kodeks cywilny 222w Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica handlowa. (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

rodzic będący dzieckiem spadkodawcy żył jeszcze w chwili otwarcia spadku (śmierci spadkodawcy). Istotne dla Pana kwestie reguluje kodeks cywilny w art. 991 i nast. Rozliczenia (...)

Indywidualne ogrzewanie w bloku

Indywidualne ogrzewanie w bloku

zauważyliśmy brak ciepłej wody kilka razy w tygodniu (tak naprawdę to woda była dwa razy w tyg:\) było lato często nie było nas w domu więc odpuściliśmy sobie, niestety. W (...)

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

pracownik młodociany, zależy to od wieku czy od zdolności do czynności prawnych?

alkoholu Ustawa o wychowaniu w trzeźwości Dz. U. 2002 r. Nr 147 poz. 1231. Tutaj wogóle jest pomieszane. Art.15 par.1 lit.2 zabrania sie sprzedaży osobom do lat 18 ale w par.2 W przypadku (...)

Odstąpienie od umowy najmu lokalu - problem

Odstąpienie od umowy najmu lokalu - problem

. W umowie jest zapis: "Najemca może odstąpić od Umowy w terminie 36 miesięcy od dnia przekazania przedmiotu najmu do używania". - czy najemca może odstąpić od umowy w każdym czasie? (...)

czym jest bezpodstawne wzbogacenie??

czym jest bezpodstawne wzbogacenie??

. Źródłem bezpodstawnie uzyskanej korzyści mogą być zdarzenia różnego rodzaju. Może ono być w dobrej lub złej woli. Obecnie instytucję tę reguluje Kodeks cywilny w art. 405-414. (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

wielki przekret. Bledy ortograficzne, stylistyczne. W mailu opiera sie na art. 636 § 1 KC i art. 734 §1 Kodeks cywilny. Jeden w ogole dotyczy umowy zlecenie. Nigdzie w internecie (...)

Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

. Kodeks cywilny przewiduje w tym wypadku stosowanie przepisów o współwłasności w częściach ułamkowych z zastrzeżeniem przepisów zawartych w artykułach 1035-1046 K.C. I. (...)

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

dopuszczalne w danych warunkach, decyduje zakres społecznego przyzwolenia. Czy w sylwestra jest ono większe? Zakres przyzwolenia zależy od dnia tygodnia (w piątki i soboty jest większy (...)

miejsca parkingowe

miejsca parkingowe

sie odszkodowania? W domu jest 50 lokatorów. pozdrawiam Zarzadca nie może regulować twoich praw nabytych w dobrej wierze. Strona zawierająca z Tobą Umowę, była obowiazana obliczyć ilość (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

informacje. Kodeks Prawa Kanonicznego przewiduje ze postepowanie sądowe trwa 1 rok w I instancji i 6m-ca w II instancji. Jak równiez i spraw finansowym bym za bardzo nie naciągał, ponieważ (...)

Kodeks cywilny-2011

Kodeks cywilny-2011

Kodeks cywilny-2011 Witam Mam pytanie czy w roku 2011 są jakies zmiany jeśli chodzi o kodeks cywilny?Z góry dziękuję za odpowiedzi

Bezprawie w majestacie prawa

Bezprawie w majestacie prawa

wyżej ustawa oraz Kodeks Cywilny wystarczająco silnie są w stanie chronić interesy właścicieli. Należy jednak wiedzieć jak (od której strony) zabrać się za egzekwowanie prawa i w (...)

Kodeks karny czy kodeks cywilny?

Kodeks karny czy kodeks cywilny?

Kodeks karny czy kodeks cywilny? Jan Kowalski prowadzi biuro podróży "Legniczanka". Zawarł umowę z PZU S.A. oddział Legnica o zorganizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników tego (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

należności w ciągu trzech dni! W piśmie do prezesa zadeklarowałam, że spłacę pozostałą kwotę w nieco późniejszym terminie, najpóżniej w sierpniu. Zyskałam tyle, że mam (...)

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

Spadek a utudnione wejście do mieszkania

! - tyle kodeks cywilny, a jak będą próby rozwiązań siłowych to do gry wejdzie Kodeks Karny. I myślę że tyle w temacie :) Piotr Witam potrzebuje rady.....mieszkam że swoim (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w tej sytuacji (...)

Zestaw Kodeksów mp3 w formacie audio na płytach cd LEKTOR

Zestaw Kodeksów mp3 w formacie audio na płytach cd LEKTOR

Zestaw Kodeksów mp3 w formacie audio na płytach cd LEKTOR W skład zestawu wchodzą: kodeks cywilny, kodeks postępowania karnego, kodeks karny,kodeks postępowania (...)

Umowa zlecenie

Umowa zlecenie

informacji w umowie. Rozumiem , że każdy pracownik odpowiada za towar w sklepie itp. jednak w momencie gdy są bramki a przy inwentaryzacji kilku sztuk brakuje, można się tłumaczyć tym, (...)

Sprzedam zestaw Kodeksów mp3 audio LEKTOR

Sprzedam zestaw Kodeksów mp3 audio LEKTOR

Sprzedam zestaw Kodeksów mp3 audio LEKTOR W skład zestawu wchodzą: kodeks cywilny, kodeks postępowania karnego, kodeks karny,kodeks postępowania cywilnego, kodeks (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

. - oświadczenie o wstąpieniu w związek małżeński zostało złożone przez osobę, która z jakichkolwiek powodów znajdowała się w stanie wyłączającym świadome (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

. Mam taki problem kredyt byl zaciagniety w 2000 roku w lutym do maja 2000 byl spłacany pozniej nie terz przyszlo pismo z sadu ze z kwoty 2200 jest 1800 odsetek i do zaplaty w ciagu 2 tygodni (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

ZAMIESZKUJĘ DALEJ Z TATĄ. DZIECKO RÓWNIEŻ ZGŁOSIŁAM DO OPŁAT. W 2010 ROKU WYMELDOWAŁAM SIĘ OD MAMY WRAZ Z DZIECKIEM.W 2011 ROKU TATA ZŁOŻYŁ WNIOSEK O ZAMELDOWANIE MNIE WRAZ Z DZIECKIEM W (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

nieostrożnie i miałem zadłużenia w Erze, Idei, w Reiffaisen Bank, w ING i w kilku mniejszych instyrucjach. W przeciągu kilku lat dostałem około 40 pism od przeróżnych (...)

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

bardzo blisko. Mam mały problem. Mój promotor znalazł w mojej pracy błąd dot. zapisu źródła prawa w bibliografii tj. dotyczący kodeksu cywilnego. Ja zapisałam tak (np. w przypisie): Ustawa (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

2005r. jesteśmy w separacji (syg.Akt).Obecnie toczy się sprawa rozwodowa w Sadzie Okręgowym w P XIV Wydział Cywilny z siedziba w P(syg.Akt ). Od początku małżeństwa żona (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara 5. W przypadku niestawiennictwa na szkoleniu w terminie w miejscu opisanym w pkt 4 niniejszej umowy Kandydat będzie zobowiązany do zapłaty (...)

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

Jak odzyskać pieniądze? Mam wyrok z klauzulą wykonalności. Co dalej?

likwidacji. Komornik umorzył postępowanie egzekucyjne w mojej sprawie. W uzasadnieniu Postanowienia napisał (cytuję): "Wierzyciel wystąpił o egzekucję świadczenia pieniężnego w (...)

CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

prawo własności, sąd może wydać w tym przedmiocie postanowienie wstępne. 2. Z chwilą wszczęcia postępowania o zniesienie współwłasności odrębne postępowanie w sprawach wymienionych (...)

Spadek! Pomocy!

Spadek! Pomocy!

a jego ojciec ma prawo do dziedziczenia po moim synu?? jeśli tak to w jakiej części. Z góry dziękuje za pomoc (agazz) polecam dokładnie przeczytać co mówi na ten temat Kodeks Cywilny (...)

1

2

3

4

5

...

25