kasy fiskalne w instytucji kultury w 2011roku- ustawa Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

zasięgnąłem porady w kancelarii Grzybkowski-Guzek w Poznaniu. Oczywiście sprawa skończyła się w sądzie ale została wygrana więc bardzo się z tego powodu cieszę. Fachowe porady i (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

umowę na 1/2 etatu na 3 m-ce, a pracowała na cały etat, w między czasie zaszła w ciąże a umowa wygasła 01.10.2010 i nie chcą jej przedłużyć na pełny etat. co w takiej sytuacji (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

godziny. To znaczy jeśli mieszkasz w hotelu - meldujesz się w recepcji, jeśli mieszkasz w mieszkaniu - meldujesz się w urzędzie gminy lub dzielnicy. Poprzednia ustawa nakładała (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

? sytuacja jest dość skomplikowana wiec pozwolę sobie zacytować jeden z dokumentów do sądu który naświetla w miarę dokładnie cala sprawę. .... Związek małżeński miedzy mną i H został zawarty (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica handlowa. (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

w dni ustawowo wolne w punktach bukmacherskich - to jest karygodne.Po co jest Ustawa?Po to żeby ja łamać? Dlaczego MY mamy pracować w Swięta i to w dodatku za tak marne pieniądze? (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

ktore wygrały w Szczecinie , sa juz 2 ( to juz w sumie 17 w całej Polsce) nowe pozytywne wyroki , ogólnie temat zaczyna sie robic do ogarnięcia . Nareszcie polskie sady zaczynaja zauważać (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

ok 2000 do ręki) ubiera dziecko w ciuchlandzie, dziecko chodzi tylko na zajęcia tańca za 40 zł/m-c do MDK, je darmowe zupki w szkole (matka nie płaci za obiady, bo zupa wystarczy, a w (...)

Zmiana kategorii wojskowej

Zmiana kategorii wojskowej

kategorie D na A w moim przypadku udalo sie wku bylem to powiedzieli mi ze bez szans ustawa sie zmienila pisalem do szefa wojskowego sztabu tez to samo wszyscy robili pod gore dostalem w 1997 (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł czy (...)

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

koleżanka, która rozwód brała w zeszłym roku. Donika36 Ja polecam adwokat Grażynę Grochowską. Nie wiem jak w rozwodach ale w sprawach majątkowych to według mnie to bardzo (...)

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

prowadzenia działalności w dziedzinie kultury i sztuki; nie jest w rozumieniu ustawy lokalem pomieszczenie przeznaczone do krótkotrwałego pobytu osób, w szczególności znajdujące (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

. maz oddal pozew w polowie grudnia w sadzie w gliwicach i jak na razie jest cisza. ja bym wolala zeby sie to jak najszybciej skonczylo. neta alimenty.pl jeszcze troche poczekasz ja skladalam (...)

Kasy fiskalne dla lekarzy 2011

Kasy fiskalne dla lekarzy 2011

wyłącznie na podstawie umów z placówkami medycznymi (szpitalami, przychodniami itp.), kasy fiskalnej mieć nie muszą. Także samo rozporządzenie zwalnia podatników, w tym lekarzy z konieczności (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

odpowiedzieć na kilka kwestii, które pojawiły się w tym wątku dotyczących firmy P.R.E.S.C.O. 1. P.R.E.S.C.O. jest legalnie działającą firmą w Polsce już od 1998 roku zarejestrowaną (...)

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

informacje. Kodeks Prawa Kanonicznego przewiduje ze postepowanie sądowe trwa 1 rok w I instancji i 6m-ca w II instancji. Jak równiez i spraw finansowym bym za bardzo nie naciągał, ponieważ w (...)

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

PILNIE PROSZĘ O POMOC - alimenty u Komornika

widywałam tylko w dniu kiedy je kupiłam, potem nawet w święta dziecko przysyłane było w za małych i podartych ciuchach. Dodatkowo mąż opłacał przedszkole w kwocie 200zł. (...)

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

Jak otrzymać mieszkanie z urzędu

miejscowości, w której jest położony lokal dotychczasowy, wyposażony w co najmniej takie urządzenia techniczne, w jakie był wyposażony lokal używany dotychczas, o powierzchni pokoi (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

wychowującemu dziecko ? przysługuje prawo do części urlopu macierzyńskiego, odpowiadającej okresowi pobytu pracownicy w szpitalu. W takim przypadku urlop macierzyński pracownicy przerywa się (...)

podać do sądu czy nie???

podać do sądu czy nie???

wylacznie do army! Juz chyba sama sie pogubilas w tym co piszesz! polcia alimenty.pl Polciu!!! Jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji z tym że ja wierzę w to iż ojca mojego dziecka stać (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

kłótniami, Sądy w Polsce nie dawały dzieci w opiekę ojcu, jest traktowany instrumentalnie jak maszyna do robienia kasy. Córka mówi że ją to nie interesuje. W zeszłym roku (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

alimenty.pl W 2005 roku wyjechale na stale z Polski do Anglii. W ty czasie moja ex wystapila o rozwod i w bardzo krotkim czasie go uzyskala (3 miesiace). Zostaly mi przysadzone bardzo (...)

Kasy fiskalne od 1 maja

Kasy fiskalne od 1 maja

opłaty za usługę nie koniecznie obliguje nas od razu do instalowania kasy, można bowiem skożytać z różnego rodzaju zwolnień marzena78 Są zwolnienia np. dla podatników, u których

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

psychiczne nękanie przez sąsiadkę

w nocy walenie w ściany i okropne przekleństwa rzucane w moją stronę. Nadmieniam, że mieszkam z 82-letnią babcią i 62-mamą. Nie mam już sił, jestem wykończona psychicznie. Gdy wychodzę (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

prawnika!!! Mało tego-wiem,że alimenty działają w obie strony-nie tylko rodzic-->dziecko, ale też dziecko--->rodzic w sytuacji,gdy ten pozostaje w niedostatku.Ja wiem,że w tej (...)

Zarabia 5tys, o ile mogęsię starać?

Zarabia 5tys, o ile mogęsię starać?

na 10 letnią córkę, od pół roku daje po 200, 250 zł, nie spotyka się z nią w ogóle bo nie ma ochoty, nic więcej dla niej nie robi. Sam z tego co wiem w tym czasie wzbogacił sie o (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

sadowe. czy da sie z tym cos zrobic?? Baska prawo-cywilne.net Witam a jeżeli debet był zrobiony w 1999 roku i bank sprzedał dług w 2006 roku firmie windykacyjnej.....zaś firma windykacyjna (...)

Alimenty na dziecko - jak długo do rąk matki ?

Alimenty na dziecko - jak długo do rąk matki ?

... wzory masz w internecie. Lub pozew do sądu o wypłatę alimentów do twoich rąk - w uzasaneiniu napisz to co tutaj donia Czy po ukończeniu przez dziecko pełnoletności w przypadku wyroku (...)

Ściągnięcie alimentów przez komornika

Ściągnięcie alimentów przez komornika

przedszkola niedośc że w podartych spodniach aż poprzecieranych ze zużycia a w bucikach były dziury zarówno w podeszwach jak i w materiale. Przeraził mnie widok stanu w (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

jest chory itp. Chcialbym starac sie w sadzie o opieke nad dzieckiem, ale jest mozliwe w Polsce wygranie takiej sprawy??? (Artur) Możesz w trakcie trwania sprawy rozwodowej złożyć wniosek (...)

1

2

3

4

5

...

23