kodeks karny artykuł 244 paragraf 1 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

orzeczonych środków karnych. Powiesz pewnie „to może ustawodawca zapomniał” odpowiem Ci tak NIE nie zapomniał Kodeks Karny operuje Karami i Środkami Karnymi środków karny (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. 84 § (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

przeciwko żonie ojca. Jeśli są po ślubie i super byłoby gdyby miała pracę ona musi Was utrzymywać o czym mówi artykuł 144 paragraf 1 Kodeksu Cywilnego. Myślę, że moje porady przyniosą (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

art. nie odnajduję. suavec To zobacz art. 270 par. 1 i par. 3. pozdrawiam! watson Suavec, przeczytaj art 270, par 1 i 3. Miłej lektury! watson Masz rację - zgadza się. Zwracam honor :-) W przedmiotowej

Kodeks karny

Kodeks karny

omówieniu art.68 kk a dokładnie jego §2, chodzi o "w szczególności gdy popełnił inne niż określone w § 1 przestępstwo" - różne poglądy dot. tych "innych przestępstw" janina72

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wymienionego w paragrafie 1 był w stanie nietrzeźwości... Art 84 k.k mówi o skróceniu środków karnych po upływie połowy okresy, na który orzeczono środki karne wymienione w art. 39 pkt (...)

stalker

stalker

niechcianych propozycji, czasem stosowaniu gróźb, które ?mogą wywołać strach i poczucie zagroże­nia?. lila20 W KK jest chyba artykuł, 191 paragraf a. Ogólnie mówi o tym że osoba (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

. Ochronę w takich sprawach zapenia nam Kodeks Cywilny (art. 556. §1) Jeżeli jeszcze nie odesłała Pani spodni sprzedającej, dobrze by było gdyby Pani zrobił to jak najszybciej. Polecam również (...)

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

Artykuł 284 paragraf 2 czy jestem winny???

to zrobiłem. Nie mam świadków. Na skupie złomu są moje dane jako sprzedającego elementy karoserii. Wydaje mi się że nie uda mi się z tego wyjść. Proszę o radę... Treść art 284 kk o przywłaszczeniu (...)

Jazda bez prawa jazdy(Sądowy zakaz jazdy samochodem)

Jazda bez prawa jazdy(Sądowy zakaz jazdy samochodem)

czy jest w ogóle coś do zrobienia żeby uniknąć wyroku więzienia. WItam, na podstawie art. 244 kk kara jaka grozi za naruszenie zakazu sądowego wynosi do 3 lat ( od 1 miesiąca). Dodatkowo (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada w sobotę, proszę (...)

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

artykule tym kodeks karny typizuje przestępstwo nadużycia zaufania,które godzi w interesy majątkowe wszelkich możliwych podmiotów.Przepis wymienia przecież osoby fizyczne,prawne i jednostki (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie. elo art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa. Ten,że artykuł działa (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

uznania długu, co może się stać przez zapłatę choćby 1 zł na poczet chętnie używanego w pismach do ludzi "uwiarygodnienia dłużnika". UWAŻAJCIE NA TO! Zapłacicie 1 zł i przepadliście, (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest niezwykle drażliwą (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

, mam nie zapłacone rachunki.. On mi wisi jeszcze tylko i aż (dla mnie to dużo) 1200zł. Krystian prawo-pracy.net [b]art. 218 kk[/b] § 1. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

, polecam lekturę "kurator w postępowaniu karnym wykonawczym oraz kodeks karny i kodeks karny wykonawczy paulina zapomniałam dodać że wszyscy kuratorzy okręgowi co roku sporządzają (...)

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

k.k. Zgodnie z przepisami k.w zatarcie ukarania w sprawach o wykroczenie następuje po 2 latach od wykonania kary - w Twoim przypadku uiszczenia grzywny. Jeśli chodzi o Krajowy Rejestr Karny - (...)

problem z agresywną nastolatką

problem z agresywną nastolatką

przyznała mi rację, czyli jest po mojej stronie. Zdjęcia mam przesłać na jej mail'a. Co do prawa to jest zapis w roździale XXV art 200 paragraf 1 KK, ze musiałaby mieć poniżej 15 lat, (...)

Odzyskanie prawa jazdy

Odzyskanie prawa jazdy

prawa jazdy, natomiast w przypadku zakazu orzeczonego na podstawie kodeksu wykroczeń - takiej możliwości nie ma. Kodeks karny przewiduje, że zakaz prowadzenia pojazdu można orzec m.in. za przestępstwa

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

),a dwa Kodeks Karny stanowi, że nie stanowi przestepstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma, a tak bez wątpienia było w twoim przypadku. tak wię pogróżki policji, (...)

bezwładność urzędu

bezwładność urzędu

jej wykonania (art. 107 par. 2 k.k.). Warunkiem bezwzględnym jest jednak to, aby w tym okresie skazany przestrzegał porządku prawnego. monik Art. 76. § 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

rodzinie niezbędne do przeżycia. Nie bedzie łatwo, ale z głodu nie umrzecie... Zaś co do policjantów, to spieszę poinformować, że nie ma takiej kary, jak "od 2 lat do 8 w zawieszeniu". Kodeks (...)

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

niestety kodeks karny. Bardzo polecam kancelarię Pani Wioletty Szewczak. Udało się wybronić mojego brata i sprawa w sądzie potoczyła się bardzo pomyślnie. Sympatyczna i rzeczowa kobieta. Prowadzi (...)

pszczoły sąsiada

pszczoły sąsiada

więźniem we własnym domu!!! O pogryzionej niejednokrotnie reszcie rodziny nie będę wspominać tak samo jak i o psach i kotach. uczulona 29 prawo-cywilne.net Czy jest w Polsce kodeks karny mówiący (...)

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. a to pod kodeks karny mona Witam mam takie pytanie co do tego tematu zostałem podany do sądu przez byłą dziewczyne i jej matke z art. (...)

Moj były partner wysłał mojemu znajomemu moje zdiecia gdzie jestem nago,czy cos mu za to grozi? i

Moj były partner wysłał mojemu znajomemu moje zdiecia gdzie jestem nago,czy cos mu za to grozi? i

powinnam to gdzies zgłosic? Jeżeli zrobił to wbrew Pani woli, to powinna Pani to zgłosić na Policję. Taki czyn podlega pod kodeks karny, konkretnie pod artykuł 191a Kodeksu Karnego: § (...)

POMOCY!!! Nielegalnie wzięte pożyczki na osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności

POMOCY!!! Nielegalnie wzięte pożyczki na osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności

" poniosła konsekwencje? Witam, co prawda nie ukończyłam jeszcze studiów prawniczych, ale przeszukałam kodeks karny i moim zdaniem pasuje tutaj: Art. 286. § 1 k.k Kto, w celu osiągnięcia (...)

prowokowanie bójki

prowokowanie bójki

namawianie do pobicia jest karalne ale inaczej niż pobicie. Kodeks karny znaleźć w necie i poszukać. okleina