kodeks cywilny art. 491 par 1 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. na podstawie art. 509-518 k.c. (dz.U. nr 16 z dnia 16 maja poz 93) oraz że codziennie dług przyrasta o kwotę odsetek art. 481 par.1. Czy trzy lata mijają od rozwiązania umowy z Plus czy (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

, a sprzedaz mogla nastapic zgodnie z art.509 KC ale nie wiem jakimi prawami ta firma sie posluguje, zadaj sobie lepiej pytanie czy jak ty bys pozyczyl pieniadze czy nie chcial bys ich odzyskac???mysle ze

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

! studentka Polskie prawo nie określa wieku osoby alimentowanej, ktory oznaczalby wygasniecie obowiazku alimentacyjnego! Art. 133 par. 1 kodeksu rodzinnego i opiekunczego z 1964r. mówi, że (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

sformułowanie w KRiO dotyczące władzy rodzicielskiej art.92 (zwrot pełnoletni). Jak natomiast potraktować czynne prawo wyborcze jeżeli napisane jest 18 lat. Kodeks Cywilny w art.10 (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie art. 14 (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

powołując się na art 117 par 1 K.C o przedawnieniu i sprawa zamknięte Seba prawo-cywilne.net Witam ,rodzina brata odrzucila spadek ktory ja przyjelam z dobrodziejstwem inwentarza .Podobno (...)

zachowek

zachowek

spadku reguluje art. 991 par. 1 kodeksu cywilnego (u góry w zakładce dokumenty masz kodeks cywilny). stalowiec Dzień dobry, 10 lat temu dostałam w darowiźnie od dziadków (...)

Ile trwa wypowiedzenie umowy najmu - lokator wypowiada umowę właścicielowi-?

Ile trwa wypowiedzenie umowy najmu - lokator wypowiada umowę właścicielowi-?

- art. 673 par 1. "Jeżeli czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

?? Wnieś skargę na czynność dokonaną przez komornika ? art.767 kpc ( art. 767 par. 1. ? Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu powiatowego. Dotyczy to także zaniechania (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

udziału! Nie polecam rozwiązań sugerowanych przez @aneri i @mrozowskim - czemu? - poczytajcie o art.279kk, i art.193kk a jeśli będziecie nękać to dojdzie jeszcze art 190a par.1 (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

odniesieniu do przysługującego mu urlopu wychowawczego (Dz. U. z 1996 roku Nr 60 poz. 277 ze zm.). suavec Oto kilka cytatów: "par. 1. 1. Pracownica zatrudniona co najmniej 6 miesięcy może (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

właścicieli nie wyrażała swej woli faktycznie), oraz czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu, na które zgodę musi wyrazić 100% składu właścicieli ( to reguluje Kodeks Cywilny). (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

jakby co Remek55 Witam. Jakieś kwoty musisz mieć podane bo inaczej nie wiesz czy sprawa będzie opłacalne czy nie. Podaj jeszcze jakie masz długości linii energetycznej, cenę za 1 m. kw. gruntu i (...)

Fałszerstwo dokumentów

Fałszerstwo dokumentów

art. nie odnajduję. suavec To zobacz art. 270 par. 1 i par. 3. pozdrawiam! watson Suavec, przeczytaj art 270, par 1 i 3. Miłej lektury! watson Masz rację (...)

Wymiana zdjęć

Wymiana zdjęć

mimo wszystko wejdzie na takową stronę, to jednocześnie wyraża zgodę na oglądanie takich treści i nie można wtedy mówić o przestępstwie z art.202 par. 1 k.k. Taką opinie w radiu (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

jakie są koszty takiego postępowania? edgar1 art. 15[1] § 1 kro Flora32 Pozew o unieważnienie małżeństwa wnosi się do sądu okręgowego, jako rzeczowo właściwego. Właściwy miejscowo (...)

Czy to wystarczy żeby iść na L4

Czy to wystarczy żeby iść na L4

. kp gonia84 Proszę bardzo - Art. 177 par. 3 K.p Nie wprowadzam w błąd, ponieważ moja żona to przerabiała. Cytat: Zgodnie z art. 177 par.3 Kodeksu pracy, umowa o pracę zawarta (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

-pracy.net Tak pracodawca może zwolnić pracownika po wykorzystaniu przez niego okresu chorobowego (182 dni) oraz po (90 dniach) zasiłku rehabilitacyjnego Kodeks pracy art. 53 § 1 pkt1 lit.b (...)

zniewaga 216kk?

zniewaga 216kk?

urzędu. Istnieje także możliwość sporządzenia prywtanego aktu osokarżenia o dokonanie występku z art. 216 par. 1 kk ( to już jest sprawa karna ). Tymi sprawami zajmuje się Sąd Rejonowy (...)

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

kwestia warunkowego umorzenia postepowania

karnego??? To, że warunkowe podlega ujawnieniu wynika z art. 1 ust.2 pkt. 2 ustawy o Krajowym Rejestrze Karnym. Jednocześnie ani kodeks karny ani powołana wyżej ustawa (art. 14) (...)

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

, nasz kodeks cywilny to znowelizowana ustawa z 1964 r, prawo wekslowe to ustawa z 1932 roku, tylko nieliczne artykuły i pragrafy się zmieniały, natomiast niedawno zmieniła się ustawa o egzekucji

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie (...)

List gonczy

List gonczy

poszukiwanej,i czy przez nowelizacje art mogla zostac oczyszczona?*(drobnych złodziei (art 278 par. 1 kk, art. 284 par. 1 kk) Kto kradł "rzecz ruchomą" o wartości (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

mam umowę najmu na rok to czy mogę ją wypowiedzieć wcześniej i na jakich warunkach, co o tym mówi kodeks cywilny?? kuba78 Art. 673 § 3 kodeksu cywilnego mówi, że  jeżeli (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

możliwości dochodzenia przez firme xyz odszkodowania w wysokości przekraczającej wysokość kary, stosownie do regulacji art. 484 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (...)

Prawo do urlopu wypoczynkowego

Prawo do urlopu wypoczynkowego

. Kodeks pracy art.153 mówi: Art. 153. par 1. Pracownik uzyskuje prawo do pierwszego urlopu z upływem 6 miesięcy pracy, w wymiarze połowy wymiaru urlopu przysługującego mu (...)

Kodeks pracy

Kodeks pracy

Kodeks pracy Witam, czy osobie zwolnionej przez pracodawcę z art.30 par. 1 pkt 2 przysługuje zasiłek dla bezrobotnych? Dodam, że pracowałem ponad rok na pełnym etacie, umowa o pracę.

1

2

3