Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak umorzyc grzywne?7 Września 2010

  Dostalem grzywne w wysokosci 800pln i koszty 130pln przebywajac w zakladzie karnym w 2008 roku zaocznie za art92,2 po wyjsciu z zk po dwoch tygodniach uleglem wypadkowi z urazem kregoslupa posiadam orzeczenie o (...)

 • Alimenty - wyrok wydany zaocznie9 Czerwca 2008

  Witam. Moja eks wniosła sprawe o podwyzszenie alimentów. Jednak z przyczyn losowych nie mogłem stawić sie na sprawie, a odebrałem wezwanie do sądu. Podobno wyrok bedzie wydany zaocznie. ile mam czasu (...)

 • kwestia warunkowego umorzenia postepowania17 Grudnia 2004

  Witam wszystkich internautów zainteresowanych prawem karnym i nie tylko :) Mam pytanko: po jakim czasie ulega zatarciu warunkowe umorzenie postepowania karnego??? To, że warunkowe podlega ujawnieniu wynika (...)

 • Sądowy nakaz zapłaty należności dla PKP13 Stycznia 2010

  Witam, Prosiłbym o poradę osób, które dobrze orientują się w temacie. Sprawa dotyczy jazdy bez legitymacji studenckiej(dlaczego: teraz jest to nie istotne). Dostałem mandat ale olałem temat i PKP (...)

 • Rozdzielczość majątkowa - pilne1 Maja 2002

  Prosze o pomoc jak zrobić najtaniej rozdzielczość majątkową oraz gdzie mozna znaleźć gotowy wzór wniosku.(rozdzielczość bez podziału majątku. maciek72@tenbit.pl (maciek72) Chcę też uzyskac (...)

 • Osrodki Wychowawcze16 Marca 2009

  Mam pytanie jak moge pomoc mojemu wnukowi aby Sad zmienil mu pobyt w MOW na inna placowke, corka i ziec sa alkoholikami, ponad 2 lata temu 3 chlopcow trafila do Pogotowia Opiekunczego, fakt ze wnuczek nie (...)

 • Komornik umorzyłe egzekucje - sąd wzywa co robić.21 Października 2010

  Witam, Okło roku temu zostałem ukarany za jazdę po spożyciu alkoholu zatrzymaniem prawa jazdy na pół roku oraz grzywną w wysokości 700 zł. Na wezwaniu do zapłaty poinformowano mnie iż w razie braku możliwości (...)

 • Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?13 Grudnia 2004

  Witam. Kilka lat temu miałem nie zapłacony rachunek w idei. Oczywiście odbyła się sprawa i dostałem nakaz spłaty, obecnie dostałem wezwanie do komornika, który mi przedstawił pismo o windykacji (...)

 • List gonczy31 Marca 2003

  Jak dlugo dziala list gonczy?Czy az do uplywu terminu przedawnienia przestepstwa? Czy po wstapieniu do UE kazdy list gonczy wystawiony w Polsce bedzie figurowac na przejsciach granicznych wszystkich panstw (...)

 • Prawo meldunkowe10 Stycznia 2001

  Proszę o wyjaśnienie relacji pomiędzy miejscem zameldowania na pobyt stały a miejscem stałego pobytu wynoszącym ponad 183 dni w roku. Jakie akty prawne to normują? Sprawa dotyczy osoby zagranicznej. (...)

< >

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane