jaka obowiązuje stawka vat na żyto od 01 kwietnia 2011r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

przekazaniem pieniędzy Mojej Byłej. Była złożyła wniosek o kredyt na moje nazwisko na poczet alimentów bez mojej wiedzy.Czy to jest możliwe?czy prawo na to pozwala?Dzieci odwiedzam,zabieram (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

słupy stoją od 50-60 lat XX wieku, czy odszkodowanie należy się właścicielowi gruntu? Jaka jest stawka za służebność gruntu rolnego w obszarach wiejskich? Jaka odległość (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

owszem tyle płacą ,ale zatrudniaja na 1/4 etatu i na 2 zmiany od wczesnego rana do późnego wieczora (chyba do 22)obowizkowe jest podpisanie odpowiedzialności majatkowej a znając Żabkę (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

oczekiwania 90 dni na drugi dzień od jej pobrania. To jedyne takie świadczenie , ktore wypłacają od ręki. Wówczas jak pociągniesz opieki 2 msc - jakie Ci przysługują na dziecko- (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

. na rzecz byłego męża. Były mąż miał zasądzone na alimenty na dzieci od 2000r. i w ogóle ich nie płacił. Teraz dzieci są już dorosłe, zatem alimentów bieżących (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

potrafiło się dostac na studia dzienne. Uważam też, że nie powinienem dalej płaci alimentów. Czy mam rację? Zdzisław alimenty.pl Mam 30 lat. Od urodzenia lecze sie na powazna chorobe. (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

-pracy.net Witam, w II 2008 obroniłam lic. w lutym 2010 roku bronie magistra. Od 25 IV 2006 byłam na stażu a od 10 października 2006 jestem zatrudniona na umowę o pracę na (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

sprawa ciagnie sie od 2004r, faktury sa z grudnia. Marta Witam! W 2004 r. zarejestrowałam się na działalności gospodarczej nie długo po tym na to zaświadczenie wzięłam (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

wytrwała w tym związku. Ja na twoim miejscu dawno rzuciłbym męża podał o alimenty na dzieci i siebie. Szkoda Ciebie dla takiego faceta odzyskaj wolność dla siebie samej i dzieci a na (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

chwili złożenia deklaracji VAT należności wynikających z faktur od zakupów. Podstawa prawna: * Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

mi czy becikowe dostaje sie na jedno dziecko czy na każde osobno? czy na drugie dziecko jest nieco więcej czy tyle samo?! pozdrawiam młoda mama hytra99 tyle co w zeszłym, na kazde (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Danuta K. nie ma pracy od kilku lat. Rozpoczęła działalność na własny rachunek, ale na razie nie daje ona dochodów. Jej mąż jest bezrobotny od kwietnia 2000 r. (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

, i czy naliczanie opłat po takim czasie nie jest jakimś oszustwem . Całe szczęście że od kwietnia wysyłam paczki kurierem pocztex i tam nie ma takich dziwnych zdarzeń , od kwietnia (...)

koniec umowy na czas określony

koniec umowy na czas określony

przedłużam umowy? ewelina prawo-pracy.net Witam, pracuję na umowę o pracę na czas określony od 01.04.2014 r umowa kończy się z dniem 31.03.2015 r. Podejrzewam, że pracodawca (...)

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

POZEW DO SĄDU PRACY- czy dobrze sformułowany?

: 5.525,04 PLN (tj. 27 dni pełnej diety i 2 dni po 1/3 diety) - wraz z ustawowymi odsetkami do czasu wypłaty od 02.kwietnia.2010 r. do 14. Maja. 2010 r. w kwocie: 8.320,84 PLN (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

31.05 mam rozmowę. Na pewno napiszę jak było, nawet gdy bedzie kiepsko. Muszę przyznać ,że bardzo mi zależy na tej pracy, denerwuję się. Nie wiem co oznacza słowo "probacja"?- to z pierwszej (...)

Rozwod apelacja

Rozwod apelacja

. Od czego może się odwołać skoro zgodził się na rozwód? Od eksmisji i alimentów? Mamy małe mieszkanie, śpie w pokoju córek na podłodze, właściwie był to jeden pokój przedzielony (...)

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

Podatek od spadku - odziedziczona nieruchomość

a ile od darowizny. Jakie czynniki wpływają na jej wysokość? fabianik Spadek po dziadku został podzielony na babcie i 3 ich dzieci, czy dzieci mogą spisac się teraz na babcie (...)

Opłaty sądowe za wpis do ksiegi

Opłaty sądowe za wpis do ksiegi

wpisu prawa własności. 400 zł płaci się np. od wpisu dwóch hipotek tj. zwykłej i kaucyjnej. Pozdrawiam S.M S.M prawo-cywilne.net jaka stawka obowiązuje za wniesienie apelacji (...)