kodeks karny art.284 2kk. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

orzeczono środek karny w postaci zakazu wykonywania określonego zawodu przez okres 10 lat facet odsiedział 5 lat i co wykonał karę wykonał ale środek karny nadal działa. Przy środkach probacji (...)

Kodeks karny

Kodeks karny

omówieniu art.68 kk a dokładnie jego §2, chodzi o "w szczególności gdy popełnił inne niż określone w § 1 przestępstwo" - różne poglądy dot. tych "innych przestępstw" janina72

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

- art. 68 par. 4 k.k.). Byłaby to taka mała analogia do art. 76 par. 1 k.k. Tylko czy posługiwanie się tu analogią jest dopuszczalne. Analogia w prawie karnym jest niezwykle drażliwą (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

udziału! Nie polecam rozwiązań sugerowanych przez @aneri i @mrozowskim - czemu? - poczytajcie o art.279kk, i art.193kk a jeśli będziecie nękać to dojdzie jeszcze art 190a (...)

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

czy podmiot niegospodarczy jest pokrzywdzonym z art 296 kk

jej szkodę popełnić przestępstwa z art 298 kk. proszę o opinie w tej sprawie? czy tak jest? czy jest to pogląd ugruntowany w orzecznictwie? Podmiot niegospodarczy może być pokrzywdzonym z (...)

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

Kiedy wygasnie wyrok - usuniecie z rejestru karanych

podrapani koledzy. W wyroku zapisano: ...doprowdzajac do naruszenia czynnosci narzadu ciala pasazerow xyz , na czas nie przekraczajacy 7 dni w rozumieniu art. 157 & 2 kk, tj. wykroczenie z art. (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

jej warunków (art. 29). Art. 281 KP zawiera wyliczenie wykroczeń przeciw prawom pracownika, podlegających grzywnie, a wśród nich brak pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy o pracę. Karę grzywny

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia wolnosci bez

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

serwisie we wskazanym linku, ponieważ nie tyczy się to art. 72 § 2 kk. Oakmoss Oakmoss, bardzo dziękuję za rzetelną pomoc i potwierdzenie moich przypuszczeń, utwierdziłeś mnie w tym (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

korespondencję z kimś na ten temat, albo rozmowe telefoniczną podsłuchaną przez CBŚ)... watson Odnośnie wypowiedzi kolegi ps. sauvec. Niestety się mylisz. Nasz kodeks karny przewiduje możliwość (...)

bezwładność urzędu

bezwładność urzędu

przekonać a zaswiadczenie bedzie mi dosc pilnie potrzebne z gory dziekuje za odpowiedz to jeszce zawcześnie - przeczytaj kodeks karny , z tego byłeś skazany w zawieszeniu - ile czasu jest do zaracia (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy od kiedy (...)

Groźby wyrządzenia szkody

Groźby wyrządzenia szkody

wolności do lat 2 jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212. § 2. K.K.)oraz Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby (...)

POMOCY!!! Nielegalnie wzięte pożyczki na osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności

POMOCY!!! Nielegalnie wzięte pożyczki na osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności

" poniosła konsekwencje? Witam, co prawda nie ukończyłam jeszcze studiów prawniczych, ale przeszukałam kodeks karny i moim zdaniem pasuje tutaj: Art. 286. § 1 k.k Kto, w celu osiągnięcia (...)

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

Horrendalny wyrok dla 19 latka za 0.29mg/l

pojazdow na 3 lata III. na mocy art. 43a 2k.k orzeka srodek karny w wysokosci 5000 zl na rzecz Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. IV. na mocy art. 43b k.k (...)

prowokowanie bójki

prowokowanie bójki

namawianie do pobicia jest karalne ale inaczej niż pobicie. Kodeks karny znaleźć w necie i poszukać. okleina

sex z 14 latką

sex z 14 latką

?. Jedynie okoliczności ?łagodzące? mogą wpłynąć na wymiar kary i chociaż kodeks karny przewiduje od 2 do 12 lat pozbawienia wolności to nie znaczy, że nie otrzyma kary łagodniejszej. Kara (...)

niekaralność do licencji pilota

niekaralność do licencji pilota

) obecnie chcialbym zrobic licencje pilota samolotów PPL(A) a do jej wystawienia ppotrzebne jest zaswiadczenie o niekaralności czytając kodeks karny dowiedzialem sie ze mozna takowe uzyskac po (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

pojazdów. Na podstawie art. 42 paragraf 2 k.k. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju,jeżeli sprawca w czasie popełnienia (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

prowadzenia pojazdów za wykonany jeżeli środek karny miał zzastosowanie conajmniej 1 rok i mineła już połowa okresu na jaki w/w środek karny został zasądzony. Niestety art. 84 § (...)

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić??? Mam mały problem i nie wiem co zrobić? Chodzi mianowicie o to, że popełniłem przestępstwo z art. 278a § 1kk, 275 § 1kk, 276kk z (...)

Krajowy Rejestr Karny

Krajowy Rejestr Karny

Krajowy Rejestr Karny Witam. 19.12.2003r. otrzymałam wyrok za przestępstwo z art.292 $ 1 kk, karą było 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat i orzeczenie na podstawie (...)

Podrobienie podpisu na umowie kredytowej

Podrobienie podpisu na umowie kredytowej

.......... oskarżonemu o popełnienie przestepstwa z art 286 1 kk i art. 270 1 kk w zw. Z art. 11 2 kk" Ponizej pouczenie. Czyli nic z tego co zaproponował prokurator? (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

, polecam lekturę "kurator w postępowaniu karnym wykonawczym oraz kodeks karny i kodeks karny wykonawczy paulina zapomniałam dodać że wszyscy kuratorzy okręgowi co roku sporządzają (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

. Ochronę w takich sprawach zapenia nam Kodeks Cywilny (art. 556. §1) Jeżeli jeszcze nie odesłała Pani spodni sprzedającej, dobrze by było gdyby Pani zrobił to jak najszybciej. Polecam również (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

,nie pamietam dokładnie, chyba art.141 k.w. Daleka droga do art.202 ale jest możliwość podciągnięcia pod ten przepis.Nikt nie twierdzi,że to się musi zdarzyć.Ale gdyby doszło do dalszych (...)

Ochrona Prawa Pracowników przez Kodeks Karny!!

Ochrona Prawa Pracowników przez Kodeks Karny!!

, stanowi naruszenie praw podmiotu będącego pracownikiem. Kodeks Karny chroni osoby które zgonie z Kodeksem Pracy zostały zatrudnione na podstawie umowy o pracę, powołania, mianowania, wyboru (...)

Mandat karny kodeks drogowy Art. 26

Mandat karny kodeks drogowy Art. 26

Mandat karny kodeks drogowy Art. 26 Dostałem rano mandat którego nie przyjąłem. Chodziło o kwestię tego że przejechałem koło przystanku bez wysepki kiedy akurat zatrzymywał się tam (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

pomyślnego okresu proby przy warunkowym zawieszeniu wykonania kary Sebastian Valmont Dokładnie. Art. 76 kk § 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu (...)

1

2

3