Logowanie

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

• dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy21 Czerwca 2005

możliwości przeniesienia mnie na inne stanowisko,praca w ciągłym stresie, nie zawsze przyjemne rozmowy z klientami, odbieranie non stop telefonów. Szef od początku wysyłał mnie na zwolnienie, mówi (...)

• Do Kuratorów zawodowych16 Czerwca 2004

obowiązkach to zgodnie z przepisami robi to sąd nie kurator czy też nie na jego wniosek myślę, że odwalacie tę pracę nie potrzebnie leży to, bowiem w gestii sekcji wykonawczej i u nas to (...)

• ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce8 Czerwca 2006

Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją posiadłością), gazociągi, ciągi wodno (...)

• Kontrola legalnosci oprogramowania na jakiej podstawie?16 Grudnia 2003

Witam, Wiele sie ostatnio slyszy na temat "najsc" policji na prywatne osoby i firmy w celu kontroli legalnosci oprogramowania. Pomijajac fakt jaki jest stan faktyczny i czy rzeczywiscie takie (...)

• POLISA POSAGOWA PZU22 Czerwca 2002

podst. art.631 i 644 kpc jest zwolniony z wpisowego do sądu i po wyczerpaniu trybu odwoławczego może wytoczyć powództwo do sądu o dokonanie waloryzacji w oparciu o art.3581par.8 (...)

• nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie16 Września 2004

szczególnym terminie 2 lat. Jako podstawę należy przyjąć art 750 i 751 KC, czyli przepisy o zleceniu (i świadczeniu usług) a nie art 554 który dotyczy sprzedaży. Art (...)

• Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...11 Stycznia 2003

Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku dochodowego mimo iż spisaliśmy standardową umowę (...)

• zadłużenie PLUS windykacja "Raport"27 Września 2005

odsetki karne w wysokości 40%..." - to jest tylko skrót tego, co mnie pisali. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, ze ich długi są przedawnione, a poza tym boją się firm windykacyjnych i zgadzają (...)

• Alimenty na pełnoletnie dziecko28 Lutego 2002

pełnoletniego dziecka masz tylko wtedy gdy sie ono uczy, do momenty ukończenia studiów wyższych lub skończenia 25 lat. agula Mam syna który ma 27 lat ,wprawdzie mieszka i studiuje w niemczech ale musze (...)

• KOMORNIK23 Kwietnia 2008

którymi wydanie ma nastąpić. Przedmiotowy wniosek czyni zadość powyższym wymaganiom. Zbędne jest powoływanie dowodów na poparcie przytoczonych okoliczności, sąd bowiem nie bada ? w myśl par.1 (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane