jaka stawka podatku vat w 2011r -pkw iu 15.11.13 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

poniedzialek). wtedy wystap o zwrot. marta Zgodnie z art. 87 ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług w przypadku, gdy kwota podatku naliczonego, o której (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

vat25. co w takiej sytyacji mam zrobić. Prosze o odpowiedz guto Witam, mam pytanie mąż sam był w Holandii, ma fakturę na wynajem lawety, otrzymał w komisie w Holandii nie (...)

ludzki

ludzki

Nie sadzisz AMX ze cos nie w porzadku jesli Ludzie powolani (i oplaceni) by czynic sztuke tego co dobre i sluszne uprawiaja Cynizm? i przypomnialem sobie ze juz mamy Konia w palestrze odpadl w

VAT-25

VAT-25

podatku VAT w innych urzędach skarbowych w Polsce, niesłusznie opłacił on podatek VAT na terenie Polski. W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w pazdzierniku i (...)

Zwrot VAT za materiały budowlane

Zwrot VAT za materiały budowlane

. Jakie są Limity zwrotów dla osób, które złożyły pierwszy wniosek o zwrot VAT przed do 31 grudnia 2010 r., a w 2011 roku składają kolejny wniosek w II kwartale? kamila28 W (...)

Darowizna

Darowizna

. Darowizna ta będzie odliczona z Pana schedy spadkowej. Prawnik1209 witam serdecznie, proszę o pomoc w odpowiedzi na pytanie, otóż w tym roku rodzice przepisali mi mieszkanie w darowiźnie (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

sprawie zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług. Regulacje zawarte (...)

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

częściowe przekazanie lokalu na cele mieszkaniowe z vat

. Należy jednak pamiętać o konsekwencjach podatkowych takiego postępowania, m.in. w podatku VAT. rzekazanie towarów należących do firmy na cele prywatne podatnika nie jest sprzedażą. (...)

JAKA STAWKA VAT NA ODŚNIEŻANIE W 2013r

JAKA STAWKA VAT NA ODŚNIEŻANIE W 2013r

JAKA STAWKA VAT NA ODŚNIEŻANIE W 2013r JAKA STAWKA VAT NA ODŚNIEŻANIE W 2013r

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

: 3.500 zl. odszkodowania oraz pomoc w sprzedazy auta w stanie w jakim jest za 3.100 zl. Tak czy siak chlop jest w plecy ok. 3.500 zl plus strata na wartosci auta, dlatego, wiem ze to (...)

Jaka stawka % podatku dochodowego ryczałt od sprzedaży pre-paid i kodów oraz kont

Jaka stawka % podatku dochodowego ryczałt od sprzedaży pre-paid i kodów oraz kont

Jaka stawka % podatku dochodowego ryczałt od sprzedaży pre-paid i kodów oraz kont Witam, Mam nadzieję, że mi koledzy pomożecie. Chciałbym otworzyć firmę. Czytałem i poświęciłem (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

, zapewnionych w umowie o pracę. Tak więc: -luty.2010 r. : 130godz. przepracowane czyli o 18 godz. mniej niż było w umowie ,kwota należna : 569,21 - wraz z ustawowymi odsetkami do czasu (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

ubiera dzieci ani mnie,siebie tez nie ubiera.Jeśli chodzi o mnie i o dzieci pomagają mi rodzice(ubieraj nas itd.)sypiamy osobni tzn.ja w pokoju z dziecmi a mąż w swoim pokoju.Współżyjemy ze (...)

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

? 5, 8 oraz 23 proc. 5-proc. stawka VAT znajdzie zastosowanie do pieczywa świeżego (zgrupowanego w pozycji PKWiU 10.71.11.0 według klasyfikacji z 2008 roku, która będzie stosowana dla (...)

Jaka wybrać działalność gospodarczą ?

