kodeks cywilny art.432 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Spadek! Pomocy!

Spadek! Pomocy!

a jego ojciec ma prawo do dziedziczenia po moim synu?? jeśli tak to w jakiej części. Z góry dziękuje za pomoc (agazz) polecam dokładnie przeczytać co mówi na ten temat Kodeks Cywilny (od Art (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

. Ochronę w takich sprawach zapenia nam Kodeks Cywilny (art. 556. §1) Jeżeli jeszcze nie odesłała Pani spodni sprzedającej, dobrze by było gdyby Pani zrobił to jak najszybciej. Polecam (...)

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

adwokata lub osoby która ma pojęcie większe niż ja na temat prawa choć ART. Kodeks cywilny Art. 117. § 1. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe (...)

czy rodzic może kontrolować korespondencję nastolatków?

czy rodzic może kontrolować korespondencję nastolatków?

przepisami prawa, między innymi przez kodeks cywilny (art. 23 i 24). Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że (...)

Zachowek po dziadku

Zachowek po dziadku

dziadka dowiedziałam się po 4 latach . Ponieważ nikt mnie nie poinformował, bie utrzymywaliśmy kontaktu z tamtą rodziną. viki3003 Kodeks Cywilny Art. 1007 § 1. Roszczenia uprawnionego (...)

Umowa o podwyższanie kwalifikacji pracownika

Umowa o podwyższanie kwalifikacji pracownika

etc.) Znowu kodeks cywilny Art. 354. § 1. mówi, że: "Dłużnik powinien wykonać zobowiązanie zgodnie z jego treścią i w sposób odpowiadający jego celowi społeczno-gospodarczemu (...)

Reklamacja z rękojmi z żądaniem zwrotu gotówki, a samowolna naprawa.

Reklamacja z rękojmi z żądaniem zwrotu gotówki, a samowolna naprawa.

zgodnie z Dz.U.2018.0.1025 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny art. 556 ? 576 - sprzedawca nie ustosunkował się do tego w terminie 14 dni kalendarzowych, należy przyjąć, (...)

wada ukryta mieszkania -  nieszczelne okna

wada ukryta mieszkania - nieszczelne okna

. Prosimy w niej o naprawę zgłoszonych problemów w przeciągu 7 dni od otrzymania pisma . Powołując się na kodeks cywilny art 664 ust. 1 , wnieśliśmy o rekompensatę za czas trwania (...)

Sprzedaż motoreweru - brak pełnoletności PILNE

Sprzedaż motoreweru - brak pełnoletności PILNE

, który podałem jest dozwolony przez kodeks cywilny "Art. 18. § 1. Ważność umowy, która została zawarta przez osobę ograniczoną w zdolności do czynności prawnych bez wymaganej (...)

Kłopotliwe drzewo sąsiada

Kłopotliwe drzewo sąsiada

, żeby tą gałęzią się zająć nic sobie nie robi. Czy ja sam mogę ją usunąć czy będzie to złamanie prawa? Kodeks Cywilny Art. 150. Właściciel gruntu może obciąć i zachować (...)

Powódź zawiniona przez PKP

Powódź zawiniona przez PKP

to w oparciu o jaki paragraf prawa cywilnego) za zawinione krzywdy? Kodeks Cywilny art. 415: Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia. Na tej podstawie (...)

kwaterunek mieszkanie

kwaterunek mieszkanie

reguluje kodeks cywilny art 691 paragraf 1 a nie ustawa o najmie :). jesli nie masz zabezpieczonych potrzeb mieszkaniowych, to znaczy jesli nie masz tytulu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, (...)

IDEA, windykacja, sąd- SOS

IDEA, windykacja, sąd- SOS

najwyzszy sad administracyjny wyrok jest prawomocny po drugie nie wiem kiedy wystawili ci ostatnia fakture ale jesli juz minely dwa lata to sprawa jest juz przedawniona kodeks cywilny art. (...)

