Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Więziennictwo29 Marca 2001

  Kobiety w więzieniach, zagadnienia penitencjarne (Magda) TO wszystko to LIPA. Przyklad: mlody chlopaczek (JESZCZE nigdy nie karany) zostaje zlapany na goracym za kradziez radia (!), zostaje (...)

 • Społeczny kurator sądowy18 Lipca 2003

  - sorry Prostuję swój błąd i przepraszam.Wynika on z tego,że u mnie w sądzie jest błędna praktyka.Sąd sam wystepuje o zapytanie po wyłonieniu aplikantów.Faktycznie zgodnie z ustawą winno (...)

 • Ile urlopu mi się należy???3 Stycznia 2006

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu na 1/2 i ma 26 dni.Jak to w (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę22 Kwietnia 2003

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada w sobotę, proszę o podpowiedz, (...)

 • Zwrot podatku19 Marca 2004

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać nadpłacony podatek za (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie1 Czerwca 2007

  to zalatwic.Poradźcie mi cos zalamana alimenty.pl Powiem Ci, że jestem w podobnej sytuacji tylko, że mój mąż nie potrafi się określić czy chce ze mną być czy nie. Też za wszystko obwinia (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce8 Czerwca 2006

  chce dać. To kpiny z ludzi. jelonek0@neostra Witam wszystkich zainteresowanych tematyką odszkodowań. Mogę Państwu pomóc(nieodpłatnie) w uzyskaniu odszkodowania za bezprawne zajęcie działki (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!23 Października 2006

  wychowawczy ale tylko na 4 miesiące bo dotąd mam umowę o pracę .Do pracy nie pójdę bo mam małe dzieci 2 latnie i 4 miesięczne alimentów na drugie dziecko jeszcze nie przysądzono i mam pytanie czy (...)

 • Alimenty na dziecko2 Sierpnia 2007

  , musisz dogadać się z mężem. Możesz też wnieść pozew o ich podwyższenie (zwolniony od kosztów) do sądu rejonowego. Nie wiem kim z zawodu jest twój mąż i więc trudno powiedzieć ale może to (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY26 Października 2006

  nie wiedząc o czym sie pisze i tym samym wprowadzać innych w błąd. W art.186 par.1 Kodeksu Pracy jest wyraźnie zapisane, że pracownik MA PRAWO do urlopu wychowawczego, co oznacza, (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane