kodeks karny art. 294 paragraf 1 kk z komentarzem Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

jeszcze jedna korzyść z takiego wniosku – pozbywasz się akt. Oddajesz wtedy akta sprawy z adnotacją, że kara została wykonana i informujesz jednocześnie, że środek karny nie (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

butelki z kilku metrów ciężko zauważyć , a jak w butelce jest sok z agrestu . A jeśli butelkę z alkoholem zainstaluje w skarpetce i będę pił coś ze skarpetki ? mayones Stary te kurwy (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

, mam nie zapłacone rachunki.. On mi wisi jeszcze tylko i aż (dla mnie to dużo) 1200zł. Krystian prawo-pracy.net [b]art. 218 kk[/b] § 1. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawie mamy z taką właśnie do czynienia) przedawniają się z upływem lat dwóch. Stosujemy tu również Art. 750 i 751 Kodeksu Cywilnego- tryb dotyczący przedawnienie roszczeń z (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

karnoprawnego obowiązku naprawienia szkody, a więc również tego, określonego w art. 72 § 2 k.k. (Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Karna z dnia 18 czerwca 2009 r. IV KK (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

karnego??? To, że warunkowe podlega ujawnieniu wynika z art. 1 ust.2 pkt. 2 ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym. Jednocześnie ani kodeks karny ani powołana wyżej ustawa (art. (...)

Kodeks karny

Kodeks karny

omówieniu art.68 kk a dokładnie jego §2, chodzi o "w szczególności gdy popełnił inne niż określone w § 1 przestępstwo" - różne poglądy dot. tych "innych przestępstw" janina72

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci bez

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

podrapani koledzy. W wyroku zapisano: ...doprowdzajac do naruszenia czynnosci narzadu ciala pasazerow xyz , na czas nie przekraczajacy 7 dni w rozumieniu art. 157 & 2 kk, tj. wykroczenie z (...)

problem z agresywną nastolatką

problem z agresywną nastolatką

przyznała mi rację, czyli jest po mojej stronie. Zdjęcia mam przesłać na jej mail'a. Co do prawa to jest zapis w roździale XXV art 200 paragraf 1 KK, ze musiałaby mieć poniżej (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

korespondencję z kimś na ten temat, albo rozmowe telefoniczną podsłuchaną przez CBŚ)... watson Odnośnie wypowiedzi kolegi ps. sauvec. Niestety się mylisz. Nasz kodeks karny przewiduje (...)

 art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk Witam. Czy możliwe jest aby ojciec który wcześniej nie płacił alimentów na dziecko, unikał pracy oficjalnej oraz kontaktu z sądem, prokuratorem, windykatorem (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

podstawe prawna art.117 kc. Pozdrawiam. schycha dzisiaj dostałem kartkę z berlina z następującą treścią -"Wracamy właśnie z Niemiec,mamy ciekawą propozycję.Prosimy o (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

Kodeks Cywilny. Nie załamujcie się dziewczyny! Mogę Wam poradzić: 1. Skontaktujcie się z Funduszem alimentacyjnym. Z tego co wiem otrzymacie od nich alimenty, a oni juz mają swoje (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie (...)

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota (...)

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

musial caly czas w radiowozie kleczec..odmowiono nawet podania wody o ktora prosil..co mozemy w tej sytuacji zrobic??/ tenka85 mowisz ze mogl powiedziec ze znalazl na ulicy...wyobraz sobie ze syn z kolega

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. (...)

bezwładność urzędu

bezwładność urzędu

jej wykonania (art. 107 par. 2 k.k.). Warunkiem bezwzględnym jest jednak to, aby w tym okresie skazany przestrzegał porządku prawnego. monik Art. 76. § 1. Skazanie ulega zatarciu (...)

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. a to pod kodeks karny mona Witam mam takie pytanie co do tego tematu zostałem podany do sądu przez byłą dziewczyne i jej matke z (...)

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 paragraf 1 (...)

Art. 200.  kk

Art. 200. kk

Art. 200. kk Witam Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

obowiązuje) ale jest tam jasno i wyraźnie napisane:USTAWA z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy. Art. 1. Dniami wolnymi od pracy są: 1) dni niżej wymienione: (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie. elo art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa. Ten,że artykuł działa (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jestem w błędzie?? Pozdrawiam Kasia Chcąc odbyć aplikację kuratorską z kim powinnam najpierw skontaktowaćsię w Sądzie Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

udziału! Nie polecam rozwiązań sugerowanych przez @aneri i @mrozowskim - czemu? - poczytajcie o art.279kk, i art.193kk a jeśli będziecie nękać to dojdzie jeszcze art 190a (...)