Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

  na wizycie lekarskiej. Kto jak nie Wy kobiety zadba o Wasze i dziecka zdrowie, samopoczucie. Ciążą to czywiście nie choroba, ale w tym okresie należy sie kobiecie dużo spokoju, relaksu i odpoczynku, (...)

 • Społeczny kurator sądowy18 Lipca 2003

  skontaktować się z prezesem sądu okręgowego w.... i wyobraź sobie, że na wieść że chcę przedstawić swoją kandydaturę, sekretarka nie chce dopuścić mnie do prazesa!! Kazała skontaktować się (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę22 Kwietnia 2003

  . poniedziałek. W celu zapewnienia jednakowej ilości dni wolnych zarówno tym, którzy wolną mają sobotę, jak i tym z wolnym poniedziałkiem przyjęto, że ilość dni wolnych musi być dla nich w (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy9 Czerwca 2005

  . korzystanie z pracy na czarno pracodawcy grozi grzywna w wysokości 3.000 PLN. Podobne konsekwencje grożą za nieodprowadzanie w terminie składek na Fundusz Pracy. Ukarani mogą być (...)

 • wykroczenia przeciwko prawa pracy16 Października 2011

  Witam chcialabym sie dowiedziec gdzie moge zglosic takie sytuacje : w pewnej firmie budowlanej pracownicy pracuja od rana tj 0d godz 6-7 czasem nawet do godz 21-22 oprocz tego pracuja w soboty i niedziele (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia12 Marca 2006

  pracy szkoły. Kiedy powinnam złożyć wniosek i zawiadomić o tym dyrektora ? Jeszcze w tym roku szkolnym, czy wystarczy np. w czasie wakacji ? Czy trzeba wziąć taki urlop na okres całego (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  od 2 dni i w niedługim czasie mam otrzymywać kuroniówkę.Mam 5 miesięcznego synka i otrzymywałam 3 miesiące macierzyński .Czy w tym przypadku mogę otrzymywać dodatek wychowawczy ?Proszę (...)

 • Art.23 1 & 3 k.p zmiana pracodawcy.13 Stycznia 2003

  Dziś dostałem od pracodawcy zawiadomienie, że zgodnie z art.23 1 & 3 k.p z dniem 19.01.2003 część zakładu pracy w którym pracuję przechodzi na inny podmiot gospodarczy. Takich spółek (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy5 Listopada 2009

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe płatne na czas rekonwalescencji,i (...)

 • Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

  zwolenniczką małych kroków.Starych skostniałych schematów nie da się od razu wykorzenić.Wierzę...,może jeszcze chwila a wszystko się uporządkuje. dyskutowałabym w kwestii interpretacji pojęcia (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane