Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • czym jest czyn deliktowy?21 Stycznia 2013

  Niestety nie znam nomenklatury prawnej, dlatego proszę o pomoc, czy jest czyn czy odpowiedzialność deliktowa? Odpowiedź na to pytanie należy uzależnić od tego na gruncie jakiej gałęzi prawa się (...)

 • ABOLICJA ZUS dla przedsiębiorców!15 Stycznia 2013

  Mam pytanie w związku z ustawą abolicyjną. Prowadziłem własną firmę od 2004 do 2008 roku, ale jednocześnie byłem zatrudniony w innej firmie, która odprowadzała za mnie składki do ZUS. W (...)

 • mandat za \"usiłowanie\" spożycia alkoholu15 Stycznia 2013

  Witam, wczoraj wieczorem dostałem mandat, którego nie przyjąłem za \"usiłowanie\" spożycia alkoholu którego nie miałem w ręce a który leżał za ławką na której siedziałem ze znajomym. (...)

 • Bezpodstawne wezwanie do zapłaty TAURON!10 Grudnia 2012

  Witam, w obecnym roku sprzedaliśmy z żoną 2 mieszkania by kupić jedno większe. Pech chciał, że obydwoje mieliśmy dostawcę energii firmę tauron. Firma ta wykazuje się rażącą niekompetencją przy rozwiązywaniu (...)

 • VAT 25 problemy zakup od polaka w Francji9 Października 2012

  Witam Ja mam takowy problem: Kupiłem auto od Polaka we Francji w 2012 roku Samochód nabył on w 2009 roku ale nigdy nie sprowadził do polski.W dowodzie było wpisane nie dopuszczony do ruchu,bo auto miało (...)

 • odwołanie od decyzji sądu- potrzebna pomoc, jak je napisać?10 Września 2012

  Witam Niedawno sąd orzekł decyzję w sprawie rozwodu. W jaki sposób mam napisac odwołanie od decyzji sądu? Za malo pani napisala. Najlepiej bedzie jak sobie pani poszuka na sekcji (...)

 • Renta socjalna a zatajenie ukończenia studiów - wpadka 30 Sierpnia 2012

  Witam Głupia sprawa, aż wstyd się przyznać ale co zrobić Od 2001r do maja 1012r pobierałem rentę socjalną okresowo przyznawaną (najpierw przez MOPS a potem przez ZUS). Zanim poszedłem na rentę, (...)

 • Kara za używanie niezarejestrowanego odbiornika - RTV 2012.26 Czerwca 2012

  Heja. Porażkę zaliczyłam ostatnio straszną, przyszli Panowie z poczty, ładnie się wylegitymowali i poprosili o wejście do mieszkania, myślałam że przesyłka jakaś do mojego faceta. Okazało się że to (...)

 • Kontrola abonament rtv 2012, 26 Czerwca 2012

  Cześć,. Kontrola czy posiadam odbiornik czy też nie jest przeprowadzana przez urząd skarbowy czy przez pocztę główną? Mam możliwość odmowy wpuszczenia kontrolera do mieszkania jeśli tego nie chce poprostu (...)

 • Abonament RTV 2012 - można zaskarżyć?22 Czerwca 2012

  Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby zaskarżyć zaległy opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie zjarał albo go wyrzuciłem bo miałem (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane