i ckn 1086/99 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


SN  postanowienie

SN postanowienie

spółki cywilnej przeprowadza sąd w trybie właściwym dla zniesienia współwłasności, tj. w trybie postępowania nieprocesowego, stosując odpowiednio przepisy art. 617 i n. KPC (zob. postanowienie (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, poz. 92. 10. Wyrok SN z dnia 26 stycznia 1999r., I PKN 534/97, OSNAPiUS 2000r., Nr 6, poz.215. 11. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 12 lutego 1998 r. I CKN 499/97. 12. Wyrok SN ? Izba Cywilna (...)

Waloryzacja polisy PZU

Waloryzacja polisy PZU

sądy najczęściej zasądzały ryzyko inflacyjne na poziomie 2/3 dla PZU i 1/3 dla powoda, powołując się przy tym na Wyrok SN z dnia 17.05.2000 I CKN 720,98. Mniej więcej w połowie roku (...)

Do kiedy trzeba płacić alimenty na studenta?

Do kiedy trzeba płacić alimenty na studenta?

syna,ma 24 lata dopiero teraz poszedl na studia-tam dostaje od Panstwa pieniadze na nauke-czy ja musze placic na niego i do kiedy? mam teraz zla sytuacje 800zl m-cznie z tego alimenty i dziecko z

CZY POZWAC RODZICA?

CZY POZWAC RODZICA?

wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania". Jest też takie orzeczenie Sądu Najwyższego, które może Ci się przydać w negocjacjach z ojcem, jeśliby twierdził, że jesteś już (...)

Sąsiad zalał mi mieszkanie

Sąsiad zalał mi mieszkanie

. wyroki Sądu Najwyższego sygn. I CR 295/80 oraz I CKN 1156/99). RadekG Mialem podobny problem, zalał mnie saisad z gory, dolewano wode do instalacji CO. najprawdopodobniej zawinily (...)

Należność za zalanie mieszkania

Należność za zalanie mieszkania

poszkodowanego lub osoby trzeciej, za którą zajmujący pomieszczenie nie ponosi odpowiedzialności i której działaniu nie mógł zapobiec. Jednakże Wyrok Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 5 marca (...)

Wyrok Sądu Najwyższego

Wyrok Sądu Najwyższego

Wyrok Sądu Najwyższego Poszukuję wyroku Sądu Najwyższego z dnia 11.08.1999r Sygn. akt I CKN 367/99; OSN z 2000r zeszyt 3 poz. 48 Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawim

COFNIĘCIE ADOPCJI?!

COFNIĘCIE ADOPCJI?!

powód rozwiązania stosunku przysposobienia. Oceny pojęcia dobra dziecka nie można dokonywać w oderwaniu od wieku przysposobionej i od uzasadnionego i prawnie chronionego interesu jej przybranych (...)

Pozew o rozwód a przyjaciel

Pozew o rozwód a przyjaciel

nie pomaga. Czy nie ma z tej sytuacji wyjścia i z powodu opieszałości naszych sądów trzeba się tak męczyć? (Ela) Elu Oczywiscie, że przyjaciel może być wykorzystany przez twojego męża jako argument (...)

korupcja w badaniach DNA

korupcja w badaniach DNA

roku zadzwonił i chciał badania i zrobilismy w bydgoszczy na ul. mickiewicza i wyszło na moją nie korzyść a zanim tam pojechalismy to musieliśmy sie umówic na dany dzien ,godzine i (...)

prawo do nagrania

prawo do nagrania

służyć także nagranie magnetofonowe rozmów prowadzonych przez strony, nawet jeżeli tych nagrań dokonano bez wiedzy jednej z nich i w okresie trwania małżonków w faktycznej separacji". Myślę, (...)