emerytury w 2014 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

Zus -odmowa wypłaty za chorobowe po okresie macierzyńskiego

ktore wygrały w Szczecinie , sa juz 2 ( to juz w sumie 17 w całej Polsce) nowe pozytywne wyroki , ogólnie temat zaczyna sie robic do ogarnięcia . Nareszcie polskie sady zaczynaja zauważać (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

do zapłaty za przesyłki, których nie dostałem (w ramach promocji wypełniłem kupon, w którym pod miejscem na podpis zamieszczono "drobny druk" - klauzulę, w myśl której poza pierwszą, (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

sytuacji złożone przez nauczycieli wnioski w okresie wakacji powinny być rozpatrzone w dniu 1 września czyli w dniu , w którym rozpoczynają się zajęcia w szkole." Pozdrawiam (...)

platnosci alimentacyjne

platnosci alimentacyjne

, jeszcze w grudniu oddala sprawde do komornika informujac go , ze jestem bogatym czlowiekiem , mam emerytury 3500 zl. i zarabiam 3-4 tys. euro miesiecznie !( smiech), pomimo , ze zaplacilem rowniez (...)

Zameldowanie

Zameldowanie

tam zameldowany? W latach zameldowania pracowałem w gospodarstwie rodziców w tej gminie, ale wyjeżdżałem stamtąd na jakiś czas i się wymeldowywałem... a teraz potrzebne mi są do emerytury (...)

Pomocy, problem z ubezpieczeniem zdrowotnym.

Pomocy, problem z ubezpieczeniem zdrowotnym.

. Dostałam odpowiedź że jestem zarejestrowana od 2007 roku aż do dnia dzisiejszego. I z taką kartką nieświadoma niczego chodziłam dalej do lekarza wypisując za każdym razem oświadczenie. Kiedy (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

_77 Witam, Płace żonie co miesiąc zasądzone przez sąd juz z 2014 roku alimenty w wysokości 950 zł, łukasz_sun Witam mam córkę 19 lat która w czerwcu kończy szkołę zawodową. (...)

 Podatek od pracy w UK.

Podatek od pracy w UK.

atrakcyjnej, stałej pracy w Wielkiej Brytanii. Na wyspy planuję wyjechać w drugiej połowie lipca czyli po pierwszej połowie roku. W Polsce zatem w roku podatkowym (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

moim urlopie,a w roku 2005 w ustawie o emeryturach i rentach wprowadzono zapis,ze w at 32 uchylono w punkcie.1 ustep 2.Czyli to co nas interesuje.Nie wiem kto mowi prawdę? Czy (...)

Problem z rozliczeniem zaległych mediów po poprzednim właścicielu mieszkania.

Problem z rozliczeniem zaległych mediów po poprzednim właścicielu mieszkania.

gazu za rok 2014 prosimy o wskazanie w akcie notarialnym osobę, która ureguluje powyższe koszty." W rozmowie z notariuszem, pośrednikiem oraz sprzedającym mowa była jedynie o ogrzewaniu. (...)

Wypłata świadczenia z tytułu renty rodzinnej z 2014 roku

Wypłata świadczenia z tytułu renty rodzinnej z 2014 roku

Wypłata świadczenia z tytułu renty rodzinnej z 2014 roku Witam! Czy można ubiegać się o wypłatę świadczenia z tytułu renty rodzinnej z 2014 roku? Rentę rodzinną miałem (...)

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

zainteresowało, jak to w delegacji tyrał na dom. tak się składa, że mniej więcej wiem, co mężczyźni robią w delegacjach... i rzadko jest to uczciwe tyranie na dom. Drugi aspekt, a ta kobieta (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

dziecko w wieku do ukończenia 5 roku życia; 2) 91,00 zł na dziecko w wieku powyżej 5 roku życia do ukończenia 18 roku życia; 3) 98,00 zł na dziecko w wieku powyżej (...)

Wyłudzenie alimentów

Wyłudzenie alimentów

Bąk pobierała alimenty w wysokości 350 złotych od maja 2013 roku do lutego 2014 roku gdzie w tym samym czasie dostawała regularnie alimenty ode mnie co potwierdziłem dokumentami (...)

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

Kiedy można żądać alimentów od dziadków?

zasądzone alimenty od dziadków? Czy zależy to od dochodów moich i ich? Czy prawdą jest, ze jeśli znane jest miejsce pobytu ojca, to nie mozna żądać alimentów od (...)

