kodeks administracyjny 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


samowola budowlana

samowola budowlana

Administracyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 02.10.2011 r. o sygnaturze II SAlKr 444/11 stwierdził, że jeżeli organ nadzoru budowlanego, prowadząc postępowanie naprawcze, stwierdza, iż brak podstaw do wypełnienia

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

. Wyroki w takich sprawach (dotyczących cesji wierzytelności wraz z danymi osobowymi od POLKOMTEL S.A)kilkakrotnie wydawał Naczelny Sąd Administracyjny (m. in. wyrok OSK769/04 z 12.10.2004 r, oraz z dnia

Kodeks cywilny-2011

Kodeks cywilny-2011

Kodeks cywilny-2011 Witam Mam pytanie czy w roku 2011 są jakies zmiany jeśli chodzi o kodeks cywilny?Z góry dziękuję za odpowiedzi

Dyrektor miejskiej placówki zwolniony bezprawnie

Dyrektor miejskiej placówki zwolniony bezprawnie

Gliwicach z dnia 27.01. 2012 r. (IV SA/Gl 1295/11). Złożona przez Gminę Świętochłowice skarga kasacyjna została oddalona przez Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie na rozprawie w dniu 10.08.2012 (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

tylko się czegoś doszukuje miro7215 To jest fragment z orzeczenia I SA/Wr 417/10 WSA we Wrocławiu z 2010-08-30 w takiej właśnie sprawie: Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu (...)

Kodeks pracy - zmiany od 2011

Kodeks pracy - zmiany od 2011

Kodeks pracy - zmiany od 2011 Nowelizacja kodeksu pracy wchodzi w życie od 1 stycznia 2011 roku. Bardzo proszę o podanie szczegółów dotyczących zmian w kodeksie pracy. z góry dziękuję (...)

Tymczasowe aresztowanie - odwołanie od postanowienia - nowelizacja  od 22 marca 2011 !

Tymczasowe aresztowanie - odwołanie od postanowienia - nowelizacja od 22 marca 2011 !

Tymczasowe aresztowanie - odwołanie od postanowienia - nowelizacja od 22 marca 2011 ! 22 marca 2011 został znowelizowany kodeks karny. Dzięki nowemu rozporządzeniu, oskarżeni czy podejrzani (...)

dni wolne za swieta

dni wolne za swieta

problem bo u mnie pracodawca stworzył nowy kodeks 22 grudnia 2010 a podpisano kodeks przez dyrektora 3 stycznia 2011, czy przysługuje mi dzien wolny np za 1stycznia jesli podpisał 3 stycznia (...)

Święta w sobotę 2011 - Dni wolne od pracy 2011

Święta w sobotę 2011 - Dni wolne od pracy 2011

Święta w sobotę 2011 - Dni wolne od pracy 2011 Od 2011 r. nie będzie już dni wolnych za święta przypadające w soboty. Spowodowane jest to tym, iż 1 stycznia wchodzi w życie zmieniony (...)

Dni wolne od pracy 2011 - święta w sobotę 2011 ??

Dni wolne od pracy 2011 - święta w sobotę 2011 ??

Dni wolne od pracy 2011 - święta w sobotę 2011 ?? Od 2011 r. nie będzie już dni wolnych za święta przypadające w soboty. Spowodowane jest to tym, iż 1 stycznia wchodzi w życie zmieniony (...)

Kodeks pracy 2011

Kodeks pracy 2011

Kodeks pracy 2011 Witam Państwa Mam pytanie dotyczące prawa pracy. Czy pracodawca może zlecić dyżur 24 godzinny, który miałby się odbywać w domu pod telefonem na czas weekendu, za który (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

26 KOdeks rodzinny - wnieś do sądu sprawę, że roszczenia o te alimenty są bezzasadne bo po pierwsze - wskaż ten artykół 137 a po drugie cały czas łozyłeś na dziecko! Art. 137. § 1. Roszczenia (...)

Zmiany w kodeksie pracy -2011

Zmiany w kodeksie pracy -2011

Zmiany w kodeksie pracy -2011 Witam Mam pytanie czy są jakies zmiany jeśli chodzi o kodeks pracy w nowym roku 2011 jeśli macie potwierdzone informacje prosze piszcie z góry dziękuję

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011

Świadectwo pracy - nowelizacja 21 marca 2011 Dnia 21 marca 2011 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy ? Kodeks Pracy (Dz. U. z 2011 r. Nr 36, poz. 181, dalej ?nowelizacja?), która (...)

