kodeks cywilny art. 833 paragraf 6 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

kscielnego.Jestem 7 lat po rozwodzie cywilnym,moj były maż od 6 lat jest w ponownym związku,ja od 5 lat też tworze udany związek z partnerem,z ktorym mam 2 letnią córeczkę i własnie dla niej chcemy (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

rodzice nie widziedziczyli pozostałych dzieci to należy im się zachówek ->kodeks cywilny od art 922. http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19640160093 Polo Wedłóg (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

sprawą to wyślij mi meila na hwinkowska@gmail.com IP832711397 czy mozliwe jest wystapienie o zaprzeczenie ojcostwa przez matke?? shoka Kodeks rodzinny i opiekunczy: Art. 69. § 1. Matka może wytoczyć

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

na podstawie art. 95 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93, ze zm.), nie stanowi naruszenia przepisów prawa. Działanie takie znajduje bowiem podstawę (...)

Spadek! Pomocy!

Spadek! Pomocy!

a jego ojciec ma prawo do dziedziczenia po moim synu?? jeśli tak to w jakiej części. Z góry dziękuje za pomoc (agazz) polecam dokładnie przeczytać co mówi na ten temat Kodeks Cywilny (od Art (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

;mrozowskim"!!! - jesteś pracownikiem żagla albo bestu. Monia - istnieją różne okresy przedawnień (kodeks cywilny i kod. postepowania cywilnego). Idź do adwokata po poradę prawną (50-100zł) (...)

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

dziekuję ze odpowiedź.pozdrawiam jagi Aktem prawnym właściwym w tym wypadku jest raczej Ustawa oszczególlnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie ustawy Kodeks Cywilny a dkoładniej (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. Sychowicz, Gajda J., ?Kodeks rodzinny i opiekuńczy?, Komentarz, Warszawa 2002. 4.Dryga T., P. Baronowski ?Rozwód, separacja, podział majątku?. ZCO, Zielona Góra 2000. 5.Gniewek E., Kodeks (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

bezumownym bedzie co dalej.... mamuska487 dlugosc linii energetycznej na mojej dzialce wyliczyl 26 metrow i dalej niewiem skad wzial 1900 zl za 3 lata mamuska487 To chyba niewiele dostać za 6 słupów na (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera taki (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

6 listopada 2008 r. (Dz. U. z 2008 r. Nr 220, poz. 1431) o zmianie ustawy ? Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, a wraz nią kilka zmian w zakresie obowiązku alimentacyjnego

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

Kodeks Cywilny. Nie załamujcie się dziewczyny! Mogę Wam poradzić: 1. Skontaktujcie się z Funduszem alimentacyjnym. Z tego co wiem otrzymacie od nich alimenty, a oni juz mają swoje sposoby na (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

. Ochronę w takich sprawach zapenia nam Kodeks Cywilny (art. 556. §1) Jeżeli jeszcze nie odesłała Pani spodni sprzedającej, dobrze by było gdyby Pani zrobił to jak najszybciej. Polecam (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

mam umowę najmu na rok to czy mogę ją wypowiedzieć wcześniej i na jakich warunkach, co o tym mówi kodeks cywilny?? kuba78 Art. 673 § 3 kodeksu cywilnego mówi, że  jeżeli (...)

Alimenty dla rodziców

Alimenty dla rodziców

żaden paragraf. Ja z moją żoną opiekujemy się jej rodzicami, bo tego chcemy, a gdyby brakowało im pieniędzy z chęcią byśmy dali, a wiemy, że i tak to za mało za uczucia i troskę, którymi obdarzyli (...)

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

Odpowiedzialność za długi współmałżonka

. Grzegorz prawo-cywilne.net [quote]Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy Art. 52. § 1a. Ustanowienia przez sąd rozdzielności majątkowej może żądać także wierzyciel jednego z małżonków, jeżeli (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie nie (...)

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

? i w danym czasie (pora nocna) istnieje społecznie akceptowana norma zakazująca hałasowania, to jej naruszanie jest zachowaniem bezprawnym. Podobnie reguluje przedmiotową kwestię kodeks cywilny, (...)

Powódź zawiniona przez PKP

Powódź zawiniona przez PKP

to w oparciu o jaki paragraf prawa cywilnego) za zawinione krzywdy? Kodeks Cywilny art. 415: Kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia. Na tej (...)

Hałas w mieszkaniu.

Hałas w mieszkaniu.

przysługuje roszczenie negatoryjne. Kodeks cywilny tak właśnie definiuje działania właściciela nieruchomości na własnym gruncie, którego skutki odczuwalne są na gruncie sąsiedzkim. Tego (...)

kwaterunek mieszkanie

kwaterunek mieszkanie

reguluje kodeks cywilny art 691 paragraf 1 a nie ustawa o najmie :). jesli nie masz zabezpieczonych potrzeb mieszkaniowych, to znaczy jesli nie masz tytulu prawnego do innego lokalu (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

możliwości dochodzenia przez firme xyz odszkodowania w wysokości przekraczającej wysokość kary, stosownie do regulacji art. 484 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz.U.1964. (...)

potrącenie przy wysiadaniu z tramwaju.

potrącenie przy wysiadaniu z tramwaju.

moja kuzynka za coś takiego, i złamaną nogę zgarnęła 3 tys. złotych, za samą nogę. Poza tym punkty karne i mandat!! helenka52 art.26 paragraf 6 kodeks drogowy mówi, iż: \"Kierujący (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

26 KOdeks rodzinny - wnieś do sądu sprawę, że roszczenia o te alimenty są bezzasadne bo po pierwsze - wskaż ten artykół 137 a po drugie cały czas łozyłeś na dziecko! Art. 137. § 1. Roszczenia (...)

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

ponad 3 miesiące nie reagowali na moje reklamacje wypowiedziałem umowę w trybie natychmiastowym (kodeks cywilny daje mi do tego prawo). Stwierdzili, że wg ich regulaminu obowiązuje 3 miesięczny (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

drobnym druczkiem tak: Przetwarzanie danych osobowych przez KRUK dbywa się na podstawie art 23 ust. 1 p. i art. 3 ust. 2 z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych(tekst jednolity, Dz.U.z (...)

Debet w banku- Firma ULTIMO

Debet w banku- Firma ULTIMO

powodztwa,chyba,ze po powstaniu zaleglosci strony zgodzily sie na doliczenie zaleglych odsetek do dluznej sumy. marek panie windykatorze kodeks cywilny sie klania.Ustawa o postepowaniu egzekucyjnym (...)

Dziedziczenie długów wobec państwa?

Dziedziczenie długów wobec państwa?

spadek z dobrodziejstwem inwentarza, wtedy odpowiada się do wysokości ustalonego w inwentarzu stanu czynnego spadku. Art. 1012-1015, 1030-1034 kodeks cywilny. Iwona

Opłata za studia

Opłata za studia

. Pozdrawiam. Adwokat Barbara Szopa [/cytat] januszkalupa albo pani adwokat dba o SWOJE INTERESY, albo nie jest prawnikiem. Bowiem Kodeks Cywilny wyraźnie stanowi, że czas przedawnienia płatności (...)

Zaplata za konto na pobieraczek.pl

Zaplata za konto na pobieraczek.pl

nie podpisanie wypowiedzienia po okresie próbnym a automatyczne przedłyżanie na 12-miesięcy i nakaz natychmiastowej zapłaty 94,80zł. kodeks cywilny księga pierwsza, część ogólna Tytuł (...)