jak długo trwa staż z urzędu w 2011 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

katolickiej?) Druga sprawa jak długo trwa proces o unieważnienie małżeństwa, jak to wygląda w praktyce w mojej sytuacji? Zdaję sobie sprawę ze może to potrwać (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

witam JESTEM ZATRUDNIONA OD 21 LISTOPADA 2010 NA CZAS OKRESLONY NA 2 LATA. W STYCZNIU ZASZLAM W CIAZE I OBECNIE JESTEM NA ZWOLNIENIU OD 20 KWIETNIA. W ZWIAZKU Z TYM MAM PYTANIE CZY NALEZY (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

finansowego w tej chwili nalezy w pierwszej kolejnosci do Pani meza i sad nie bedzie dochodzil czy Pani z mezem mieszka, czy nie... Jesli Pani nie ma srodkow na utrzymanie moze Pani w (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

w Polsce. Ojciec mojej corci nie placi alimentow w zwiazku z czym zlozylam sprawe do komornika. Mam jednak obawy,ze komornik nie bedzie w stanie sciagnac zaleglych alimentow. Wiem,ze (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

? uzbroić się w cierpliwość oraz nadzieję, że uda się odzyskać szmal ;/ Do tego wyposażyć się w dobrą kancelarię, która specjalizuje się tylko w windykacji takich długów. Jak (...)

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

od pięciu lat w separacji. Nie mieszkam z żona, ja wychowuje naszego 12-letniego syna. Ona jest w Polsce, ja z synem w Niemczech. Chce złożyć pozew o rozwód. Jak (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

skomplikowana ale postaram się w miarę dokładnie ją opisać. Chodzi o mojego męża. Mój mąż urodził się 1962 r. Jego ojciec był (zmarł w 1993r) Polakiem, matka natomiast (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

mi placic alimentow?w sadzie nie wiele mi powiedzieli,tylko to ze czeka mnie sprawa w sadzie,czy ktos moglby mi jasniej powiedziec jak wyglada moja sytuacja?z gory bardzo dziekuje i (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

zlecenie, ale czy ja w związku z tym, to znaczy jak przyjmę tę pracę, czy będę musiała zrzec się zasiłku? czy muszę zgłosić to do urzędu? opotra Witam Mam takie pytanie (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

i tyle zaległych alimentów" /oczywiście z okresu kiedy była jeszcze przedstawicelką ustawową" - komornik, w myśl prawa nie musi przecież niczego sprawdzać/! 4. Proszę darować sobie osądy (...)

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

CZY OSOBA BEZROBOTNA MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ ALIMENTY?

budowlanej w ktorej pracowalem stracilem prace. Jeszcze miesiac i przestane otrzymywac zasilek. W miedzyczasie moja byla zona zaskarzyla mnie o podwyzszenie alimentow z uwagi jak to, (...)

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

sierpnia 2010 r. w Wydziale I na rozprawie sprawy ze skargi J. B. na postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej we W. Ośrodek Zamiejscowy w L. z dnia [...] stycznia 2010 r. (...)

Zwolnienie lekarskie

Zwolnienie lekarskie

momencie nie ma dla mnie szans z tego wzgledu,ze bylam w ciazy a dla nich ciaza to choroba. I stad moje pytanie czy ciaze zalicza sie jako chorobe w czasie taki jesli chcialabym przejsc z (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

temu /połowa listopada 2005/ otrzymałem "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" z 2005r. wraz z pozwem i zlożonymi w sadzie załącznikami. Łącznie z (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

jak zwykle, skoro wcześniej razem opłacaliśmy???) jak udowodnić w Sądzie kiedy jego matka kłamie i mnie oczernia lub koledzy od kieliszka mówią, że ja ciągle z kieliszkiem (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

sie ( z emerytury). Od lipca mama z babcia sa zmuszone wyprowadzic sie i ja zostaje w tym momencie bez srodkow. Czy jest mozliwosc dotacji z panstwa ( jakich?) i jak wyglda w (...)

zachowek

zachowek

, a majątek po sobie przekazał w całości babci. Dodam, iż mój ojciec zmarł w 1999r. a dziadek w 2012r. Dziadkowie mieli tylko 1 dziecko - czyli mojego ojca. Chcę dochodzic (...)

Dobry adwokat - warszawa

Dobry adwokat - warszawa

trwa tak długo Piotr_76 kto może polecic m dobrego adwokata z warszawy. Walczę z mężem o alimenty. Kaia kaia_22 Do pana Piotr_76--dobre pytanie,dlaczego sprawa tak długo (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

przed wyzwaniem życia tj. muszę udowodnić że nie jestem wielbłądem a konkretnie nie zabawiam się z moim 2,5 letnim synem. Pomagałem żonie w kąpaniu i usypianiu dzicka ponieważ jest w (...)

alimenty

alimenty

stałej pracy kinga198610@wp.pl Witam mam pytanie mieszkam w Polsce rozwiodłem się z żoną z 6 lat temu sąd Polski zasądził alimenty płaciłem uczciwie tyle lat z rok temu była (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

nalezy mi sie tez urlop macierzynski. Ale nie wiem jak to wyjdzie w praktyce, bo pracuje w supermarkecie, a kazdy wie jak tam jest. Prosze o porade> Możesz starać się o zasiłek (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

jak to będzie wygladąło w rzeczywistości. Szczerze mówiąc wolę unikac takich pytań, dlatego pytam Was :) Pensje naucyzcieli w/g przleiczników też są wyższe ... chciałbym wiedzieć (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

sprzeczne z dobrem dziecka. W opiece wspólnej nie różnicuje się rodziców na lepszych i gorszych przez ustalanie miejsca zamieszkania przy którymś z nich jedynie ustala czas w (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

że nie doliczy mi tych 6 dni urlopu poniewaz dokumenty te dostarczyłam jej juz w 2012r. czy to prawda? JUSTYNA K prawo-pracy.net W takich kwestiach, jak wątpliwości a propos tego, (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

ekwiwalentu za niewykorzystany urlop w momencie rozwiązania umowy o pracę, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. tj. w tym przypadku 3/12 z 26 dni albo z 20 dni. Pozdrawiam Ela (...)

spadek

spadek

skonsultowanie się z prawnikiem w Polsce w celu uzyskania dokładnych informacji dotyczących Twojej konkretnej sytuacji: 1. Konsultacja z prawnikiem 2.Sprawdzenie ważności testamentu 3. (...)

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

Bardzo dobry adwokat Warszawa (ale nie tylko) - prawo karne

Piter Witam! Pilnie potrzebuję pomocy w związku z tymczasowym aresztowaniem 3 miesięcznym konkubenta. Sprawę prowadzi młoda prokurator z ul.Wiślickiej 6 Ochota.Jeżeli ktoś z (...)

1

2

3

4

5

...

22