interpretacje art 59a z dnia 30 sierpnia 1991 o zoz Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej (...)

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

, mam podobną sytuację z żoną czy mogę prosić o wyroki na maila vbjacek@wp.pl. Z góry dziękuję jacek Paskudka77 czy mogę poprosić o wyrok i apelacje na maila? Z GÓRY (...)

VAT-25

VAT-25

przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium Niemiec na terytorium kraju. W myśl art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

, które jej przysługują? Beti prawo-pracy.net Dziewczyny. ja jestem w 21 tyg ciąży. Dostałam wczoraj pismo z ZUS: ,,...zgodnie z nowym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

dla poratowania zdrowia sprzed 1 lipca 2004 r., to jest sprzed dnia wejścia w życie art. 32 ust. 1 a ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym (...)

ciąża a wygaśnięcie umowy

ciąża a wygaśnięcie umowy

. Dziękuje za pomoc Aleksandra prawo-pracy.net Pracuje w szkole.Moja umowa o prace kończy się do 31 sierpnia 2009 roku.Jestem w 5 tygodniu ciąży.Co z przedłużeniem umowy?Czy dyrektor (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

składek i odsetek za zwłokę liczonych do dnia przedawnienia. 5a. Bieg terminu przedawnienia nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu od dnia zawarcia umowy, o której (...)

Przeszukanie - kto ma prawo?

Przeszukanie - kto ma prawo?

: 1. Ustawę z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (art. 11a ust. 1 pkt 2) 2. Ustawę z dnia 15 grudnia 2000 r. o ochronie konkurencji i (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

pozew o alimenty too on mnie wyrzuci z domu,nie wiem jak to zrobić jak najdelikatniej.Boję się o zdrowie mamy, gdyby trzeba było iść do sądu, ma problemy z sercem (stan przed (...)

Służebność

Służebność

zostało z winy umyślnej sąsiada, wówczas należałoby wystąpić z roszczeniem negatoryjnym (o nakazie rozbiórki części budynku) ? art. 222 k.c. (por. uzasadnienie postanowienia (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

podane jak na widelcu!!! jak juz robic szum to z glowa!!! eeww prawo-pracy.net eeww w artykule z gazety Gdańskiej było napisane o zabezpieczeniach a raczej o braku zabezpieczeń8-) (...)

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

Umowa o dzieło. Czy wysyłając CV mogę zgodzić się już na podpisanie umowy ?

policji.... mogę sie domyśleć że za alkohol... bo lubi pić i przyznaje się do tego.... konkubina go wyrzuciła z domu też pewnie dlatego... ma 3 synów, z żoną byłą 1 a z konkubiną (...)

Komitet rodzicielski

Komitet rodzicielski

Witam . to powinno wyjasnic wątpliwości : USTAWA z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Art. 54. (...) 2. W celu wspierania działalności statutowej szkoły (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

podstawione osoby z wykupionymi identyfikatorami.UWAZAJCIE. [/cytat] zgadzam sie z tym.mi napisali sms ze prosza o kontakt by dogadac sie jak zadzwonilem pani z tej frym grzecznie (...)

Wysokość alimentów - a dochody ojca

Wysokość alimentów - a dochody ojca

wspólne konto narobiła debetu i jeszcze zablokowała konto że syn nie może z niego nić wybrać. Jednego dnia jak się z nią rozmawia mówi co innego a do sądu i następnego dnia (...)

Pies a sąsiedzi

Pies a sąsiedzi

zależy od zasobności pańskiego portfela i cierpliwości sąsiadów. fuzel Polecam uwadze art. 4 pkt 4 oraz art. 10 pkt 2a ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

z grubej rury proszac o umorzenie(wiem ze szanse sa bliskie zeru ale przynajmniej zyskam czas )czy tez od razu wystapic z prosba o rozlozenie na raty .Czas goni a mysli coraz bardziej (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

jednak nie pozwala na to, co uzasadniam niżej wymienionym zapisem w kodeksie pracy: Zgodnie z przepisem art. 53 § 1 k. p. pracodawca może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia: o dłużej (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

, ulegają zawieszeniu z mocy prawa z dniem ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Natomiast po uprawomocnieniu się postanowienia o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, postępowanie to umarza (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

są także z podatku od dochodów osobistych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i 11a ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

. Kiedy mogę wręczyć wypowiedzenie korzystając z art.20 ust.5. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Krystyna prawo-pracy.net zostałem zwolniony z pracy z art 52 par 1 punkt1 (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

korzystało się z pomocy mops wcześniej potrzebne zaświadczenie to od pracodawcy o udzieleniu wychowawczego na jaki okres i na jakie dziecko zaświadczenie z ZUS o odkładaniu składek (...)

zachowek

zachowek

ono dobrze uzasadnione? Ojciec zaznaczył w testamencie, że nie dbałyśmy o niego i o kontakty z nim od 1967r, ale jak miałyśmy to robić, skoro miałam wtedy 10 lat, a moja siostra 8 ? (...)

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

wypowiedzenie stosunku służbowego podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy

powołanie mogą być nie tylko podstawami nawiązania stosunku pracy, lecz także administracyjnoprawnego stosunku służby. Zgodnie z wyrokiem NSA z dnia 5 czerwca 1991 r. (II SA 35/91, (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

całkowicie zamknięte w opakowaniu zewnętrznym z tektury falistej, o kształcie okrągłym, cylindrycznym, owalnym, o nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami lub (...)

odszkodowanie

odszkodowanie

ust. 1 lit. a) i art. 9 ust. 2;? W przedmiotowej sprawie Enter Air zapewnił Pasażerom pomoc określoną powyższym artykułem, wywiązując się tym samym z ciążących na nim obowiązków. W (...)

Ochrona sklepowa

Ochrona sklepowa

opuszczenia chronionego obiektu...zresztą co będę tu pisała, art.36 ustawy o ochronie osób i mienia z dnia 22 sierpnia 1997r, wraz z rozporządzeniami wykonawczymi (...)

1

2

3