kodeks cywilny art 673 par 1 i 2 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Ile trwa wypowiedzenie umowy najmu - lokator wypowiada umowę właścicielowi-?

Ile trwa wypowiedzenie umowy najmu - lokator wypowiada umowę właścicielowi-?

- art. 673 par 1. "Jeżeli czas trwania najmu nie jest oznaczony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

pytanie czy w moim przypadku takie przedawnienie obowiazuje i czy po 2 latach czy po 3 latach i czym sie rozni ten okres 2 czy 3 lat bede wdzieczna za odpowiedz bo termin zaplaty dala (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

telekomunikacyjnych. Usługi telekomunikacyjne przedawniaja się w szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

, ale jeśli go nie stać na to, to cóż z próżnego i Salomon nie naleje. Może wyślij córkę do niego i niech ona z nim porozmawia i oceni czy warto swoim siostrom zabierać coś, czego (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

mam umowę najmu na rok to czy mogę ją wypowiedzieć wcześniej i na jakich warunkach, co o tym mówi kodeks cywilny?? kuba78 Art. 673 § 3 kodeksu cywilnego mówi, (...)

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?

zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości. Art. 228 par. (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

znajomych ze studiow i odpoczac po upałach. Pozdrawiam i całuję (ciekawe tylko kogo? he,he) Cześć! michal Tak masz rację Michale jeśli ustawodawca chciałby w art 64 kkw dodać (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozliczaniem lub zwrotem świadczeń wykonanych przed wypowiedzeniem". Odnośnie art.18 ust.5 - to nie jest "odwracanie kota ogonem" tylko powtórzenie treści art.384 1 kc. Regulamin zawiera (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

wyjaśni, a best jest bezsilny i straszy. Nagraj i zgłoś w prokuraturze nękanie i tzw. naruszenie miru domowego. Na więcej tutaj nie ma czasu i miejsca. W/g mnie przedawniły się (...)

zachowek

zachowek

spadku reguluje art. 991 par. 1 kodeksu cywilnego (u góry w zakładce dokumenty masz kodeks cywilny). stalowiec Dzień dobry, 10 lat temu dostałam w darowiźnie od dziadków (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

ja wiem, że umowa na czas określony może byc wypowiedziana be z zakreślania tego w umowie o tym orzekał juz wielokrotnie sad jak nie sady. WAŻNE PRZYCZYNY. aipi Zgodnie z brzmieniem art. 673 (...)

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

wypowiedzenie umowy najmu mieszkania

to ma się do punktu 2 mojego pisma czyli Art. 673 §2 KC 5.) na temat terminów wypowiedzenia umowy najmu lokalu mieszkalnego przez najemcę milczy również Ustawa z dnia 21 czerwca (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

traktujemy jako właściwość?) i nie została mi wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne). Z kolei w art. 286. § 1. czytamy "Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

odszkodowanie 1900 zl za 3 lata . Skad wzial taka wycene,skoro wyliczyl wartosc dzialki na 52 zl za 1 m i 170 m jest zajete przez te linie mamuska487 i jak dostał już ktoś niech ktoś napisze (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

zasady dotyczące ustalania majątku wspólnego i udziałów w nim małżonków: (kodeks rodzinny i opiekuńczy) Art. 43. 1. Oboje małżonkowie mają równe udziały w majątku (...)

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

2. we wniosku musisz opisac 4 - etapy: 1. jak sie poznaliscie, 2. jak przebiegaly przygotowania do ślubu, 3. ślub i wesele, 4. porzycie po ślubie. mysle, że jak zwrocisz sie o pomoc (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

Art 31 par 1 p.2 i Art 33 KP. Czy w czasie trwania tego wypowiedzenia mogę iść na zasiłek chorobowy, jak długo mogę być na chorobowym? Gdzie kierować zwolnienie lekarskie (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

sformułowanie w KRiO dotyczące władzy rodzicielskiej art.92 (zwrot pełnoletni). Jak natomiast potraktować czynne prawo wyborcze jeżeli napisane jest 18 lat. Kodeks Cywilny w art.10 (...)

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

Najwyższego z dnia 18.07.2000r. sygn.akt III CZP 23|00 (OSP 2002|3|36) - "Zarówno art. 45 ust. 2, jak i art. 59 ust. 1 in fine ustawy realizują inny cel, mianowicie ochrony (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przesłanek do podjęcia czynności kontrolnych na podst. art. 759 par. 2 kpc. i z głowy. Miałem taki przypadek, że sąd odwoławczy zalecił właśnie sądowi I instancji (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

informacje. Kodeks Prawa Kanonicznego przewiduje ze postepowanie sądowe trwa 1 rok w I instancji i 6m-ca w II instancji. Jak równiez i spraw finansowym bym za bardzo nie naciągał, (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

udziału! Nie polecam rozwiązań sugerowanych przez @aneri i @mrozowskim - czemu? - poczytajcie o art.279kk, i art.193kk a jeśli będziecie nękać to dojdzie jeszcze art 190a (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

to makabra. Nikt nic nie wie i a jak, wie to nie chce rozmawiac z nami. Wszystkie papiery są w ZZN i dlatego te moje opowieści są tak mało konkretne. Kolego MAJORZEGRAF może i wspomniana (...)

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

przyczyn niedotyczących pracowników (art. 5). Dotyczy to tzw. zwolnień grupowych. abi To rozporządzenie z 1996 roku nieaktualne jest teraz w kodeksie pracy i brzmi tak samo niemal. Czy są jeszcze (...)

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

Za 40 zł wyrok od 2 lat do 8 w zawieszeniu przecież to kpina!!!

wyrokiem, to i tak obronca nie moglby wniesc kasacji, bo art. 523 par. 2 kpk ogranicza mozliwosc "zwyklej" kasacji na korzysc oskarzonego do przypadkow skazania na kare pozbawienia (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

Pani na nast. pytania: 1) czy jest Pani rozwiedziona z mezem? 2) jesli tak to kiedy odbyl sie rozwod i czy orzeczono wine (jak tak, to kto jest winny rozpadu malzenstwa), 3) od kiedy Pani choruje (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

ile powinno mi zostac wyplaty/ damarcel alimenty.pl Rozdział XXVI Kodeks Karny Przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece art. 209 § 1 Kodeksu karnego. Stosownie do tego przepisu, (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

, balkonu, loggi i "podobnych" (art. 51 pkt 1 i 2 cyt. Ustawy). Opłaty tej nie sposób uniknąć, ale proponuję, żeby w piśmie do komornika (do którego dołączamy wyrok eksmisyjny (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

:) Marcysia :) prawo-pracy.net tu jest wszystko Zmiany od 1 stycznia 2009 r. I. Zmiany w ustawie Kodeks pracy 1. Zmiana wymiaru urlopu macierzyńskiego Powołaną na wstępie ustawą (...)

1

2

3

4

5

...

41