ile wynosi od marca najnizsza renta zus 2013 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

na L4. Zus nie chce wypłacić mi pieniędzy za chorobę. Od sierpnia 2013 roku byłam zgłoszona do ubezpieczeń w tym do chorobowego. Urodziłam dziecko 25.12.2013 - nie wygłaszałam się (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

. Natomiast jeśli pracowałaś pieć misięcy i wykorzystałaś 7 dni. Nie wiem jaki masz Staż pracy i od kiedy pracowałaś i czy od poniedziałku do piątku odpisz a CI wytłumacze Damian2 do Natalia (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

wiem dlaczego nie pracujesz więc trudno mi się wypowiadać. Alimenty zależą od potrzeb dziecka tego ile ma lat, od twojej sytuacji materialnej i możliwości finansowych męża (a więc (...)

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

czas określony od 20 października 2008-20października2009r(pełny etat)Od 12 listopada dowiedziałam się że jestem w ciąży 6 tydz.-dostałam skierowanie do szpitala -od tego czasu jestem (...)

Ile wynosi średnia krajowa?

Ile wynosi średnia krajowa?

Ile wynosi średnia krajowa? Średnia krajowa na rok 2013 powinna byc znana po pierwszym kwartale czy później? Są już jakieś kalkulacje ile wyniesie? Witam Mam pytanie dokładnie (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

Walczę od roku z Sądem Okręgowym o alimenty od dłuznika przebywajacego na stałe w Hiszpanii. Własnie składam dokumenty o przyspieszenie toku sprawy :) Sunny alimenty.pl Witam, Ja od (...)

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pracowników "na czarno" , mało tego po przepracowanym miesiącu nie chcą wypłacić pensji i od nowego miesiąca - pracownik dowiaduje się, że od jutra ma się już nie pokazywać. Jak od (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

trakcie przedawnienia wprowadzono 10letni tryb przedawnienia a sad powiedział ze pewnie mam troche racji ale zus potrzebuje tych pieniedzy wiec naliczono mi 10 lat za nim jednak zus przez afere utraty

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

Kwota najniższa krajowa 2012 brutto.

płacy mi nimalnej od następnego roku kalendarzowego: najniższa krajowa 2013 adamN kolejna podwyżka płacy minimalnej: najniższa krajowa 2013 - 1 600 zł, oczywiście brutto adamN nieznaczna (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego? Jaką wysokość alimentów zasądzi sąd od bezrobotnego młodego faceta, który uchyla się od legalnej pracy? ja w pozwie wpisałam 400zł,bo sama zarabiam (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

witam JESTEM ZATRUDNIONA OD 21 LISTOPADA 2010 NA CZAS OKRESLONY NA 2 LATA. W STYCZNIU ZASZLAM W CIAZE I OBECNIE JESTEM NA ZWOLNIENIU OD 20 KWIETNIA. W ZWIAZKU Z TYM MAM PYTANIE CZY NALEZY MI SIE URLOP

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

stopnia zawodowego, od 1200zł.- w górę. Anca Anca barzo Ci dziękuję za odpowiedź. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć ile wynosi pensja aplikanta a ile pracownika już po aplikacji (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

odpowiedź maanii Witam. Od 15 roku życia, kiedy wyjechałam do liceum, mam spore problemy finansowe. Rodzice niechętnie dawali mi pieniądze na utrzymanie - wtedy dostawałam od nich tylko 200zł (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd napisał wtedy własnie taką formułkę. Miałem też taki przypadek, że sąd I instancji, który orzekł odmownie nie ściągnął nawet akt od komornika i nie zażądał od niego wyjaśnień (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

. 17.03.2010r. dostałam zwolnienie od lekarza. Teraz mój pracodawca boi się kontrolą z zus. Czy ja idąc na to zwolnienie będę miała problem? Czy zus może mnie osądzi o wyłudzenie?? (...)

Odmowa przyznania renty- co dalej?

Odmowa przyznania renty- co dalej?

płuc ,od orzecznika zus dostałem trwałą niezdolność do pracy z czym się zgadzam ale zus odmówił mi świadczeń bo w ostatnim 10 leciu nie pracowałem ,mam tylko 14 miesięcy do emerytury (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe Od razu chciałbym przeprosić jeżeli napisałem w złym dziale. Mam pytanie, za 2 tygodnie mam wyznaczony porod, wiem, chcialabym wiec sie dowiedziec (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

prywatne towarzystwa. Tylko komu się chce to zrobić:( franko91 witam, ile wynosi podatek dochodowy od osób fizycznych w 2011 roku i do jakiej kwoty? tora30 do kwoty 85.528 zł podatek (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

Bąk pobierała alimenty w wysokości 350 złotych od maja 2013 roku do lutego 2014 roku gdzie w tym samym czasie dostawała regularnie alimenty ode mnie co potwierdziłem dokumentami u Państwa w (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

na odpowiedz W2008r dali sprawę do sądu ewelina prawo-cywilne.net witam! może ktoś wie od jakiego momentu liczy się okres przedawnienia i ile wynosi? w momencie gdy bank wzywa do całkowitej (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

przyznać 60% od zarabianej kwoty?? Jakie mam szanse na dostanie 200 zika na miecha?? mariuszxxx6 I znowu to samo; ile mogą mi ZABRAĆ ? A ile CHCIAŁBYŚ DAĆ własnemu dziecku ? Dobry rodzic (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

czynić, jak ma wyglądać takie odwołanie od nakazu zapłaty i czy mogę się powołać na przedawnienie? easad Jeśli od roku 2005 nie potwierdziłeś w żaden sposób istnienia długu, to rzeczywiście (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

, pracowała również za granicą lecz tylko po dwa lub trzy miesiące, obecnie od trzech miesięcy nie pracuje , dodatkowo zawsze dorabia sobie u jej brata w badylarstwie. Mamy dwoje dorosłych dzieci (...)

Alimenty

Alimenty

, z góry dziękuję. ewciaplock177 alimenty.pl Witam. chciałam zapytań czy jeżeli kobieta chce złożyć wniosek o alimenty od swojego męża (bezrobotnego od około 8 m-cy),a on udowodni że praktycznie (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

-pracy.net Jestem na urlopie chorobowym zwolnienie mam od lekarza ogólnego za 2 dni kończy mi sie umowa potem wszystko przejmie ZUS a zwolnienie bede miec od neurologa.Czy ZUS bedzie (...)

ile wynosić ma najniższa emerytura 2013

ile wynosić ma najniższa emerytura 2013

Podobno od 1 marca 2013 roku najniższa emerytura będzie wynosiła 834 zł i 98 groszy brutto. Wantu ... już się spodziewam ile wyniesie moja, skoro od 8 lat jedyne prace jak (...)

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

Czy dostanę zasiłek dla bezrobotnych ?

utrzymać pumon Witam Ile wynosi zasiłek dla osób bezrobotnych i jakie warunki trzeba spełniac, aby go dtsac i przez ile sie go otzrymuje?Z góry dziekuje za wszystkie iformacje milla76 (...)

Renta rodzinna

Renta rodzinna

. alls Witam. W lutym skończyłam studia 1go stopnia. Renta przysługiwała mi do 15 marca 2017 i do końca tego miesiąca mam kartę rencisty- po zmarłym ojcu. Co dalej ? Do kiedy przysługuje (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

członka rodziny. Niestety nie wiem ile obecnie wynosi ta suma. PgUp Od 1 października tego roku wzrosły kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń z pomocy społecznej, dochód na osobę (...)

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

ukończyło 18 lat.Był odstęp czasowy w płaceniu przez niego alimentów,ale od marca tego roku znów płaci.Jestem drugą żoną mojego męża i mamy wspólne dziecko.W tej chwili,a w zasadzie (...)