kodeks karny art 239 paragraf 1 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

Kodeks karny

Kodeks karny

omówieniu art.68 kk a dokładnie jego §2, chodzi o "w szczególności gdy popełnił inne niż określone w § 1 przestępstwo" - różne poglądy dot. tych "innych przestępstw" janina72

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest niezwykle (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

, mam nie zapłacone rachunki.. On mi wisi jeszcze tylko i aż (dla mnie to dużo) 1200zł. Krystian prawo-pracy.net [b]art. 218 kk[/b] § 1. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

działa w sposób określony w § 1 w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Zgodnie z art. 191 par. 1 kodeksu karnego (dalej: (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

tzw. opłat manipulacyjnych, które podmiot dokonujący windykacji pobiera na koszty własnej działalności. Takie działanie może być kwalifikowane jako przestępstwo z art. 286 § 1 k.k., (...)

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

podrapani koledzy. W wyroku zapisano: ...doprowdzajac do naruszenia czynnosci narzadu ciala pasazerow xyz , na czas nie przekraczajacy 7 dni w rozumieniu art. 157 & 2 kk, tj. wykroczenie z art. (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

art. nie odnajduję. suavec To zobacz art. 270 par. 1 i par. 3. pozdrawiam! watson Suavec, przeczytaj art 270, par 1 i 3. Miłej lektury! watson Masz rację - zgadza się. Zwracam (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

warunkowego jej wykonania. oba ograniczenia nie obowiazuja jedynie w trybie "nadzwyczajnym" czyli przy wnoszeniu kasacji przez prokuratora generalnego albo rzecznika praw obywatelskich. bo po 1 (...)

problem z agresywną nastolatką

problem z agresywną nastolatką

przyznała mi rację, czyli jest po mojej stronie. Zdjęcia mam przesłać na jej mail'a. Co do prawa to jest zapis w roździale XXV art 200 paragraf 1 KK, ze musiałaby mieć poniżej (...)

 art. 209 § 1 kk

art. 209 § 1 kk

dziecko ma wpływ na te sytuacje? dzien dobry co to znaczy art 209 paragraf 1kk patrycja

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

odpowiedzialności za przestępstwo z art. 209 § 1 jest to, aby niewypełnianie obowiązku alimentacyjnego narażało na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych dziecka. Faktycznie (...)

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k

286 paragraf 1 k.k Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy popełniając czyn karalny z art. 286 paragraf 1 k.k na cudza niekorzysc na kwotę 875zł, (kwota zwrucona) (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

to znajdziesz co on oznaczal wtedy. Dziekuje. aneta134 Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od (...)

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

Narkotyki.Pilna sprawa!!!

),a dwa Kodeks Karny stanowi, że nie stanowi przestepstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma, a tak bez wątpienia było w twoim przypadku. tak wię pogróżki policji, (...)

bezwładność urzędu

bezwładność urzędu

jej wykonania (art. 107 par. 2 k.k.). Warunkiem bezwzględnym jest jednak to, aby w tym okresie skazany przestrzegał porządku prawnego. monik Art. 76. § 1. Skazanie ulega zatarciu (...)

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

wolności do lat 2 jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212. § 2. K.K.)oraz Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo (...)

art. 157kk

art. 157kk

art. 157kk Witam. Zostałem zatrzymany za art. 157 paragraf 1 gdzie poddałem się dobrowolnie karze, gdzie poddałem się dobrowolnie karze 6 miesięcy bezwzględnego wyroku. (...)

 Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę?

Oszukany przez prokuraturę? Witam. W roku 2007 brat wziął telefon na abonament w Play i sprzedał ten telefon. W roku 2019 prokuratura oskarżyła go o czyn z art. 286 paragraf 1 k. k. i (...)

Art. 200.  kk

Art. 200. kk

Art. 200. kk Witam Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

uznania długu, co może się stać przez zapłatę choćby 1 zł na poczet chętnie używanego w pismach do ludzi "uwiarygodnienia dłużnika". UWAŻAJCIE NA TO! Zapłacicie 1 zł i przepadliście, (...)

Kara dla internautów obrażających Polskich Żołnierzy.

Kara dla internautów obrażających Polskich Żołnierzy.

w misjach zagranicznych. artykułu 255 paragraf 3 kodeksu karnego, to jest zdaje sie ten paragraf i art karny który to obejmuje lukas podolski Wyjątkowa bezczelność reżimu - wysyłać (...)

POMOCY!!! Nielegalnie wzięte pożyczki na osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności

POMOCY!!! Nielegalnie wzięte pożyczki na osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności

" poniosła konsekwencje? Witam, co prawda nie ukończyłam jeszcze studiów prawniczych, ale przeszukałam kodeks karny i moim zdaniem pasuje tutaj: Art. 286. § 1 k.k Kto, w (...)

udział w bójce art.158.paragraf 1

udział w bójce art.158.paragraf 1

policji(bo to łajzy i pedały) wniosek 2- wal w łeb za nim Ciebie walną bo wtedy moze trafisz i sprawy nie bedzie. elo art158/1kk jest dość ciekawym stworem naszego prawa. Ten,że artykuł działa (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

udziału! Nie polecam rozwiązań sugerowanych przez @aneri i @mrozowskim - czemu? - poczytajcie o art.279kk, i art.193kk a jeśli będziecie nękać to dojdzie jeszcze art 190a (...)

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

jej szkodę popełnić przestępstwa z art 298 kk. proszę o opinie w tej sprawie? czy tak jest? czy jest to pogląd ugruntowany w orzecznictwie? Podmiot niegospodarczy może być pokrzywdzonym z (...)