Ile trwa wypowiedzenie umowy najmu - lokator wypowiada umowę właścicielowi-?

Ile trwa wypowiedzenie umowy najmu - lokator wypowiada umowę właścicielowi-?

to jakoś zależne-podpisanie protokołlu-rozwiazanie umowy-placenie czynszu za ten okres? jak mozna goscia zmusic do podpisania, czy jest jakis organ nadrzedny czy tylko zostaje sąd? (kaktus1) Kodeks (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

mam umowę najmu na rok to czy mogę ją wypowiedzieć wcześniej i na jakich warunkach, co o tym mówi kodeks cywilny?? kuba78 Art. 673 § 3 kodeksu cywilnego mówi, że  jeżeli (...)

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

dziekuję ze odpowiedź.pozdrawiam jagi Aktem prawnym właściwym w tym wypadku jest raczej Ustawa oszczególlnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie ustawy Kodeks Cywilny a dkoładniej (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

sformułowanie w KRiO dotyczące władzy rodzicielskiej art.92 (zwrot pełnoletni). Jak natomiast potraktować czynne prawo wyborcze jeżeli napisane jest 18 lat. Kodeks Cywilny w art.10 (...)

dług idea - windykacja kruk

dług idea - windykacja kruk

prawo telekomunikacyjne to podlega pod kodeks cywilny pod art. 554 i przedawnia sie po dwoch latach wiel nasz przyjaciel i tak moze byc spokojny ale wczoraj zapadl wyrok naczelnego sadu administracyjnego

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

rodzice nie widziedziczyli pozostałych dzieci to należy im się zachówek ->kodeks cywilny od art 922. http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19640160093 Polo Wedłóg (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

rodzic będący dzieckiem spadkodawcy żył jeszcze w chwili otwarcia spadku (śmierci spadkodawcy). Istotne dla Pana kwestie reguluje kodeks cywilny w art. 991 i nast. Rozliczenia zachowkowe (...)

czym jest bezpodstawne wzbogacenie??

czym jest bezpodstawne wzbogacenie??

. Źródłem bezpodstawnie uzyskanej korzyści mogą być zdarzenia różnego rodzaju. Może ono być w dobrej lub złej woli. Obecnie instytucję tę reguluje Kodeks cywilny w art. 405-414. (...)

Testament - podstawy prawne

Testament - podstawy prawne

Testament - podstawy prawne jakie są aktualne przepisy dotyczące testamentu? Aktualny kodeks cywilny- od art. 941 i nast. Grzes89

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

sprzedaży. Art 108 prawa telekomunikacyjnego przewidujący 12 miesięczny okres przedawnienia dotyczy tylko i wyłącznie roszczeń z art 105 PT, czyli roszczeń za przerwę w świadczeniu usługi (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

właścicieli nie wyrażała swej woli faktycznie), oraz czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu, na które zgodę musi wyrazić 100% składu właścicieli ( to reguluje Kodeks Cywilny). (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

na podstawie art. 95 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, ze zm.), nie stanowi naruszenia przepisów prawa. Działanie takie znajduje bowiem podstawę (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

- LUDZIE czemu nie chcecie się pogodzić?! - Sądy i bez Waszych problemów mają dużo roboty... Pozdrawiam Piotr Ja to bym na Pana miejscu trochę poczytał kodeks cywilny zanim bym tak szastał (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. Sychowicz, Gajda J., ?Kodeks rodzinny i opiekuńczy?, Komentarz, Warszawa 2002. 4.Dryga T., P. Baronowski ?Rozwód, separacja, podział majątku?. ZCO, Zielona Góra 2000. 5.Gniewek E., Kodeks (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

;mrozowskim"!!! - jesteś pracownikiem żagla albo bestu. Monia - istnieją różne okresy przedawnień (kodeks cywilny i kod. postepowania cywilnego). Idź do adwokata po poradę prawną (50-100zł) (...)

1

2

3

4

5

...

13