jaka jest kwota bazowa do obliczenia emerytury od 1.03.2013 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

nasi prawnicy oceniają sprawę. Jeżeli po tym czasie stwierdzą że sprawa jest nie do wygrania kwota jest zwracana klientowi na konto, jeżeli zaś sprawa jest do wygrania (...)

kwota bazowa 2011

kwota bazowa 2011

kwota bazowa 2011 Witam ile wynosi obecnie kwota bazowa do obliczania emerytury? Witam, jeśli złożę wniosek o emeryturę w marcu, otrzymam już obliczoną od (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

. Pozdrawiam legus KOW to ... temat rzeka i pewnie co miasto to jest inaczej. U mnie co zakład to jest inaczej, Z wypełnianiem obowiazkow nalozonych na te zaklady jest roznie, i wszystko (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

do szkoły. Teraz chce podwyższenia alimentów do 500 zł. Czy sąd może się na to zgodzić chociaż bierze pieniądze na dziecko od rządu Irlandii??? PS. Wiem że 500 zł to nie jest (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

ponownie do ubezpieczeń, w tym do chorobowego! Ustawa nie nakazuje by tak robić. Po trzecie uważam, że ciągłość zgłoszenia mnie do chorobowego od 01.08.2013 - nie jest (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

a,ja do tej pory płacę alimenty .czy jest to zgodne prawem i czy jest możliwe ustanie obowiązku alimentacyjnego 4 lata wstecz. tata 62 alimenty.pl Złóż wniosek do sądu o ustanie (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

dotrzymuja umowy niszcza wszystko co jest do zniszczenia w mieszkaniu szkody jakie pootrafia zrobic nie sa adekwatne do zarobionych pieniedzy a do tego jeszcze panstwu trzeba odprowadzic (...)

Uciążliwi lokatorzy

Uciążliwi lokatorzy

jaka tu jest sprawiedliwosc lokatorzy sa w zmowie a ja nawet nie wiem jak mam to udowodnić ze tak nie jest :(((( dodam tez że nie miałam interfencji straży tylko oni odrazu polecieli do (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

placic.zasadzanie alimentow od czlowieka na zasilku jest poprostu wpedzaniem go do puchy bo i tak wczesniej czy pozniej tam trafi za nieplacenie.W takim przypadku trzeba dogadac sie z ex-mezem (...)

Alimenty w Polsce. My mieszkamy za granicą.

Alimenty w Polsce. My mieszkamy za granicą.

, ona nie chce z nim rozmawiać ( to ja ją do tego namawiam).Usłyszałam od niego żebym wysłała córke samą samolotem, potem żebym zamoroziła sobie benefity. Ze on pójdzie do sądu (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

otrzymalam pismo od firmy Raport ugoda raty miesieczne do splacenia 112 tys zl prosze o pomoc Kasia Do mnie dzwonili i zadnych konkretow noe bylo odeslalem panienke do szkoly (...)

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

Przejście z renty na emeryturę(Dz. U. Nr 162, poz. 1118

starać aby ZUS przeliczył emeryturę skoro ustawa wewszła w życie w grudniu 1998, a tata przeszedł z renty na emeryturę rok wcześniej czyli w 1997? (Marta) JAKA BĘDZIE WYSOKOŚĆ EMERYTURY (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

sprzeciwu od nakazu, jest nieporadna, na dodatek od wielu lat leczy się na depresję. hcemy pozwać P.R.E.S.C.O do Sądu .. bielawica z wklejonymi tekstami to jest pomyłka, (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

do teraz , gdy w piątek zadzwoniła księgowa z firmy i powiedziała ze dostała pismo od komornika ze od sierpnia on wchodzi mi na wypłatę i teraz alimenty będą przesyłać do (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

jaka kwota wchodzi w gre jeśli jest taka możliwośc?Z góry dziekuję grywa48 Witam , mam pytanie czy łatwo jest udowodnić winę rozpadu małżeństwa w sądzie? A jak tak to jakie (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

sensowna.mam pytanie czy to kazdy dlug sie przedawnia i od kiedy sie zaczyna liczyc ze jest przedawniony i czy jest jakas suma do ktorej sie moze przedawnic dlug [/cytat] JERZYKOZLO64 (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

wiem ponieważ nawet w TP nie mieli tego nr. Uiściłam należności niezależnie od tej firmy do TP we wrześniu i do dzisiejszego dnia była cisza. Dzwoni do mnie Pani, nie przedstawia (...)

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

straciłem prace,nie płaca alimentow,jaka jest procedura komornika ??

sprawę z powódką i wystąpić do Sądu o problemie finansowym, wówczas obeszłoby się bez Komornika. 2.000,- zł jest to suma i duża i mała w zależności od Towich możliwości finansowych. (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

alimentów od byłej żony, to dziecko pozostanie wolne od tego zobowiązania. Inną zaś sprawą jest, iż zarówno była żona, jak i dziecko wspomnianego w pytaniu mężczyzny, będą mogły (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

zasądzone alimenty od dziadków? Czy zależy to od dochodów moich i ich? Czy prawdą jest, ze jeśli znane jest miejsce pobytu ojca, to nie mozna żądać alimentów (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

PYTANIE czy w tym wypadku jej matka od JOANKI jest temu winna że jej córka jest wciąży-kogo teraz winicie,Fakt że mogła wczesniej o tym pomyslec aby sie zabezpieczyc,znowu jest (...)

Firmy windykacyjne!!!Bardzo proszę o pomoc!!!

Firmy windykacyjne!!!Bardzo proszę o pomoc!!!

różnicę. To Twoja kwota bazowa. A teraz zadzwoń do nich i powiedz, że spłacisz ale muszą obciąć odsetki (odsetki są PRAWEM wierzyciela a nie obowiązkiem) . Koszty odszkodowawcze (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

wiesz, że matka dziecka zarabia tyle co Ty? może jej wypłata się zmniejszyła, a Ty o tym nie wiesz). Jakie są potrzeby dziecka (może jest chore? jest alergikiem itp.? w jakim jest wieku? (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

utrzymują mnie rodzice. On jest w tym samym wieku, pracuje i pracował już zanim wzięliśmy ślub, po ślubie zaczął zaoczne studia, do pracy dojeżdża do innego miasta na studia również. (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

egzekucja jest bezskuteczna wówczas polecam zawiadomić prokuraturę o tym fakcie. Uporczywe uchylanie się od alimentów jest przestępstwem karnym. Co do Waszego wspólnego mieszkania (...)

Jak najdalej z domu. Potrzebuje rzetelnych informacji.

Jak najdalej z domu. Potrzebuje rzetelnych informacji.

, już ktos wyraził to co miałabym do powiedzenia. Ale do rzeczy. Jeżeli Twoje obliczenia wskazują, że potrzebowałbyć 5000zł alimentów od rodziców, to sąd wcale nie musi sie (...)

Intrum Justitia

Intrum Justitia

, jedynie uznanie długu powoduje przesunięcie tego okresu o kolejne 2 lata od daty uznania, ponadto wyrok sądu jest w stanie przedłużyć ten okres do 10 lat. Po 5 latach dług jest (...)

Okres ciąży a alimenty

Okres ciąży a alimenty

DO SĄDU O ZABEZPIECZENIE ALIMENTACYJNE.... TAKIE ZABEZPIECZENIE PRZYSLUGUJE KOBIECIE W CIĄŻY OD 6 MIESIACA. TAKIE ZABEZPIECZENIE PRZYSLUGUJE NA NIA I NA DZIECKO OD 6 MIESIACA CIAZY DO (...)

Przeliczenie emerytury, problem z ZUS

Przeliczenie emerytury, problem z ZUS

ZUSowi wypłacenie przysługującej mi niedopłaty za ostatnie 6 lat. Z moich wyliczen jest to kwota w wysokości ~5000zł. W ZUSie dowiedziałem się iż wypłacą mi 1800zł. Dodam jeszcze że po (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

czy nie warto skierować sprawy do prokuratury Ewa Wszyscy co dostali wezwania do zapłaty niech się zastanowią czy nie warto podać tej sprawy do prokuratury bo to już na wielką skalę (...)