jak liczyć wynagrodzenie po wyczerpaniu 182 dni chorobowego Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

obowiązek płacenia pensji przez pierwsze 33dni zwolnienia[/u], po tym robi to ZUS. Tylko, że pracodawca oznajmił mi że [u]do 3miesiaca ciąży moje wynagrodzenie wynosi 80%[/u], a po (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

pieniędzy z zus za resztę chorobowego??,tzn za sierpień + 20 dni września??,jak oni płacą??,czy za cały miesiąc + za 20 dni września oddzielnie,czy za całość odrazy,czyli (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

jeszcze 30 dni, to: moim zdaniem. Teraz zgłoś się na nowo do ubezp. w tym chorobowego, bo podstawę będą Ci liczyć sprzed macierzyńskiego, czyli wysoką! Jak minęło już 30 (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

-pracy.net Tak pracodawca może zwolnić pracownika po wykorzystaniu przez niego okresu chorobowego (182 dni) oraz po (90 dniach) zasiłku rehabilitacyjnego Kodeks pracy art. (...)

L4 - podstawa wymiaru

L4 - podstawa wymiaru

pracodawca, kiedy wypłate powinien przejąć ZUS i jeśli od początku 17r pracodawca ponownie zaczyna liczyć 33dni swojego okresu wypłat to jak to się ma do 182 dni choroby? (...)

Praktyczna nauka zawodu

Praktyczna nauka zawodu

czyli te 20 , 26 dni a możecie go wykorzystać kiedy chcecie ss prawo-pracy.net witam. mam pytanie. czy muszę uczęszczać na praktyki w każde dni wolne od nauki? Jeszcze jedno pytanie na placu (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

ulozyly juz sobie zycia po rozwodzie i nic innego nie robia tylko wymyslaja jak tu dopiec bylemu i jego obecnej kobiecie)nic ich innego nie interesuje, tylko kasa, jak najwiecej, a jak (...)

zwolnienie l4

zwolnienie l4

zwolnienie l4 jak wygląda kwestia zapłaty za zwolnienie l4 jeżeli jest ono wystawione na 4 dni (wlkj) Jezli okres zwolnienia lekarskiego jest mniejszy niż 7 dni (w sumie nastepujacych po (...)

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

Dobry prawnik prawo rodzinne Poznań

doświadczeniach, początkowo po drugiej stronie, a teraz już po tej samej po tym jak przegrałem 2 razy z kretesem mając ich za przeciwników pkiler Mateusz Ziębaczewski to idealny (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

rodzice interesuja sie dzieckiem, chca sie z nim widywac i dlatego dziecko co kilka dni jezdzi do nich do domu. Ale ostatnio, po tym jak wytoczyłam mu sprawe o alimenty, on zaczał "interesowac sie (...)

Proszę o pomoc - właściwe wyliczenie wynagrodzenia chorobowego

Proszę o pomoc - właściwe wyliczenie wynagrodzenia chorobowego

. Pracownik miał 5 dni chorobowego w lutym 2007 (do przepracowania było 20 dni), przepracował 15 dni. Wynagrodzenie brutto za styczeń i luty 2007 wynosi 600 zł. Wynagrodzenie (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

, abyście Państwo otrzymali jak najwyższe wynagrodzenie, bo w tym jest nasza praca i prowizja. Liczyć się jednak należy również z kosztami prowadzenia takiej sprawy, opłatami (...)

Zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskie

pracodawcy, zostało podbite pieczątką. Moje pytanie brzmi czy po upływie 33 dni l4 musi być podbijane pieczątką zakładu pracy?Czy po tym czasie dostarczam je sama do zusu czy dostarcza (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

pierwsz od upadku funduszu , po 200 , 250 zł miesiecznie na dwójke . Moje pytanie brzmi jak odzyskac zaległe alimenty, jak spowodowac aby były płacone w pełnej kwocie. Dla wyjaśnienia (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

założyć własną Rodzinę i mieć własne dzieci a obowiązek alimentacyjny względem tych dzieci będzie istniał tak długo jak ich matka nie wycofa tytułu wykonawczego od komornika czyli NIGDY! Sądy (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

[cytat] właśnie dzisiaj po 9,5 miesiącach "walki" z pzu o wypłatę faktycznej kwoty z polisy posagowej wypłacono mi prawie 28 tysięcy!!oczywiście po sprawach w sądzie i ponownej apelacji (...)

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

... To jest nie do opisania. Jest to człowiek na którego naprawdę można liczyć, nie odpuszcza i nie zdziera jak inni. wojtek82 Jeśli adwokat w sprawach karnych to tylko Adam Zaborski z Warszawy. (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

wczoraj dzwonil do mnie ze dostal anonimowe pismo ze biore lewe zwolnienia co jest nieprawda po mojemu wymyslili sobie zeby mnie wystraszyc ibtyle jak mam sie bronic bo wiem ze jak wroce do (...)

Wynagrodzenie a L4

Wynagrodzenie a L4

oczywiście nie wypłacił mi pieniędzy po okresie przekroczenia 182 dni i ok to jest zrozumiałe, bo skończył mi się okres zasiłku, ale tutaj zmierzam do meritum. Później dogadałam (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

zwolniła mnie od oplat sadowych ale placic musze pozdrawiam ps, płac po trochu ale płac zablkoujesz droge do sadu ja tego nie zrobiłem to pozniej sie po sadach włuczyłem stayer9 takie sprawy (...)

Świadczenie rehabilitacyjne

Świadczenie rehabilitacyjne

jubileuszowej pracownikowi samorządowemu?. mw66@op.pl Jak ustalić podstawę wymiaru zasiłku z jakiego okresu? Pracownik przebywał na zwolnieniu lekrskim od 19.01.2009 do 19.07.2009 (tj 182 dni)następnie (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

1 Pewnie ze Cię odwiedzi! Zobaczy jak mieszkasz co można Ci zabrać i jak można Cię zgnoić.Zwykła praktyka komory.Mam doświadczenie znimi.Musisz poczytać trochę prawo by niedać się zrobić (...)

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

łazi po barach ,( nie jestesmy ani nie byliśmy nigdy po ślubie) nie wem czy mi zmniejszą bo zarobki mam3900 netto napiszcieco o tym sądzcie.pozdrawiam djogorek alimenty.pl Tak po przeczytaniu (...)

nowe zasady 2005

nowe zasady 2005

182 dni, to później może pobierać 3 miesięczne świadczenie rehabilitacyjne. Szersze informacje możesz uzyskać w ZUS w informacji zasiłkowej. ???

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zeby córka która otrzymała najmniejsza czesc majatku spłacała dług po ojcu po okresie 8 lat. wartośc długu wynosi 2500 zł a odsetki dotychczas wraz z kosztami manipulacyjnymi ok 10000 (...)

2 dni opieki nad dzieckiem

2 dni opieki nad dzieckiem

+ 2 dni opieki to w roku masz 28. Ważne te urlop jako niewykorzystany w danum roku PRZEPADA! ANULKA prawo-pracy.net Pilnie muszę się dowiedzieć jak się oblicza wynagrodzenie za urlop (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

ale nie wiem na jakiej podstawie. Dni majowe tj 1 i 3 maja mialysmy wolne ale teraz juz nie bedziemy mialy wolnego w tzw. dni ustawowo wolne. To jest straszny wyzysk, jak mozna tak traktowac (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

rzeczywiscie moze egzekwowac ode mnie ten dlug? agata Miałam to samo, nic nie mogą Pani zrobić. Jak by co zrobić sprzeciw do Sądu że stary dług, tylko w tedy jak przyjdzie nakaz zapłaty, a (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Portugalię itp. to mam wrażenie ,że w wolnym czasie siedzi i myśli jak utrudnić nam życie.Ona rozbiła małżeństwo i rodzinę, ja z moim mężem poznałam się długo po tym jak go (...)

Umowa o dzieło

Umowa o dzieło

chcę już dłużej pracować ( dźwiganie ciężkich rzeczy, kiedy wg BHP wolno mi dzwigać tylko 80kg). Czy mogę po prostu odstąpić od takiej umowy w połowie miesiąca i liczyć za wynagrodzenie (...)

1

2

3

4

5

...

10