kodeks cywilny art. 746 pkt. 1 jak brzmi art. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przesłance wskazanej w art. 23 ust. 1 pkt 2 ustawy o ochronie danych osobowych, zgodnie z którą przetwarzanie danych jest dopuszczalne, jeżeli jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

dzisiejszych czasach naprawdę są rozwiązłe i zepsute.i jak się mówi-jak suka nie da,to pies nie weżmie???no bo nie mają żadnych zasad,sami się ładują do łużka mężatka mysle ze twoja (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

. Jak trafie na konkretny przepis to nie omieszkam Ci go wskazać lecz jak pisałem problem ten można rozwiązać poprzez analizę przepisów. Jurek Na własnie ...to analizowanie przepisów miało (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

a ******** z powodu wprowadzenia z dniem 15-10-2004 przez Polkomtel nowego cennika (pkt. 23 regulaminu promocji „Abonament 10 zł”) jak również paragraf 18 pkt. 5,6 obecnego regulaminu. (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

uznania długu, co może się stać przez zapłatę choćby 1 zł na poczet chętnie używanego w pismach do ludzi "uwiarygodnienia dłużnika". UWAŻAJCIE NA TO! Zapłacicie 1 zł i przepadliście, (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

pierwsz od upadku funduszu , po 200 , 250 zł miesiecznie na dwójke . Moje pytanie brzmi jak odzyskac zaległe alimenty, jak spowodowac aby były płacone w pełnej kwocie. Dla wyjaśnienia (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

na wartość przedmiotu sporu, należą do właściwości rzeczowej sądu rejonowego (art. 17 pkt 4 KPC), wydział rodzinny i nieletnich (art. 12 § 1 pkt 3 USP). Powództwo o (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza .Podobno brat (...)

ludzki

ludzki

-pracy.net Nie tylko zleceniodawca, a także przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Podstawa prawna: Art. 746 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

możliwości dochodzenia przez firme xyz odszkodowania w wysokości przekraczającej wysokość kary, stosownie do regulacji art. 484 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

art. 230 k.c.). Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia. Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

A,B ,C+E D+E CZY TO CI WYSTARCZY ???????????? menda Po 1 nie da sie odzyskać wczesniej prawa jazdy. Ustawodawca przewidział w art. 84 § 1 k.k mozliwośc uznania środka karnego w postaci (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

katolickiej?) Druga sprawa jak długo trwa proces o unieważnienie małżeństwa, jak to wygląda w praktyce w mojej sytuacji? Zdaję sobie sprawę ze może to potrwać nawet 5 lat,niestety. Jednakże (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h Po 21 miesiącach od otrzymania dokumentu prawa jazdy, tj. w maju 2017 roku, miał miejsce wypadek drogowy. W tym (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

najlepszy kontakt i jak najsilniejszą więź, abym mógł zapewnić jej jak najlepszą przyszłość. Moje dziecko jest dla mnie najważniejsze, ale równie ważne jest też moje życie. Ponieważ, (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

wyżej ustawa oraz Kodeks Cywilny wystarczająco silnie są w stanie chronić interesy właścicieli. Należy jednak wiedzieć jak (od której strony) zabrać się za egzekwowanie prawa i w (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

. Ochronę w takich sprawach zapenia nam Kodeks Cywilny (art. 556. §1) Jeżeli jeszcze nie odesłała Pani spodni sprzedającej, dobrze by było gdyby Pani zrobił to jak najszybciej. (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

. No ale coz trzeba to zrobic, chciaz plan wolnosciowy ustalany ze skazanym jest jak na razie jeszcze mocno dla mnie zagadkowy i zastanawiajacy. Jak spowodowac zeby kompetencje odpowiednich sluzb nie

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

2. we wniosku musisz opisac 4 - etapy: 1. jak sie poznaliscie, 2. jak przebiegaly przygotowania do ślubu, 3. ślub i wesele, 4. porzycie po ślubie. mysle, że jak zwrocisz sie o pomoc (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

napisać :) Logan_Maciej Ponownie dziekuję, napiszę tylko jak coś ci to powie , że KRUK w pismach do nas pisze iż prztwarzanie danych osobowych przez firme KRUK odbywa się na podstawie art23 (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

odniesieniu do przysługującego mu urlopu wychowawczego (Dz. U. z 1996 roku Nr 60 poz. 277 ze zm.). suavec Oto kilka cytatów: "par. 1. 1. Pracownica zatrudniona co najmniej 6 miesięcy może skorzystać (...)

Proszę o fachową opinię  - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

zmieniać obowiązki wymienione w art. 72 § 1 pkt 3-8 albo od wykonania nałożonych obowiązków zwolnić, z wyjątkiem obowiązku wymienionego w art. 72 § 2. Jednocześnie (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia jest nowy środek transportu czy też nie. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ww. ustawy przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru za wynagrodzeniem, o którym mowa w art. 5 ust. 1 (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony wierzyciela (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

, bo jak toczyła się moja sprawa, to jak byłam w ZUS na poradę, to te babki też mi mówiły, że jest coś takiego jak domniemanie podlegania!! Polecam Ci nic nie robić, nie działaj sama, (...)

Służebność

Służebność

poprzedniego ? art. 222 § 2 k.c. - roszczenie negatoryjne. Należy pamiętać, że możliwe jest w postępowaniu wytoczonym przez Panią na podstawie art. 151 k.c. (jak również art. (...)

samowola budowlana

samowola budowlana

administracji architektoniczno-budowlanej, którego w niniejszym przypadku nie dokonano. Przepis art. 50 ust. 1 pkt 1.ustawy - Prawo budowlane stanowi, że przypadkach innych niż określone (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

jakie są koszty takiego postępowania? edgar1 art. 15[1] § 1 kro Flora32 Pozew o unieważnienie małżeństwa wnosi się do sądu okręgowego, jako rzeczowo właściwego. Właściwy miejscowo (...)

1

2

3

4

5

...

14