Jaka wybrać działalność gospodarczą ?

chciał wesprzeć działalność kredytem) ? -czy przyprowadzeniu powyzszej działalności powinienem ubiegac sie o licencje badz pozwolenia -jak wygląda rozliczenie podatku vat oraz gdzie powinienem (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

. Sprawa sądowa o nabycie spadku została założona dopiero w 2010 r. i z dniem 15.10.2010 r. wyrok został uprawomocniony. Pytanie czy w tej sytuacji zgłoszenie odziedziczenia spadku (...)

Ile ma wynosić taksa notarialna 2012 roku??

Ile ma wynosić taksa notarialna 2012 roku??

rozumieniu przepisów ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn nie więcej niż 7 500 zł. To jest maxymalna stawka w przekroju przez wszystkie dostępne stawki, (...)

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 !

Zmiany w VAT od 1 kwietnia 2011 ! Oto najważniejsze zmiany w VAT od 1 kwietnia: * stawka na chleb (z terminem ważności ponad 14 dni) 23 proc. -> 8 proc. od 1 kwietnia * stawka (...)

wynajem lokalu a podatek VAT

wynajem lokalu a podatek VAT

wynajem lokalu a podatek VAT Chciałabym wynająć firmie , która jest podatnikem podatku VAT pomieszczenia biurowe. Pamieszczenia te mieszczą się w domu jednorodzinnym , którego (...)

stawki VAT na usługi gastronomiczne w 2011 roku

stawki VAT na usługi gastronomiczne w 2011 roku

stawki VAT na usługi gastronomiczne w 2011 roku Witam Jaka jest stawka podatku VAT jeli chodzi o usuługi gastronomiczne?Z góry bardzo sziekuje za inforamcje. Pozdrawiam

Fundusz remontowy

Fundusz remontowy

kosztow w chwili ich rozliczania oczywiscie wiaze sie to z tym, ze w danym roku moglem nie korzystac z ulgi w podatku dochodowym bo nie mialem dowodu na korzystanie z niej. artur Piotr (...)

Ołata za wprowadzanie gazów i pyłów do atmosfery

Ołata za wprowadzanie gazów i pyłów do atmosfery

orientuję jaka jest stawka za wprowadzanie do atmosfery gazów ze spalania propan- bbutan ale dla wuzków widłowych (silniki w maszynach roboczych)..bo w dzienniku ustaw nie ma opłaty....- (...)

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to !

Stawka VAT - zmiany od 2011 - sprawdź to ! Nowy projekt nowelizacji ustawy o VAT już od 1 stycznia 2011 r. zmienia stawki VAT. Oto informacje na ten temat: 22% stawka (...)

Podatek od wynajmu mieszkania ?

Podatek od wynajmu mieszkania ?

. Pozdrawiam. freezerek Ludzie kto tu jest nie uczciwy. Ja w tej chwili walczę z gościem od którego wynajmowałem mieszkanie na umowę użyczenia. Określa ona że muszę zwrócić je w stanie niepogorszonym. (...)

Szkoda całkowita z OC

Szkoda całkowita z OC

programów wyłącznie w interesie zakładów ubezpieczeń. UPRAWNIENIA Od 1 stycznia 2004 r. każdy poszkodowany może: 1/ wykonać na swój koszt kserokopie wszystkich dokumentów jakie znajdują (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

2005r. jesteśmy w separacji (syg.Akt).Obecnie toczy się sprawa rozwodowa w Sadzie Okręgowym w P XIV Wydział Cywilny z siedziba w P(syg.Akt ). Od początku małżeństwa żona (...)

Niezłożona deklaracja VAT-R

Niezłożona deklaracja VAT-R

8,5%. Niestety nikt nie poinformował mnie ( ani ja sam się nie doinformowałem - tu biję się w pierś), że aby wystawiać faktury VAT muszę dodatkowo w urzędzie skarbowym złożyć deklarację (...)

Stawka VAT dla usług cateringowych 2011

Stawka VAT dla usług cateringowych 2011

Stawka VAT dla usług cateringowych 2011 Witam Mam takie pytanie czy wie ktos możę jaka jest stawka podatku VAT od usług cateringoweych?LUb gdzie takich informacji szukać?Z (...)