Ile przysługuje mi urlopu

Ile przysługuje mi urlopu

2009 mineło mi 10 lat pracy w obecnej firmie pracuje od lipca 2009r. ile przysługiwało mi urlopu w roku poprzednim? aga prawo-pracy.net 20 dni U2 prawo-pracy.net w 2009 w kwieniu (...)

problemy po spłacie zadłużenia

problemy po spłacie zadłużenia

problemy po spłacie zadłużenia Witam serdecznie mam taki problem mianowicie w czerwcu 2013 roku zawałem umowę o kredyt z bankiem meritum i wszystko było dobrze aż do momentu kiedy w lutym (...)

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Sąd odmawia mi protokołów z rozprawy jawnej jako informacji publicznej

Rejonowego w Rudzie Śląskiej wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie udostępnienia protokołu rozprawy w sprawie o sygn. akt XXX z dnia 8 marca 2019 roku, wyroku (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

prowadzimy jako nieliczni w kraju. Wiemy jak to robić i mamy poparcie w wielu sądach w kraju. Trzeba jednak użyć konkretnych argumentów. Jakich, to już nasza tajemnica handlowa. (...)

Zażalenie na przybicie własności nieruchomości podczas licytacji

Zażalenie na przybicie własności nieruchomości podczas licytacji

Zażalenie na przybicie własności nieruchomości podczas licytacji Cześć. Czy w przypadku kiedy cena nieruchomości była w 2014 roku oszacowana na 300 tys, a komornik podczas licytacji (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

związku z tym chciałem wiedzieć jedną rzecz: jak ma się do tego ustawa meldunkowa?? Po jakim czasie pobytu w jakimś miejscu, mając stały meldunek w innej miejscowości trzeba się zameldować (...)

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

Umorzenie długu przez komornika,czy to realne?

zaplaty dlugu+odsetek w kwocie 5000zl - w tej samej sprawie!!! Okazuje sie,ze w 2004 roku komornik umorzyl SWOJE POSTEPOWANIE KOMORNICZE, ale dlug PRZEKAZAL Z POWROTEM DO WIERZYCIELA (...)

Alimenty z zagranicy

Alimenty z zagranicy

asiunia666 POZNAŃSKA MANIFA 2015 DOŚĆ PRZEKRĘTÓW W SPRAWIE ALIMENTÓW W tym roku poznańska Manifa przejdzie pod hasłem "Dość przekrętów w sprawie alimentów!" Chcemy wyrazić (...)

16-tygodniowy urlop rodzicielski odroczony z 2014 roku

16-tygodniowy urlop rodzicielski odroczony z 2014 roku

16-tygodniowy urlop rodzicielski odroczony z 2014 roku Witam, Żona w czerwcu 2014 urodziła córkę. Wzięła wtedy tylko urlop macierzyński (który zakończył się w grudniu (...)

dział spadku przez licytacje komorniczą

dział spadku przez licytacje komorniczą

dział spadku przez licytacje komorniczą Witam, Mam 45 lat, od dziecka mieszkam w domu dziadków, dziadkowie mnie wychowywali. Dziadek zostawił testament dla X i Y i zmarł w 1992 roku. Babcia (...)

Potrzebna pomoc.

Potrzebna pomoc.

(2012-2014) borykałem się z brakiem pracy bądź pracą dorywczą za którą nie zarabiałem zbyt wiele. W roku 2014 miałem w UK przesłuchanie w sądzie (w Burton-on-Trent) (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

na 3 roku studiów licencjackich. w lipcu mam obronę. Jednak w styczniu tego roku zawarłam związek małżeński (cywilny). Ale nie mieszkamy z mężem razem i ja nie pobieram od niego (...)

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.Dz.U. 2002 nr 217 poz. 1833. Praca w maglu elektrycznym moze byc uznana za pracę w (...)

Warunki zostania rodziną zastępczą

Warunki zostania rodziną zastępczą

65 roku życia obydwoje, i teraz czy w takim postępowaniu wstępnymi są pradziadkowie, czy mogą być to osoby przewlekle chore posiadające: PRADZIADEK -samoistne pierwotne nadciśnienie 2013 -czysta

Renta rodzinna - prośba o rady.

Renta rodzinna - prośba o rady.

okres "wakacyjny". W decyzji o podjęciu wypłaty renty rodzinnej z poprzedniego roku (decyzja z 1.10.2013) jest wyraźnie napisane w uzasadnieniu, że renta przysługuje do 30.09.2014! W (...)

1

2

3

4

5

...

11