Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów31 Stycznia 2002

  i szybciej będzie mu narastało. Może kiedyś jak nazbiera mu się jakaś pokażna sumka, bo państwo mu nie popuści jeśli chodzi o państwowe pieniądze to może pójdzie po rozum do głowy. (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka22 Maja 2001

  mężczyznę jako tego drugiego, który rzekomo wiedział co robi. Niestety bardzo często jest on po prostu umiejętnie wmanipulowywany w to dziecko, a potem się mu wmawia ze niby sam chciał. Taka jest (...)

 • przemoc psychiczna w domu20 Lutego 2007

  . Prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy jak cierpisz i jaka krzywde wyrzadza swojej corce. Wydaje sie wiec ze nie sad jest tu rozwiazaniem ale "Poradnia Rodzinna" Ale i tak rodzice pozostaja najwazniejsi (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie16 Września 2004

  to rozumieć UDOKUMENTOWANE KOSZTY takie jak telefony, listy polecone ew. działania prawnika. Ale nie upoważnia to firm do stosowania swoistego przelicznika x 0.90 dziennie. Wtedy można odwrócić pałeczkę (...)

 • Planujemy z moim partnerem wspólne życie. Spodziewamy się dzidziusia, a alimenty, które płaci na dzieci utrudniają nam nawet wygranie sprawy o zmniejszenie ich, a co dopiero wspólny Start. 8 Kwietnia 2010

  zł (no i z czego przy takiej pensji rzeczywiscie płacić niby czynsz itd..) sidme czemu jej sąd nie kazał iść do pracy na cały etat, tylko kazał mojemu partnerowi znaleźć dodatkową pracę, osiem (...)

 • Zwrot podatku19 Marca 2004

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać nadpłacony podatek za granica (monika) Musisz (...)

 • ojciec nie płaci, co robić?29 Września 2008

  problem mój dotyczy nie płacenia przez ojca alimentów. zasądzono mu 350zł na każde z nas, bo mam jeszcze młodszego brata. Oboje się uczymy-on w szkole średniej, ja natomiast studiuję dziennie. ojciec (...)

 • widzenia z dzieckiem22 Marca 2008

  Chciałabym się dowiedzieć czy jako matka dziecka, to ja mogę złożyć wniosek o ustalenie liczby widzeń z dzieckiem? Ojciec dziecka jest osobą nahalną i bardzo bardzo niepunktualną(do 6 godz. spóźnienia) (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca10 Listopada 2001

  -jestem z nim 3 lata po ślubie dziecko ma 11lat a są rozwiedzeni ponad 8 lat temu.Jestem od męża starsza mam większy dorobek i to ja za swoje pieniądze kupiłam mu samochód . Jak zabezpieczyć (...)

 • Wysokość alimentów29 Sierpnia 2001

  sie okres .. i to znacznie ... o 6 dni .... Rozpaczala .. co teraz bedzie ... a mnie jakos ... to nie ruszalo .. Poprostu .. chcialem .. i nadal chce miec z Nia dziecko .... Faktem jest ze czesto bywa tak (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.