Wstępne badania dla pracowników - nowelizacja 21 marca 2011

Wstępne badania dla pracowników - nowelizacja 21 marca 2011

Wstępne badania dla pracowników - nowelizacja 21 marca 2011 Dnia 21 marca 2011 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy ? Kodeks Pracy (Dz. U. z 2011 r. Nr 36, poz. 181, dalej ?nowelizacja?), (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w pazdzierniku i do tej

Prawo pracy-kodeks pracy-zmiany

Prawo pracy-kodeks pracy-zmiany

Prawo pracy-kodeks pracy-zmiany Witam Jakie zmiany od roku 2011 w prawie pracy?Gdzie o tym moge sie dowiedzieć?Gdzie mogę odszukac takich informacji albo może ktoś wie cos na temat temat.Z góry

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

WYMUSZAĆ CZEGOŚ OD WAS, WINDYKATOR WSPÓŁPRACUJE A NIE WYŁUDZA. dobrze że poruszyłeś ten temat. JEZELI POCZUJECIE SIE ZAGROZENI OD RAZU IDŹCIE DO PROKURATURY kodeks cywilny tez się przyda. windykator (...)

dług idea - windykacja kruk

dług idea - windykacja kruk

prawo telekomunikacyjne to podlega pod kodeks cywilny pod art. 554 i przedawnia sie po dwoch latach wiel nasz przyjaciel i tak moze byc spokojny ale wczoraj zapadl wyrok naczelnego sadu administracyjnego

KRUK -czy mnie tylko straszą?

KRUK -czy mnie tylko straszą?

nie masz co sie martwic bo handek dlugami byl nielegalny tak orzekl najwyzszy sad administracyjny wyrok jest prawomocny i nie ma od niego odwolania napisz do mnie wysle ci link do tej informacji tylko

IDEA, windykacja, sąd- SOS

IDEA, windykacja, sąd- SOS

najwyzszy sad administracyjny wyrok jest prawomocny po drugie nie wiem kiedy wystawili ci ostatnia fakture ale jesli juz minely dwa lata to sprawa jest juz przedawniona kodeks cywilny art. 554 w razie (...)

kodeks pracy, jakie  zmiany w 2011

kodeks pracy, jakie zmiany w 2011

kodeks pracy, jakie zmiany w 2011 Jakie jeszcze czekają nas zmiany oprócz braku wolnego za świąteczne soboty i bezsensownego wolnego w Trzech Króli? Będziemy pracować więcej za te same pieniądze? (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia się (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

dwóch latach (od 2011 do 20013)? Pozdrawiam leonxel Witam! Bardzo proszę o radę. Od 20lat ojciec z nami nie mieszka i jest z mamą po rozwodzie, alimenty, czasami dostawaliśmy (ja i brat) po ok 100 (...)

Wykaz świąt panstwowych

Wykaz świąt panstwowych

Wykaz świąt panstwowych Czy Kodeks Prawa Pracy zawiera wykaz świąt państwowych? kodeks pracy nie zawiera szymon7 Tutaj masz wykaz: 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

to miejsce w kwietniu podczas robienia projektu organizacyjnego na nowy rok szkolny. Z dniem 4 maja 2011 pracownik poszedł na zwolnienie lekarskie, przypuszczam że na zwolnieniu będzie przebywał do końca (...)

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

. Jak to się ma do mojej sprawy? Czy powinnam to zrobić? 3. Czy w wypadku zerwania umowy naprawdę muszę płacić kwotę równą dwukrotnemu czynszowi czy właściciel ma prawo jedynie do kaucji? Kodeks (...)

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

Świadectwo pracy - zmiany w art. 97 § 1 Kodeksu pracy od 21 marca 2011 !

pracy w ciągu 7 dni od dnia złożenia pisemnego wniosku pracownika. Pracodawca wydaje świadectwo pracy zgodnie z dotychczasowymi przepisami, jeżeli w dniu wejścia w życie ustawy zmieniającej Kodeks (...)

Zażalenie na wyniki naboru

Zażalenie na wyniki naboru

nie ma zastosowania w naborach, art1. Nie ma tam wydawanej decyzji, a to warunek podstawowy, by stosować kpa. ustawa o pracownikach i kodeks pracy to podstawa działania w tym wypadku, a po tej twojej

Przeterminowany mandat.Komornik zciąga nadal należność.

Przeterminowany mandat.Komornik zciąga nadal należność.

. 416-1) Kodeks Postępowania Cywilnego.Art 169 § 4 Proszę o pomoc.

1

2