grzywna do 720 stawek dziennych ile to jest Wyszukiwarka e-prawnik.pl


hazard w internecie jest karalny?!

hazard w internecie jest karalny?!

. cemp no tak ale jak sie doczytasz to zobaczysz ze w innym przepisie tego kodeksu zaznaczono natomiast, że uczestniczenie w zagranicznej grze hazardowej oznacza karę grzywny do 720 stawek (...)

Nielegalne oprogramowanie

Nielegalne oprogramowanie

2lat oraz grzywna w wysokości 70stawek dziennych po 10złotych. Sądziłem, że na tym etapie postępowanie zostało już definitywnie zakończone, do momentu gdy otrzymałem pisma (...)

czy ja idę do więzienia ???

czy ja idę do więzienia ???

zakwalifikował je jako wystepek - a więc zagrożenie karą jest mniejsze (co do zasady do 3 lat pozb. wolosci). Karą za popełniony czyn jest GRZYWNA w łącznej wysokości (...)

Grzywna zamieniona na prace społeczne , odpracowane tylko 8 godzin

Grzywna zamieniona na prace społeczne , odpracowane tylko 8 godzin

( 50 stawek dziennych po 20zł ) i koszta sądowe a takze dozór kuratora. Na dołku siedział 3dni i grzywna pomniejszyła sie do 880zł. Koszta sądowe już zapłacił ale grzywny (...)

Spóźnisz się z PIT ? Kara nawet do 27 720 zł. !!!

Spóźnisz się z PIT ? Kara nawet do 27 720 zł. !!!

Spóźnisz się z PIT ? Kara nawet do 27 720 zł. !!! Spóźnialski podatnik musi liczyć się z karą finansową za niedopełnienie obowiązku wynikające z ustawy o PIT. Grzywna za wykroczenie (...)

Sąd grodzki

Sąd grodzki

w czasie czynu ( art. Art. 1. (1) § 1Kodeksu wykroczeń (Dz. U. z dnia 31 maja 1971 r.), 2) o wykroczenia skarbowe i przestępstwa skarbowe zagrożone karą grzywny do 360 stawek dziennych (...)

czym jest czyn deliktowy?

czym jest czyn deliktowy?

po ile? jak to jest w praktyce?? kucykiponny Wracając do poprzedniego pytania, to nie zauważyłem, że (zgodnie z adresem strony) mowa tu raczej o delikcie w związku z prawem cywilnym. (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

pytanie ile urlopu mi sie nalezy? zaczałem swoja pierwsza prace w czerwcu 2004r pracowałem do sierpnia 2005, od wrzesnia 2005 do grudnia 2008 pracowałem w anglii, a od lutego pracuje w salonie (...)

Utrata prawajazdy

Utrata prawajazdy

dzieje. Ile tego było - 0,3 ‰, czy 0,3 mg/l ? Jesli 0,3 ‰ - był to stan po uzyciu alkoholu - miesiąc aresztu, grzywna od 50 do 5000 zł, zakaz prowadzenia pojzdów od 6 m-cy (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

nasi prawnicy oceniają sprawę. Jeżeli po tym czasie stwierdzą że sprawa jest nie do wygrania kwota jest zwracana klientowi na konto, jeżeli zaś sprawa jest do wygrania (...)

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

2000zł, ale również moja siostra bliźniaczka jest na studiach dziennych. Nasz ojciec nie płacił alimentów od dłuższego czasu, teraz jest jednak w więzieniu właśnie za długi z alimentów. (...)

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rok 2013

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego rok 2013

płatnych studenci dostają książki :) KaynaMabel cześć ;) Jest nas 5 osób na tym forum, ale się pochwalę, że ze 3 osoby z innego forum uda mi się wkręcić do grupy więc jest dobrze (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

a,ja do tej pory płacę alimenty .czy jest to zgodne prawem i czy jest możliwe ustanie obowiązku alimentacyjnego 4 lata wstecz. tata 62 alimenty.pl Złóż wniosek do sądu o ustanie (...)

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

, dysponują tylko nieruchomością. - Kto jest w stanie mi pomóc? Czy mam prawo do adwokata państwowego? - Skoro nie ma świadków całego wydarzenia, nie ma również zapisów monitoringu, podstawę (...)

Kara za granie w Pokera - jaka jest wysokość grzywny?

Kara za granie w Pokera - jaka jest wysokość grzywny?

, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych\". Niestety (...)

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

Czy moge pracowac i pobierac alimenty?

mieszkanie u siebie. Udowodni Ci że pracując jesteś zdolna do utrzymania się, a szkoła zaoczna 4 razy w miesiącu (dokształcanie) jest tyle czasu abyś mogła iść do pracy na pełny (...)

Wpłacenie pieniędzy za grzywnę osoby która jej nie zapłaciła

Wpłacenie pieniędzy za grzywnę osoby która jej nie zapłaciła

więc cześć tak jakby spłacona, więc pojawia się pytanie ile dokładnie mam wpłacić (po odliczeniu stawek dziennych za dni zatrzymania) i na jaki numer konta? Czy ktokolwiek może (...)

prosze o pilna pmoc

prosze o pilna pmoc

dziewczyny, a do nas jeszcze nie przyszly!!! No i o mnie jest ze sie przyznalem do zarzucanych mi czynow i ze przyjalem telefony. A ja przyznalem sie tylko ze je kupilem!!! Czy to ma jakies (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

zasiłek dla bezrobotnych, chodzi do szkoły Zaocznej dla pracujących mąż może podważyć prawo do alimentacji. Może również poddać w wątpliwość pełnomocnictwo, jako że matka jest (...)

prosze o pilna pomoc

prosze o pilna pomoc

jej konto (jest w oskrzeniu ze ona nie miala z tym nic wspolnego, bo to ja korzystalem z konta) dostala paserstwo nieumyslne i kare 100 stawek dziennych, ustalajac stawke dzienna na 10 zł. (...)

Nawet 27 720 kary za źle rozliczony PIT !!!

Nawet 27 720 kary za źle rozliczony PIT !!!

ograniczenia wolności związane są z popełnieniem poważniejszych przestępstw lub wykroczeń skarbowych. Kara grzywny jest określana kwotowo i za wykroczenie skarbowe może wynosić od 138,60 zł do (...)

alimenty

alimenty

do 15 muszą być do dyspozycji wierzyciela, czyli najpóźniej 15 przekaz musi do niego dotrzeć. Jeśli jest to niemożliwe w związku z dniem wolnym lub świętem, pieniądze należy (...)

WYROK NAKAZOWY W SĄDZIE GRODZKIM A SPRZECIW PROKURATORA

WYROK NAKAZOWY W SĄDZIE GRODZKIM A SPRZECIW PROKURATORA

WYROK NAKAZOWY W SĄDZIE GRODZKIM A SPRZECIW PROKURATORA MOŻE KTOŚ MI WYTŁUMACZY FAKT: DOSTAŁAM WYROK NAKAZOWY W POSTĘPOWANIU UPROSZCZONYM Z SĄDU GRODZKIEGO (50 STAWEK DZIENNYCH ) DO ZAPŁATY (...)

Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

utrzymują mnie rodzice. On jest w tym samym wieku, pracuje i pracował już zanim wzięliśmy ślub, po ślubie zaczął zaoczne studia, do pracy dojeżdża do innego miasta na studia również. (...)

INTERPRETACJA WYROKU

INTERPRETACJA WYROKU

1kk skazuje go na kare grzywny w wysokosci 70 stawek dziennych wysokosci jednej stawki dziennej na kwote 10zl II na podstawie art 44 1kk orzekam przypadek na rzecz Skarbu Panstwa dowodu rzeczowego

Podrobiona legitymacja

Podrobiona legitymacja

i wysłał do prokuratury czy na Policję. Skończyło się skazaniem w sądzie karnym!!!! Najlepiej więc nie dawać konduktorowi do ręki legitymacji! - nie ma prawa brać do ręki, może (...)

Alimenty na zamężną córkę

Alimenty na zamężną córkę

na naszym rynku pracy jest ciężka i nie jest zawsze tak, że jak chce się pracować to się pracuję. Chociaż można, tylko że wtedy nie zarobię na czesne a mam przecież jeszcze inne wydatki. (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

?? a co do komornika top jezeli przyjdzie do kogos kto jest na utrzymaniu rodziców to nie moze zabrac zadnej rzeczy która nie nalezy do osoby ukaranej.. spotkałem sie juz wiele razy (...)

Wysokość alimentów na dzieci od ojca pracującego za granicą

Wysokość alimentów na dzieci od ojca pracującego za granicą

zycia ! tylko mysli jakby niie placic. taka jest rzeczywistosc i mozesz sobie tak pisac i pisac i jeszcze raz pisac ,a wiesz ze piszesz nie prawdę!!! do: do tomka alimenty.pl Chcialbym sie (...)

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

Jak prawo definiuje ciszę nocną?

? prawa do prywatności). We wspólnocie mieszkaniowej (lub w spółdzielni) istnieje też możliwość wystąpienia do sądu o wyłączenie danej osoby ze wspólnoty (spółdzielni) i przymusową (...)