (§ 2 ww. artykułu). Jednocześnie jednak z art. 385 3 pkt 5 Kodeksu cywilnego wynika, iż w razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozwiązania umowy tylko poprzez wypowiedzenie jej przez Abonenta a każda inna forma rozwiązania umowy jest uznawana za nieważną? pyrda Bo taką możliwość daje Ci art.384 1 kc. z niego wynika (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

podzielenia majątku, który objęty był ustawową wspólnością małżeńską. Chodzi na początek o kodeks postępowania cywilnego. Sąd oczywiście stosuje te przepisy i się ich ściśle trzyma. (...)

Garaż Blaszany

Garaż Blaszany

budynku jakiegokolwiej bez pozwolenia na budowę są tylko te dwa warianty nie ma innej możliwości!!! art. 29 ust 1 pkt 1a i ust 2 / Dz.U. nr 93 z 2004r. /- Prawo budowlane. przy 35 m2 rolnik (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że obowiązek

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

kwalifikacji, b) zwrot zatrzymanego prawa jazdy lub pozwolenia do kierowania tramwajem, którego była pozbawiona na okres przekraczający 1 rok. 4. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy paragraf. Art. (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

Społecznych Art. 24 pkt 4. Należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat, licząc od dnia, w którym stały się wymagalne, z zastrzeżeniem ust. 5–5d. 5. (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

tym, że przepis art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h traci moc z dniem 4 czerwca 2018 r., czyli w dniu dzisiejszym: Art. 135. 1. Policjant: 1) zatrzyma prawo jazdy (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

twierdzić że masz 1 klienta . Jest to proste liczenie 1000 klientów X opłata sądowa powiedzmy 1500 zł = 1 500 000 do tego opłata biegłego powiedzmy 2000 zł. to kolejne 2 000 000 zł. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 kkw. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez rozwodu (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

-pracy.net Tak pracodawca może zwolnić pracownika po wykorzystaniu przez niego okresu chorobowego (182 dni) oraz po (90 dniach) zasiłku rehabilitacyjnego Kodeks pracy art. 53 § 1 pkt1 (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Postępowania Cywilnego § 1. Zażalenie na postanowienie sądu przysługuje w wypadkach wskazanych w ustawie. § 2. Na postanowienie sądu drugiej instancji wydane po rozpoznaniu zażalenia skarga (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

możliwości dochodzenia przez firme xyz odszkodowania w wysokości przekraczającej wysokość kary, stosownie do regulacji art. 484 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz.U.1964. (...)

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

Pracownik banku wyłudzał kredyt podrabiając podpis - czy ubiegać o odszkodowanie

inne. Pouczenie: 1. Pokrzywdzony, aż do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej może złożyć oświadczenie, że będzie działał w charakterze oskarżyciela posiłkowego (art. (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). Powództwo (...)

pszczoły sąsiada

pszczoły sąsiada

kolorach dziękuję za uwage !!! Pit Nie mam nic przeciw pszczołom. Mieszkam na wsi. Mój sąsiad postanowił mieć pasiekę. Właśnie postawił 4 puste ule 7 metrów od mojego domu. Chcąc zachować przyjazne (...)

 Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

Czy wynajmujący nie musi się rozliczać za nadpłatę?

przypadkach, gdy korzystający z lokalu nie ma zawartej umowy bezpośrednio z dostawcą mediów lub dostawcą usług (art. 9 ust. 6 u.o.p.l.). Zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 8 wskazanej (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

przeciwko żonie ojca. Jeśli są po ślubie i super byłoby gdyby miała pracę ona musi Was utrzymywać o czym mówi artykuł 144 paragraf 1 Kodeksu Cywilnego. Myślę, że moje porady przyniosą (...)

jaki urlop sie nalezy?

jaki urlop sie nalezy?

urlopu wynosi: 1) 20 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 2) 26 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony co najmniej 10 lat. Art. 155. § 1. Do (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

administracji architektoniczno-budowlanej, którego w niniejszym przypadku nie dokonano. Przepis art. 50 ust. 1 pkt 1.ustawy - Prawo budowlane stanowi, że przypadkach innych niż określone (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

podeprzeć się art. 5 Kodeksu... Cywilnego oraz uchwałą Sądu Najwyższego z 1987 r. w której możemy przeczytać "w razie rażąco niewłaściwego postępowania osoby uprawnionej do alimentów, (...)

Spadek! Pomocy!

Spadek! Pomocy!

://www.prawo.beck.pl/paragraf/pi.akt.23905.html#128863 art 933 "Udział spadkowy każdego z rodziców, które dziedziczy w zbiegu z rodzeństwem spadkodawcy, wynosi jedną czwartą część tego, (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

odniesieniu do przysługującego mu urlopu wychowawczego (Dz. U. z 1996 roku Nr 60 poz. 277 ze zm.). suavec Oto kilka cytatów: "par. 1. 1. Pracownica zatrudniona co najmniej 6 miesięcy może skorzystać (...)

zachowek

zachowek

spadku reguluje art. 991 par. 1 kodeksu cywilnego (u góry w zakładce dokumenty masz kodeks cywilny). stalowiec Dzień dobry, 10 lat temu dostałam w darowiźnie od dziadków (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

, polecam lekturę "kurator w postępowaniu karnym wykonawczym oraz kodeks karny i kodeks karny wykonawczy paulina zapomniałam dodać że wszyscy kuratorzy okręgowi co roku sporządzają plan kontroli (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

. Ochronę w takich sprawach zapenia nam Kodeks Cywilny (art. 556. §1) Jeżeli jeszcze nie odesłała Pani spodni sprzedającej, dobrze by było gdyby Pani zrobił to jak najszybciej. Polecam (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

- napiszcie to krukowi i niech sie wypchają. Logan_Maciej poproszę jeszcze o numer ustawy przedawnieniu, żebym w piśmie mogła się na nią powołać meggi76 Art. 118 Kodeksu Cywilnego - ...roszczenia (...)

1

2