kiedy można się powołać na art.183 kk Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

raty, bo to również oznacza przyznanie się do długu i pzrerywa tok przedawnienia. Logan_Maciej Ok. 12Daga Jak konkretnie wymalować im pisemko powołać się tylko na art (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

znajomemu 1000 PLN, umawiasz się z nim na jakiś termin, ale koleś Ciebie totalnie olewa. Nie płaci. Co robisz? wkurzasz się, próbujesz na niego wpłynąć aby się zmobilizował, (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

na dzieci. w tej chwili zaleglość jest na kwotę 9750 zł. Wiem, że mieszka w okolicy Londynu i pracuje. Nie wiem jednak gdzie. Dowiedzialam sie rownież , że pobiera benifity na dziecko (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

skazanego obowiązków na podstawie art 72 par 1 kk znajdują się w sekretariatach wydziałów, kurator prowadzi tam kontrole okresu próby na zarządzenie sędziego w trybie (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

stajesz się ich dłużnikiem bo nie godzisz się na opłaty z kapelusza. Prowadzili mi ok 20 spraw i wykazywali się wyjątkową opieszałością wręcz zaniedbaniem. Tak się (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

prawne aby się przedawnił (KC art. 922 $ 1 do 4. Na podstawie tego artykułu długi przechodzą nawet na dzieci. Dlatego sprzedaż zadłużenia odbywa się przed 3-cim rokiem, (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

pierwszej instancji i nie można się ich zaskarżyć do II instancji. Wystarczy bowiem prosty wybieg sądu polegający na nieuzasadnieniu orzeczenia o odrzuceniu skargi i już nie można (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

czekam na rozprawę sądową!! Walcz Ewka!! Walcz. Im tylko o to chodzi, żeby jak najwięcej ludzi uwalić, bo wiedzą, że ludzie się nie znają na zusowskich przepisać!! powodzenia i (...)

Podwyższenie alimentów

Podwyższenie alimentów

poziomu :-) Napatrzyłaś się aktywnie na ojców-drani i nigdy nie spotkałaś się z takąż matką, czy coś nie pozwala Ci przejrzeć na oczy ? milos A i owszem spotkałam się (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

było by lepiej gdybyś miała się gdzie wyprowadzić... czy w Twoim mieście można starać się o przydział mieszkania z urzędu??? w Szczecinie jest tzw. lokalówka, gdzie składa się (...)

Fałszywe zeznania

Fałszywe zeznania

, o którym mowa w art. 233 § 2 kk. Należy dodać, że w myśl przepisu art. 233 § 3 kk nie podlega karze, kto, nie wiedząc o prawie odmowy zeznania lub odpowiedzi na pytania, (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

umowie i dlaczego nie można z niego zrezygnować na etapie podpisywania umowy, albo dopisać do niej od razu, że nie chce się przedłużenia. Te firmy liczą na to, że klient się (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Tom_35 mój mąż ma zasądzone na mnie i na dziecko 550 złotych, a dostaję tylko 300złotych na dziecko z pomocy społecznej,mąż się uchyla pracuje na czarno kiedy (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

się na Art. 135 KRiO i Art 138 (który mówi że w razie zmiany stosunków można ubiegac się o zmianę obowiązku alimentacyjnego), jednakże nie wiem czy uda ci się (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

''tak'' na obydwa pytania to oboje z mężem musicie wziąść się ostro do roboty. Ten psycholog, u którego byłaś to jakiś konował bo na takie rozmowy chodzi się we dwoje i nie (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

taki,że znalazłem prace,szef powiedział że mnie wezmie na razie na miesiac a potem da mi umowe.W przeciagu miesiaca rozmawialem z nim nie raz na temat umowy o prace,powiedzial ze jeszcze (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

. Pozdrawiam marcin Mój ojciec płaci mi(na papierku )100 zł. miesiecznie,jest na rencie a gdy zwracam sie do niego że potrzebuje pieniędzy na ksiazki na studia grozi że on tez mnie (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

czy na umowę.W każdym razie niczego mu nie brakuje,dużo pieniędzy traci na alkohol i na maszyny.Czy mogę się ubiegać o alimenty? paulunia512 witaj , dopuki się bedzieszuczyć, (...)

Ratunku Kruk ściga PILNE

Ratunku Kruk ściga PILNE

600zł. Te 600 zł nie wystarcza na utrzymanie 5 osobowej rodziny, na nic zdają się błagania że nie wyżywisz się za to. 5. Rzucasz więc pracę i przechodzisz do tzw szarej strefy, (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

nawet wezwanie z data o rok do tyłu. Gdyby teraz się uparli to mogli by mi wmówić że nie wstawiłem się na rozprawę 16 stycznia 2007 roku, a ja wezwanie odebrałem. Dobra; pisze teraz (...)

pobicie z \

pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...

kumulacja art. 159 kk. z art. 158 § 2 ? ponieważ pojawia się już skutek. Wówczas kwalifikacja będzie łączna na podstawie art. 11 § 2 kk. Może być również (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

powództwa o eksmisję sprawcy znęcania się nad rodziną, wywiedzionego na podstawie art. 33 pkt 3 i art. 38 Ustawy o najmie lokali, może być wyrok eksmitujący np. małżonka (bez (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

. Gdy ojciec powoła się na art.5 k.c. i na opinię SN to alimenty się nie należą. Piotr Piotrze, myślę, że znasz ten temat bo poczułeś to na własnej skórze, (...)

PROKURATURA ! czy mozna to wnieśc do prokuratury !

PROKURATURA ! czy mozna to wnieśc do prokuratury !

konkretnie nie odpowiedzial tylko jakies takie drobnostki a brak konkretów art na czym sie oprzec itd monikornel Sprzecznośc w podawanych przez prawników opiniach oparta jest na innej interpretacji (...)

Odwołanie od zasądzonych alimentów

Odwołanie od zasądzonych alimentów

. Nadmieniam, że bratowa leczy się od 15 lat na depresję, gdyż uważa, że jest na nią chora jednak 3 miesiące temu jej lekarz wyrzucił ją ze szpitala, gdyż nie chciała się (...)

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

ciągle mi mówił, żebym się nie bała ani stresowała, że nie gryzie itd:D potem było wypełnianie jakiś formularzy (swoje dane, czy ma się nałogi, czy było się na odwyku, (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

WKU PALMA Można, można. Jeśli ktoś chciałby dokładniejszych informacji to piszcie na tbronis@plusnet.pl Zajmuję się kwestia zmiany kategorii i zapewniam, że wciąż można (...)

art. 286 § 1 kk

art. 286 § 1 kk

przestępstwa z art. 286 § 1. PPHUEDMAR Zapraszamy do zapoznania się z poradą prawną: Utracone korzyści w rozumieniu art. 286 kk. e-prawnikpl witam mam pytanie czy art.286 (...)

zachowek

zachowek

ten wkład na Mnie i zostałam przyjęta w poczet lokatorów.W 2013 roku udało się Mi się wykupić mieszkanie i stało się moją odrębną własnością.Mama zmarła w 2009r. Czy (...)

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

lata.chciałbym zapisać się na kurs na kategorie b jeszcze raz. czy są jakieś przeciwskazania, skoro już raz byłem kierowcą z uprawnieniami.Nie chce iśc na sam egzamin tylko (...)