kodeks cywilny art 126 paragraf 1 pkt 3 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

zaległe odsetki (§ 2 ww. artykułu). Jednocześnie jednak z art. 385 3 pkt 5 Kodeksu cywilnego wynika, iż w razie wątpliwości uważa się, że niedozwolonymi postanowieniami umownymi są (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

możliwości dochodzenia przez firme xyz odszkodowania w wysokości przekraczającej wysokość kary, stosownie do regulacji art. 484 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (...)

Zmiana warunków umowy

Zmiana warunków umowy

rozwiązania umowy tylko poprzez wypowiedzenie jej przez Abonenta a każda inna forma rozwiązania umowy jest uznawana za nieważną? pyrda Bo taką możliwość daje Ci art.384 1 kc. z niego wynika (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

i dostaję rentę po ojcu natomiast mam na utrzymaniu u Siebie siostrę i jej 3 dzieci bo jest bezrobotna i nie mogłem patrzeć jak klepią biedę. Przez pomoc im wpędziłem sam się w długi. Mam 3 (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy on postępowania (...)

Spadek! Pomocy!

Spadek! Pomocy!

a jego ojciec ma prawo do dziedziczenia po moim synu?? jeśli tak to w jakiej części. Z góry dziękuje za pomoc (agazz) polecam dokładnie przeczytać co mówi na ten temat Kodeks Cywilny (od Art (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

Kodeks Cywilny. Nie załamujcie się dziewczyny! Mogę Wam poradzić: 1. Skontaktujcie się z Funduszem alimentacyjnym. Z tego co wiem otrzymacie od nich alimenty, a oni juz mają swoje sposoby (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

rodzice nie widziedziczyli pozostałych dzieci to należy im się zachówek ->kodeks cywilny od art 922. http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19640160093 Polo Wedłóg (...)

Obecne niewolnictwo

Obecne niewolnictwo

Rzeczypospolitej Polskiej Jeśli moje poglądy mogą być uznane za zagrożenie dla RP, to proszę o skreślenie pkt. 3, 4 i 5 niniejszego listu i wydanie decyzji o wydaleniu mnie z terytorium RP, (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

bardziej szczegółowo objaśniają, jak dzieli się majątek wspólny małżonków. Ważne są w szczególności art. 622 i następne. Art. 618. 1. W postępowaniu o zniesienie współwłasności (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

twierdzić że masz 1 klienta . Jest to proste liczenie 1000 klientów X opłata sądowa powiedzmy 1500 zł = 1 500 000 do tego opłata biegłego powiedzmy 2000 zł. to kolejne 2 000 000 zł. (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

A,B ,C+E D+E CZY TO CI WYSTARCZY ???????????? menda Po 1 nie da sie odzyskać wczesniej prawa jazdy. Ustawodawca przewidział w art. 84 § 1 k.k mozliwośc uznania środka karnego w postaci (...)

paragraf 286 pkt 1

paragraf 286 pkt 1

paragraf 286 pkt 1 Witam, mam wezwanie na sprawe odnosnie wyzej podanego artykulu i zwiezle, okolo 3 lat temu wzialem dekoder cyfrowy na umowe i i naleznosci zadnej nie splacilem, gdyz (...)

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

skrócenie kary zabrania prawo jazdy

wykonywany przynajmniej przez rok. W paragrafie 2 art 84 jest mowa o tym iż skróceniu nie podlega środek karny wymieniony w art.39 pkt 3 a orzeczono na podstawie art. 42 paragraf (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

informacje. Kodeks Prawa Kanonicznego przewiduje ze postepowanie sądowe trwa 1 rok w I instancji i 6m-ca w II instancji. Jak równiez i spraw finansowym bym za bardzo nie naciągał, ponieważ w (...)

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h

Odebranie prawa jazdy a nowelizacja ustawy art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. h Po 21 miesiącach od otrzymania dokumentu prawa jazdy, tj. w maju 2017 roku, miał miejsce wypadek drogowy. W tym (...)

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

właścicieli nie wyrażała swej woli faktycznie), oraz czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu, na które zgodę musi wyrazić 100% składu właścicieli ( to reguluje Kodeks Cywilny). (...)

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

ZWROT USZKODZONEGO TOWARU

dziekuję ze odpowiedź.pozdrawiam jagi Aktem prawnym właściwym w tym wypadku jest raczej Ustawa oszczególlnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie ustawy Kodeks Cywilny a dkoładniej (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

Jaki to artykul? PILNE

Jaki to artykul? PILNE

wychowanie, zapobieganie demoralizacji lub pomoc skazanym. § 2. Wymierzając karę ograniczenia wolności, sąd może orzec wobec skazanego obowiązki wymienione w art. 72 § 1 pkt 2, 3 (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 1kk (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

jakie są koszty takiego postępowania? edgar1 art. 15[1] § 1 kro Flora32 Pozew o unieważnienie małżeństwa wnosi się do sądu okręgowego, jako rzeczowo właściwego. Właściwy miejscowo (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

zasiłek dla bezrobotnych????????????????????????? Mama strąciła pracę nie ze swojej winy, tylko z winy samej firmy, firma upadła. michal84 bezrobotny - oznacza to osobę, o której mowa w art. 1 (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

mam umowę najmu na rok to czy mogę ją wypowiedzieć wcześniej i na jakich warunkach, co o tym mówi kodeks cywilny?? kuba78 Art. 673 § 3 kodeksu cywilnego mówi, że  jeżeli (...)

zachowek

zachowek

spadku reguluje art. 991 par. 1 kodeksu cywilnego (u góry w zakładce dokumenty masz kodeks cywilny). stalowiec Dzień dobry, 10 lat temu dostałam w darowiźnie od dziadków (...)

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

firma Kruk i Cyfra + to oszuszuści...

ponad 3 miesiące nie reagowali na moje reklamacje wypowiedziałem umowę w trybie natychmiastowym (kodeks cywilny daje mi do tego prawo). Stwierdzili, że wg ich regulaminu obowiązuje 3 (...)

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

Allegro - towar niezgodny z opisem - Art. 286. § 1

, uzasadniając swoją decyzję brakiem znamion przestępstwa. W moim mniemaniu naruszony został właśnie art. 556. §1 K.C., nie art. 286. §1 K.K.). Jeżeli sprzedający zobowiązał (...)

1

2

3

4

5

...

12