Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Fundusz remontowy20 Września 2003

  Czy można być zwolnionym z wpłat na fundusz remontowy? Jaka jest na to podstawa prawna? Jestem "tylko" lokatorem, nie mam mieszkania "własnościowego". (Megi) Nie można być (...)

 • Odliczenie wydatków - fundusz remontowy - dokumenty25 Października 2010

  Na podstawie jakich dokumentów podatnik może korzystać z odliczeń wydatków poniesionych z tytułu wpłat na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej? Kwestie dokumentowania wpłat na fundusz (...)

 • Czynsz w spółdzielni3 Listopada 2004

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam spółdzielnia opłacamy: - fundusz remontowy (...)

 • Zwrot z funduszu remontowego25 Października 2005

  Serdecznie wszystkich witam. Może mi pomożecie. Posiadałem mieszkanie własnościowe w Zarządzie Mienia Komunalnego i byłem we Wspólnocie Mieszkaniowej, w ubiegłym roku (we wrześniu) sprzedałem to mieszkanie (...)

 • Fundusz remontowy.14 Października 2009

  Moje pytanie dotyczy nastepującej sprawy: W naszej wspólnocie mieszkaniowej od 3 lat mamy niewygodnego lokatora Pana X, który nie płaci i zalega z rachunkami za swoje mieszkanie. Spowodowało to, iż jego zadłużenie (...)

 • fudusz remontowy23 Marca 2010

  Witam, Chciałem poprosic o pomoc w wyjaśnieniu pewnej kwestii. Otóż mieszkam w bloku 2 piętrowym w którym znajduje się około 20 lokali. Budynek 3 letni, nie ma przewidzianych w budżecie żadnych napraw, (...)

 • Fundusz remontowy /wspolna pula3 Lipca 2006

  Czy Fundusz Remontowy w spoldzielni mieszkaniowej WIELOBUDYNKOWEJ moze byc rozdysponowany DOWOLNIE z calej puli na wszystkie budynki czy INDYWIDUALNIE dla kazdego budynku w zaleznosci od zebranych (...)

 • dwa mieszkania a fundusz remontowy9 Marca 2005

  Ja jestem glownym najemca w mieszkaniu spoldzielczym moj maz jest wlascicielem mieszkania w innej spoldzilni. oboje weszlismy w te uprawnienia przed zawarciem malzenstwa czyli przed 09.01.2004 oboje placimy na fundusz (...)

 • Bezprawny fundusz remontowy???!!!18 Kwietnia 2004

  Prosze o informację i pomoc... Jako pracownik szpitala mieszkam w hotelu szpitalnym. Każdego miesiąca szpital potrąca sobie z mojej wypłaty tzw. czynsz. Do tego czynszu dolicza "Fundusz remontowy". (...)

 • zamiana na mniejsze i wieksze czynsze-o co chodzi21 Lutego 2014

  witam,sprawa wyglada nastepujaco:w 1980 rodzice zamieszkali w bloku nalezacym do zakladu w ktorym tata pracowal,podpisali na czas pracy taty w zakladzie umowe najmu,wplacili kaucje 13.260 zl(stare),tata w miedzyczasie (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane