kodeks karny art207.1 k co zato grozi Wyszukiwarka e-prawnik.pl


mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

policjanta od 20-500zł. wszystko zawarte w ustawie o wychowaniu w trzezwości art. 43`1 oraz art.43`2. Wiec jeśli chcecie pisac na jakiś temat najpierw poczytajcie Dober no tu to raczej zależy (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

prace przedluzaną co miesiac umowa bylo od marca teraz od czerwca dal mi umowe zlecenie tez na miesiac i tak caly czas co miesiac co miesiac :-((( czy to tak moze byc jak dlugo mozna byc (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

oni to bysmy z glodu pozdychaly - zarabiajac tyle co zarabiamy!!! ale co tam POLSKA BIALO CZERWONI :) kibicuje Polsce wow buziaki aa wiesz co misia ....faktycznie zaczne sie rozgladac bo (...)

Paserstwo jaka kara

Paserstwo jaka kara

Paserstwo jaka kara Jaka kara grozi za paserstwo, proszę o każdą opinię (borowik13) Karę za przestpstwo paserstwa umyślnego i nieumyślnego określa Kodeks Karny mjagi2 paserstwo umyślne-kodeks (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

można według miejsca zamieszkania pozwanego lub miejsca zamieszkania osoby uprawnionej (właściwość przemienna ? art. 32 KPC). Na podstawie art. 96 ust. 1 pkt 2 KSCU strona dochodząca roszczeń

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

problem.Natomiast co do twojej odpowiedzialności karnej za ewentualne posiadanie środka odurzającego to (jeżeli oczywiście mówisz prawdę i miałeś przy sobie 1 tabletkę) to nie masz sie o co (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

orzeczono środek karny w postaci zakazu wykonywania określonego zawodu przez okres 10 lat facet odsiedział 5 lat i co wykonał karę wykonał ale środek karny nadal działa. Przy środkach (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

, którą ojciec dziewczynki sam kupił aby mieć kontakt z dzieckiem mimo iż nie ma żadnych ograniczonych praw ( kontakt z byłą żoną i jej rodziną zupełnie nie możliwy). Co robić w takiej sytuacji, (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

ile powinno mi zostac wyplaty/ damarcel alimenty.pl Rozdział XXVI Kodeks Karny Przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece art. 209 § 1 Kodeksu karnego. Stosownie do tego przepisu, kto uporczywie (...)

Legalizacja miękkich narkotyków

Legalizacja miękkich narkotyków

??? Prawo to sztuka stosowania tego co dobre i słuszne (przypominam), a nie wypinania się na resztę społeczeństwa pod pretekstem "róbta co chceta, a co mnie to obchodzi". Ty nie zawyżasz (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

dłużników wpierają im, że dzwonią z biura firmy Ultimo co jest kłamstwem i przypuszczam, że na to też znalazłby się paragraf. A co do straszenia sądem i komornikiem jest na to poniższy (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

-zadzwonilem pod podany numer zapytac o co chodzi,a pani do mnie ze musze do 27 listopada zaplacic 930 zl i nie interesuje ja to ze jestem bzrobotny i ze niczego nie podpisywalem,co mam robic nie wiem (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

podobnymi Tobie. Co z tego, że piszesz o naprawianiu szkody. Musisz najpierw wykazać przed sądem, że ją poniosłeś. Zacznij podawać do sądu "nieuczciwych płatników" np. Cyfry plus. Za (...)

pszczoły sąsiada

pszczoły sąsiada

. Kupowanie matek? Śmiechu warte. Od tego czasu mało co się zmieniło, zaczyna się sezon letni i jest nalot wściekłych pszczół.Nawet psa i kota potną. I co w takiej sytuacji robić? To jest (...)

Alimenty dla byłego współmałżonka

Alimenty dla byłego współmałżonka

zapewnić wszystko,może byłby lepszym rodzicem, może moja córka miałaby lepszy stert w życiu? kama ty frajerze co ty sobie myslisz sam idz w pole gnoju wychowaj dziecko sam to zobaczysz co (...)

Co grozi za pobicie ??

Co grozi za pobicie ??

Co grozi za pobicie ?? Co grozi za pobicie ?? Mój kolega został oskarzony o pobicie juz raz miał taką sprawe i ma wyrok w zawieszeniu teraz pracuje uczy sie ale preokurator działa (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. Sychowicz, Gajda J., ?Kodeks rodzinny i opiekuńczy?, Komentarz, Warszawa 2002. 4.Dryga T., P. Baronowski ?Rozwód, separacja, podział majątku?. ZCO, Zielona Góra 2000. 5.Gniewek E., Kodeks (...)

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

podrapani koledzy. W wyroku zapisano: ...doprowdzajac do naruszenia czynnosci narzadu ciala pasazerow xyz , na czas nie przekraczajacy 7 dni w rozumieniu art. 157 & 2 kk, tj. wykroczenie z art. 86 (...)

Groźby karalne - jak reagować???

Groźby karalne - jak reagować???

pozbawienia wolności do lat 2. Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

, polecam lekturę "kurator w postępowaniu karnym wykonawczym oraz kodeks karny i kodeks karny wykonawczy paulina zapomniałam dodać że wszyscy kuratorzy okręgowi co roku sporządzają (...)

Alimenty - pracujący tatuś, nie płaci

Alimenty - pracujący tatuś, nie płaci

. Co jeszcze można zrobić? (Saba) za uporczywe uchylanie się od placenia alimentów grozi Art 209 Kodeksu Karnego. Może by to uswiadomić "tatusiowi", że grozi mu więzienie? Kodeks (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

Krakowa) i nie bardzo wiem co moge w tej sprawie zrobic i co dokladnie mi grozi(nie bylem notowany nigdy wczesniej), legitymacja byla mojego kuzyna. Bardzo prosze o kontakt: int01h@sentinel.mj12.eu.org

0.23 mg/l Co mi za to grozi?

0.23 mg/l Co mi za to grozi?

0.23 mg/l Co mi za to grozi? Witam. Wstydzę się nawet o tym pisać... Złapali mnie jak miałem w pierwszym dmuchnięciu 0.23 mg/l, natomiast po 15 minutach 0.21, i następnie jeszcze po 10 minutach

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

to, co każdy wierzyciel. Jednym zdaniem, tym całym Krukiem itp. nie ma się za bardzo co przejmować, szczególnie jeżeli działają bezprawnie. abi Kruk nagrywa ale chyba tylko w celu kontrolowania (...)

Allegro Art. 286 §1 k. k.

Allegro Art. 286 §1 k. k.

rzecz której jak się potem okazało nie miała i zapomniała o tym i wogóle nie odzywała się do osoby kupujacej to... teraz mnie przychodzi jakies powiadomienie że zgodnie z Art. 286 §1 k. (...)

co grozi za  ucieczka z miejsca wypadku

co grozi za ucieczka z miejsca wypadku

co grozi za ucieczka z miejsca wypadku Proszę o pomoc. Co przewiduje kodeks karny wobec osoby która porzucił pojazd i uciekła z miejsca wypadku? Czy jeśli w ciągu 24h od (...)

jazda po alkoholu

jazda po alkoholu

takie pytanie mój brat został złapany na jeździe po alkoholu co mu grozi?Nie spowodował żdnego wypadku ani nic.Z góry dziękuję za pomoc netka2 Witam Mam pytanie co mi grozi (...)

mowa nienawiści kodeks karny

mowa nienawiści kodeks karny

mowa nienawiści kodeks karny hej, mam pytanie jaka jest przewidziana kara za tzw. \"mowę nienawiści\" wobec określonej grupy ludzi, i mówienie że \"co 10 trzeba zabić brutalnie\" na (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

wyjątkami wskazanymi w przepisie art. 267 kpc, sąd odbiera od świadka przyrzeczenie (art. 266 § 3 kpc). Natomiast w myśl przepisów art. 303 i art. 304 kpc sąd przesłuchuje najpierw (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

stac nawplaty co miesiac w tej kwocie wiec wysylam mu tyle ile moge co miesiac zawsze cos do staje na kato .wczoraj dostalam od komornika pismo ze wystawiamoj telewizor do przetargu .czy moze tak (...)