kodeks cywilny art.395 ust.1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


wada ukryta mieszkania -  nieszczelne okna

wada ukryta mieszkania - nieszczelne okna

. Prosimy w niej o naprawę zgłoszonych problemów w przeciągu 7 dni od otrzymania pisma . Powołując się na kodeks cywilny art 664 ust. 1 , wnieśliśmy o rekompensatę za czas trwania (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy on postępowania (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

na podstawie art. 95 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, ze zm.), nie stanowi naruszenia przepisów prawa. Działanie takie znajduje bowiem podstawę (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

warunków umowy a to moim zdaniem jest sprzeczne z przepisami. pyrda To jest to samo, co w art.18 ust.5, tylko z drugiej strony - jeżeli nie wypowiesz jej po zmianie regulaminu, umowa nadal obowiązuje. (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

art. 230 k.c.). Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia. Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

;mrozowskim"!!! - jesteś pracownikiem żagla albo bestu. Monia - istnieją różne okresy przedawnień (kodeks cywilny i kod. postepowania cywilnego). Idź do adwokata po poradę prawną (50-100zł) (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. Sychowicz, Gajda J., ?Kodeks rodzinny i opiekuńczy?, Komentarz, Warszawa 2002. 4.Dryga T., P. Baronowski ?Rozwód, separacja, podział majątku?. ZCO, Zielona Góra 2000. 5.Gniewek E., Kodeks (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

. Ochronę w takich sprawach zapenia nam Kodeks Cywilny (art. 556. §1) Jeżeli jeszcze nie odesłała Pani spodni sprzedającej, dobrze by było gdyby Pani zrobił to jak najszybciej. Polecam (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

napisać :) Logan_Maciej Ponownie dziekuję, napiszę tylko jak coś ci to powie , że KRUK w pismach do nas pisze iż prztwarzanie danych osobowych przez firme KRUK odbywa się na podstawie art23 ust. (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

mam umowę najmu na rok to czy mogę ją wypowiedzieć wcześniej i na jakich warunkach, co o tym mówi kodeks cywilny?? kuba78 Art. 673 § 3 kodeksu cywilnego mówi, że  jeżeli (...)

Indywidualne ogrzewanie w bloku

Indywidualne ogrzewanie w bloku

lokali lub nieruchomości wspólnej. (Podobne ograniczenie zawiera też kodeks cywilny). W następstwie wyodrębnienia lokali powstała współwłasność przymusowa. Nie może ona pomijać wzajemnych (...)

dług idea - windykacja kruk

dług idea - windykacja kruk

prawo telekomunikacyjne to podlega pod kodeks cywilny pod art. 554 i przedawnia sie po dwoch latach wiel nasz przyjaciel i tak moze byc spokojny ale wczoraj zapadl wyrok naczelnego sadu administracyjnego

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

właścicieli nie wyrażała swej woli faktycznie), oraz czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu, na które zgodę musi wyrazić 100% składu właścicieli ( to reguluje Kodeks Cywilny). (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

przepisów ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, z późn. zm.2)) o powierzchni użytków rolnych przekraczającej 2 ha przeliczeniowe lub nie podlega ubezpieczeniom

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

- LUDZIE czemu nie chcecie się pogodzić?! - Sądy i bez Waszych problemów mają dużo roboty... Pozdrawiam Piotr Ja to bym na Pana miejscu trochę poczytał kodeks cywilny zanim bym tak szastał (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

. 1623 z późno zm.) oraz art. 104 § l, art. 105 ustawy z dnia 14.06.1960 r. - Kodeks Postępowania Administracyjnego (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r. Nr 98 poz. 1071 z późno zm.) Orzeka (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

zwolnioną od kosztów (art.111 par.1 kpc), a w ten sposób ? komornik obciążył Cię nimi. Na pewno było to dla niego korzystne, ale pozbawione podstawy prawnej. Art. 59 ust.1 ustawy z (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

) (Utraci moc z dniem 4 czerwca 2018 r. na podstawie art. 8 ustawy z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy ? Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 541 i 2183 oraz z 2016 r. poz. (...)

Spadek! Pomocy!

Spadek! Pomocy!

a jego ojciec ma prawo do dziedziczenia po moim synu?? jeśli tak to w jakiej części. Z góry dziękuje za pomoc (agazz) polecam dokładnie przeczytać co mówi na ten temat Kodeks Cywilny (od Art (...)

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie

dokonania określonej czynności prawnej. Chodzi więc o dokonanie swego rodzaju usługi. Ponadto, zlecenie może być odpłatne bądź nieodpłatne - w tej kwestii kodeks cywilny wprowadza jednak (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie (...)

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

dziekuję ze odpowiedź.pozdrawiam jagi Aktem prawnym właściwym w tym wypadku jest raczej Ustawa oszczególlnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie ustawy Kodeks Cywilny a dkoładniej (...)

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

23.kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm., a w szczególności jego ks. III, tyt. XVII, tj. Umowa Ubezpieczenia art. 805-834. Mój promotor twierdzi, że się (...)

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

adwokata lub osoby która ma pojęcie większe niż ja na temat prawa choć ART. Kodeks cywilny Art. 117. § 1. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

możliwości dochodzenia przez firme xyz odszkodowania w wysokości przekraczającej wysokość kary, stosownie do regulacji art. 484 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz.U.1964. (...)

PRESCO!POMOCY!!!

PRESCO!POMOCY!!!

prawa przewozowego według którego przedawnienie roszczeń z tytułu zapłaty należności przewozowych, zgodnie z treścią art. 77 ust. 1 i 3 pkt 4 Prawa przewozowego, następuje z upływem roku (...)

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

, nasz kodeks cywilny to znowelizowana ustawa z 1964 r, prawo wekslowe to ustawa z 1932 roku, tylko nieliczne artykuły i pragrafy się zmieniały, natomiast niedawno zmieniła się ustawa o egzekucji

Odszkodowanie za pomówienie

Odszkodowanie za pomówienie

Dzięki za odpowiedź! Tak też myślałem, że wysokość nie jest określona. Jeszcze raz dzięki i pozdro. Pietrov Przemyślałem jednak to jeszcze raz. Twoja odpowiedź oparta jest o kodeks cywilny. (...)