ile procent waloryzacji emerytur w 2011 r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

inflację, straci ona na wartości. Kwota ta jest obliczana m.in. za pomocą procentowego wskaźnika waloryzacji, określonego w ustawie budżetowej. Służyć to ma proporcjonalnemu wzrostowi emerytur (...)

POLISA POSAGOWA PZU

POLISA POSAGOWA PZU

temu byłem w PZU, w sprawie w/w polisy posagowej. Dowiedziałem się tam, że saldo mojego konta wynosi troszkę ponad 500 zł. Przy wpłacaniu przez 15 lat po 200 zł. = 36000zł. (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

droga dojazdowa do w/w lini z drogi publicznej to odpowiednio: 200m i 100 m, dodam, że są to działki przeznaczone w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod zabudowe rezyndencjonalną. (...)

Waloryzacja emerytur  w 2011 !!!

Waloryzacja emerytur w 2011 !!!

Waloryzacja emerytur w 2011 !!! W 2011 r. - jak wynika z projektu budżetu rządu - wskaźnik waloryzacji może wynosić 2,7 proc. Ostatecznie, wskaźnik waloryzacji (...)

Waloryzacja polisy PZU

Waloryzacja polisy PZU

9200 zł I-XII 1991r 27600zł I-XII 1992r 27600zł I-XII 1993r 27600zł I-XII 1994r 27600zł Mam następujące pytania 1. Ile jest w stanie wywalczyć prawnik w (...)

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ??

koncie i jeżeli podjąłbym pracę to ile może zająć komornik? Musi mi zostać najniższa krajowa czy minimum socjalne? I ile ona wynosi? jaro33 Witam Mam pytanie jak jest naniższa krajowa brutto (...)

ile wzrosną emerytury?

ile wzrosną emerytury?

ile wzrosną emerytury? W przyszłym roku mają zostac podniesione emerytury, ale nie wiem o ile, czy wskaźnik waloryzacji emerytur i rent będzie na najniższym poziomie? Z (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

lutego znowu sie zatrudniłam w tej samej firmie ile mi sie należy urlopu i czy po pół roku mi się należy urlop i ile mańka prawo-pracy.net pracuje od grudnia 2008 roku w tygodniu (...)

Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany !

Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany !

Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany ! Od lutego 2011 r., ZUS w ramach corocznej waloryzacji (najprawdopodobniej - 2,7 (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

kwota bazowa 2011

kwota bazowa 2011

kwota bazowa 2011 Witam ile wynosi obecnie kwota bazowa do obliczania emerytury? Witam, jeśli złożę wniosek o emeryturę w marcu, otrzymam już obliczoną od nowej kwoty bazowej? Czy wnioski (...)

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

progi podatkowe - wysokość, obliczanie podatku

kwota zmniejszająca podatek, tj. 556,02 zł). Ponad 85.528 zł podatek wynosi 14.839,02 zł plus 32% od nadwyżki ponad kwotę 85.528 zł. maja5 Ile mają wynosić progi podatkowe w następnym roku? (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

bez łazienki, ubikacji na koszt swoich rodziców też pijących i prowadzących "lekki" tryb życia).Jednak była żona ma zasądzone widzenia w 2 weekendy w miesiącu. Zabiera syna w sobotę, (...)

CHOROBOWE

CHOROBOWE

-pracy.net miałem wypadek w pracy i dostałem L4 od 22.5.09 do 1.6.09 są w tym 4 dni weekendu czy za nie też powinienem dostać zapłacone? i ile procent? rupert prawo-pracy.net Zwracam (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

ubiera dzieci ani mnie,siebie tez nie ubiera.Jeśli chodzi o mnie i o dzieci pomagają mi rodzice(ubieraj nas itd.)sypiamy osobni tzn.ja w pokoju z dziecmi a mąż w swoim pokoju.Współżyjemy ze (...)

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

jest chory itp. Chcialbym starac sie w sadzie o opieke nad dzieckiem, ale jest mozliwe w Polsce wygranie takiej sprawy??? (Artur) Możesz w trakcie trwania sprawy rozwodowej złożyć wniosek (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

zasięgnąłem porady w kancelarii Grzybkowski-Guzek w Poznaniu. Oczywiście sprawa skończyła się w sądzie ale została wygrana więc bardzo się z tego powodu cieszę. Fachowe porady i (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

ubezpieczenie. I tu jest problem gdyż w 2011 roku nie uzgledniłam w zeznaniu podatkowym skladek na ubezpieczenie zdrowotne i spoleczne a w 2012 je uwzglednilam gdyz mila pani w (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

2005r. jesteśmy w separacji (syg.Akt).Obecnie toczy się sprawa rozwodowa w Sadzie Okręgowym w P XIV Wydział Cywilny z siedziba w P(syg.Akt ). Od początku małżeństwa żona (...)

O ile rząd przytnie podwyżki dla najbogatszych emerytów??

O ile rząd przytnie podwyżki dla najbogatszych emerytów??

O ile rząd przytnie podwyżki dla najbogatszych emerytów?? Od marca tego roku obowiązują nowe zasady waloryzacji emerytur i rent. Ponieważ ja zwykle u nas są cięcia nawet jak sa podwyżki (...)

KOMORNIK

KOMORNIK

grzecznościowy ruch a oni chcieli zrobić z tego dramat sc23175 mam zlozony wniosek w zusie oraty. 8.12.2009 wplacilem komornikowi 4500 zl.na rzecz zusu .sprawa w zusie jest w toku.pani prowadzaca (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

jednozmianowa....Pozdrawiam i dzieki serdeczne ADA prawo-pracy.net mam pytanie jestem w zwiazku z mezczyzna który płaci na swoje dzieci ze zwiazku małzenskiego alimenty w wysokosi 500 zł czy (...)

Emerytury 2011 - waloryzacja o 2,46% - wzrost o około 16 zł. - sprawdź !

Emerytury 2011 - waloryzacja o 2,46% - wzrost o około 16 zł. - sprawdź !

Emerytury 2011 - waloryzacja o 2,46% - wzrost o około 16 zł. - sprawdź ! W marcu 2011 r. ZUS z urzędu przeprowadzi roczną waloryzację wypłacanych świadczeń emerytalno-rentowych (...)

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

ile wynosi abonament rtv za 2011 r

ile wynosi abonament rtv za 2011 r Witam Ile wynosi abonament RTV za rok 2011?Z góry dziekuję za pomoc i wszystkie iformacje. Pozdrawiam Witam Mam pytanie od nowego roku zmienia (...)

Jaki fundusz emerytalny???

Jaki fundusz emerytalny???

. Jak się okazało w żadnej gazecie nie znalazłem przedstawianych mi rankingów. Co prawda przepisałem się do Nordea bo jako jeden z 2-ch funduszy przedstawili mi rzeczywiste rankingi. Proszę mi udzielić

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

zasądzone alimenty od dziadków? Czy zależy to od dochodów moich i ich? Czy prawdą jest, ze jeśli znane jest miejsce pobytu ojca, to nie mozna żądać alimentów od (...)

zniesienie egzekucji komorniczej

zniesienie egzekucji komorniczej

dnia 26.02.2009 r.), odsetki do dnia 30.03.2009 r. - kwota, w przypadku zwloki rowniez dalsze odsetki od dnia 31.03.2009 r. wraz z nalezna od nich oplata egzekucyjna w wysokosci (...)

Podatek od sprzedaży garażu!!!

Podatek od sprzedaży garażu!!!

Podatek od sprzedaży garażu!!! Czy sprzedając garaż własnościowy muszę odprowadzic jakiś podatek ? Jeżeli tak to ile procent ? Garaż zakupiłem w 200 r. [cytat] Czy sprzedając (...)

Dręczy mnie Ultimo

Dręczy mnie Ultimo

. osoba dokonująca czynu określonego w art. 191 par. 1 k.k. w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. jolanta.koltunik Chętnie pomogę (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

w dni ustawowo wolne w punktach bukmacherskich - to jest karygodne.Po co jest Ustawa?Po to żeby ja łamać? Dlaczego MY mamy pracować w Swięta i to w dodatku za tak marne pieniądze? (...)