Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

• kasa fiskalna obowiązkowa?10 Grudnia 2012

Mam pytanie, koło mojego domu otworzono budke z makaronami. Chodzi o to ze sprzedawca nie ma tam kasy fiskalnej... to chyba nie zgodne z prawem prawda? no bo jak sie sprzedaje to trzeba miec jednak kase zeby to (...)

• Kasy fiskalne- limit obrotów ma spaść o 50%.12 Listopada 2012

kasa fiskalna na straganach i targowiskach? Obłęd, ja stoje na targu i sobie tego nie wyobrażam zeby na sprzedane skarpetki ze zmarzniętymi łąpami wydawać jeszcze paragon! Pewnie znów zaprzyjażnioene (...)

• kasa fiskalna 17 Sierpnia 2010

Witam kiedy muszę mieć kasę fiskalną? Z góry dziękuję Witam Mam takie pytanie prowadzę sklep spożywczy i popsuła mi sie kasa fiskalan czy muszę zamknąc działalnośc dopóki kasa będzie (...)

• Plaża i grill11 Czerwca 2013

Witam, Mam dwa pytania. Czy na plaży można smażyć grilla. Czy można sprzedawać rzeczy z tego grilla od tak sobie czy trzeba o tym kogoś informować i płacić za to? Grill ogrodowy ale nie taki za 15 złotych. (...)

• Od kiedy kasa fiskalna?8 Kwietnia 2014

Witam! Mam zamiar otworzyć gabinet weterynaryjny i mam w związku z tym kilka pytań. Po pierwsze czy kasę fiskalną muszę już mieć od samego początku działalności czy dopiero jak przekroczę te 20tyś? a (...)

• Sprzedaż choinek: KASA FISKALNA?31 Lipca 2013

Witam, W tym roku chciałbym się zająć sprzedażą choinek w okresie świątecznym na terenie Warszawy. Handel będę prowadził na stanowisku wydzielonym przez miasto. Choinki kupuje z plantacji. Mam założoną (...)

• kasa fiskalna 20123 Stycznia 2012

kto sprawdza ewidencje kas, i czy musi sie jakos spejclanie wylegitymowac? Ewidencję w kasach sprawdzają pracownicy urzędów skarbowych oraz kontroli skarbowej olek wierzba 45 jakos sie legitymują? mikuś33

• kasa fiskalna dla PROSTYTUTKI !!!!12 Kwietnia 2011

Heloo! Słyszeliście o wprowadzeniu kasy fiskalnej o opodatkowaniu PROSTYTUTEK???? Może wprowadzą w końcu najstarszy zawód świata: Prostytutka!!! A co napiszą na paragonie? usługa: lód ??? Ale w sumie (...)

• Kasa fiskalna zamkniecie działalności1 Lutego 2010

Witam miałem 3 lata temu sklep . i dzisiaj sie dowiedziałem że gdy sie ma działalonsc to co 1 rok sie robi przegląd kasy . zamknołem działalnosc i też sie dowiedziałem ze wtedy też trzeba zdać pamięć (...)

• Biznes - riksza30 Lipca 2013

Plan jest taki, żeby ogarnąć własną działalność w ramach przewozu osób rikszą na terenie centrum mojego miasta, oraz okolicznego parku uzdrowiskowego (chociaż to jest plan przyszły bardziej docelowo (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane