fotoradary przepisy 2011 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

. 92 ust. 1). Czy zatem nie jest tak (lub nie powinno byc tak ze.. skutkiem niekonstytucyjności przepisów jest to, że przepisów takich nie stosuje się?? A zatem, skoro przepisy rozporządzenia

Mniej fotoradarów na drogach !!

Mniej fotoradarów na drogach !!

Mniej fotoradarów na drogach !! Od 2011 roku straż miejska będzie ustawiała fotoradary tylko w niebezpiecznych miejscach wskazanych przez policję. Na autostradzie zaś będzie można jeździć (...)

Punkty karne - jest górny limit maxymalnie jednorazowo przyznanych punktów?

Punkty karne - jest górny limit maxymalnie jednorazowo przyznanych punktów?

srednia szybkosc pojazdu, ale jak to sie bedzie odnosilo do praktyki sama nie wiem. Z tego co mi wiadomo sa juz takie fotoradary w Bydgoszczy na drodze krajowej nr 5. Ale czy on działa nie wiem , nie jestem

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

podatkowego za 2011? dorisek1616

Młody kierowca - przepisy 2011

Młody kierowca - przepisy 2011

Młody kierowca - przepisy 2011 Limit prędkości Zielony liść itp. Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy są przewidziane jakieś nowe przepisy na rok 2011 dotyczące młodych kierowców? (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

sie ja sprzedac nawet za te same pieniadze za ktore ja kupilam od gminy. mamuska487 dzialke kupilam w 2009 roku na przetargu z urzedu gminy. Zlozylam sprawe do sadu w 2011 w pazdzierniku i do tej

Nowe przepisy drogowe 2011

Nowe przepisy drogowe 2011

Nowe przepisy drogowe 2011 Witam, od kiedy zmienią się dopuszczalne prędkości na autostradach? Czy będzie można jechać szybciej już 1 stycznia? Czy zwiększenie prędkości o 10km będzie jeszcze (...)

Rejestracja umowy leasingu w urzędzie skarbowym w 2011

Rejestracja umowy leasingu w urzędzie skarbowym w 2011

umową leasingu do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Pomimo nowelizacji ustawy o VAT mamy przepisy przejściowe pozwalające na zachowanie prawa do pełnego odliczenia VAT od rat leasingowych (oraz

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

otrzymać zasiłek rodzinny od stycznia 2011. Z góry dziękuję. tyrek Może ktoś tutaj mi pomoże: co trzeba zrobić, aby dostać zasiłek rodzinny? Majcher1 Kto może się starać o zasiłek rodzinny? (...)

gminy zbierają chętnych na ławinków

gminy zbierają chętnych na ławinków

. Podstawa prawnaUstawa z 15 kwietnia 2011 r. o zmianie ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz.U. nr 109, poz. 627 z późn. zm.). tek45

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

!!! Podkreślę że umowę z pracodawca mam na stałe! Pozdrawiam Malwina prawo-pracy.net Witam!!!! Mam jedno 2 letnie dziecko i we wrześniu 2011 kończy mi się urlop wychowawczy. Pytanie takie kiedy moge (...)

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011 Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywać przepisy dostosowujące ustawę o VAT do PKWiU z 2008 r. Nowelizacja ustawy o VAT wprowadzająca te zmiany została opublikowana w (...)

Dodatkowy urlop macierzyński 2011 !

Dodatkowy urlop macierzyński 2011 !

Dodatkowy urlop macierzyński 2011 ! Od stycznia 2010 obowiązują nowe przepisy o dodatkowym urlopie macierzyńskim. W 2011 roku ta część urlopu wynosić będzie 2 tygodnie dla matki. Jest (...)

Dodatkowy urlop ojcowski 2011 !

Dodatkowy urlop ojcowski 2011 !

Dodatkowy urlop ojcowski 2011 ! Od stycznia 2010 obowiązują nowe przepisy o dodatkowym urlopie tacierzyńskim (ojcowskim). W 2011 roku ta część urlopu wynosić będzie 1 tydzień dla ojca. (...)

co mozna odliczyć w podatku za 2011 r?

co mozna odliczyć w podatku za 2011 r?

co mozna odliczyć w podatku za 2011 r? Czy zmieniły się przepisy mówiące o tym, co będzie można odliczyć od podatku za 2011 rok? Jeśli tak to jakie są to zmiany? Szczególnie interesuje (...)

zaświadczenie o niekaralności

zaświadczenie o niekaralności

kwietniu 2011 mialem sprawe i wyrok za posiadanie 2mies na 2 lata . Lecz w marcu 2011 wzialem te zaswiadczenie z Sadu i figuruje tam jako niekarany . I tu wlasciwe pytanie ,wiem ze nie powinienem, (...)

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

Spadek 2006, dział 2009, sprzedaż mieszkania 2010 - podatek?

dzisiejszy (brak wydatkowania pieniędzy na ?cele mieszkaniowe?), czy też taką, jaka powinna zostać złożona w 2011 r. (podatek: 0,-) od razu z korektą tegoż PIT-39, wykazującą jednak podatek do (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

efektem uzyskanej porady prawnej. Mój obowiązek alimentacyjny trwał 10 lat: 2001 - 2011 i żaden sąd tego obowiązku nie uchyli. Natomiast w roku 2017 tym, czyli w siedem lat od usamodzielnienia się (...)

spadek

spadek

a podstawą do wydziedziczenia "mama" podała brak kontaktu od 12 lat . Testament był napisany w 2011 roku a mam zmarła w 2012.róznica jesy około roku od napisania do śmierci. Można było napisac poprawnie (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

dwóch latach (od 2011 do 20013)? Pozdrawiam leonxel Witam! Bardzo proszę o radę. Od 20lat ojciec z nami nie mieszka i jest z mamą po rozwodzie, alimenty, czasami dostawaliśmy (ja i brat) po ok 100 (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. i jaki pozew napisać zeby dziecko miało nazwisko tamtego ojca. dziekuje. maja1991_2009 Dzień dobry. W wrześniu 2011 roku dostałam rozwód byłam wtedy w ciąży, mała urodziła sie w marcu 2012 roku, (...)

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

miał kawalerkę więc niech ma przepisy to przepisy są stworzone po to by z nich korzystać szczerze to odpuścilabym mu z mieszkaniem ale niech mu dadzametraż który mu prawnie przysługiwałby (...)

Świadectwo pracy 2011

Świadectwo pracy 2011

nie bezpośrednio po zakończeniu umowy na czas określony, ale po upływie 24 miesięcy od zawarcia umowy na okres próbny (pierwsza umowa z łączących strony). Przepisy nie wskazują na długość (...)

Spadek po Ojcu...

Spadek po Ojcu...

tz chwilówek. Matka listów nie odbierała i zaznaczyła na poczcie iż ojciec zmarł i prosi o robienie zwrotów i że nie będzie odbierać jego korespondencji. Ojciec zmarł w maju 2011r. a w grudniu 2011

Służebność

Służebność

art. 231 k.c. zostały pomyślane jako przepisy równorzędne, których intencją jest ?rozwikłanie? sprzecznych interesów stron. Nie jest zatem zasadne, aby w sytuacji, gdy właściciel gruntu wyjściowego (...)

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

której pisałem wcześniej. W tym temacie zmiany poczynione w Ustawie w 2011 roku nic nie zmieniły. PPHUEDMAR

ulga na dzieci 2011

ulga na dzieci 2011

ulga na dzieci 2011 Witam, ile w tym roku mogę odliczyć na dziecko? Czy przepisy się jakoś zmieniły??

PIT 2011 dla samotnego ojca

PIT 2011 dla samotnego ojca

nie sprecyzowania tego przez przepisy który może stanowić kłopot dla organu podatkowego. Odsyłam do nowelizacji ustawy. magdulla

odliczenie vat za paliwo 2011

odliczenie vat za paliwo 2011

odliczenie vat za paliwo 2011 Witam, wiem że zmieniły się przepisy o odliczeniu watu od paliwa, teraz aby odliczyć wat należy posiadać samochód powyżej 3,5t. Czy jest to jedyny wymóg? Czy (...)

Emeryci bez pracy w 2011 roku ?!

Emeryci bez pracy w 2011 roku ?!

Emeryci bez pracy w 2011 roku ?! Prawdopodobnie jest to, że przepisy, które pozwoliły Polakom łączyć emeryturę z pracą bez konieczności zwalniania się z dotychczasowego zakładu zostaną (...)

1

2