emerytury górnicze 2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

koniecznym do nabycia prawa do emerytury, lecz warunkiem skorzystania z prawa do tego świadczenia. Art. 29 ustawy o emeryturach i rentach z FUS regulujący warunki uprawniające do emerytury pracowników, (...)

Rząd zlikwiduje emerytury górnicze!

Rząd zlikwiduje emerytury górnicze!

Rząd zlikwiduje emerytury górnicze! To chyba jakaś fikcja. Rząd ma zamiar wpuscic tylnyumi drzwiami, projekt ustawy odbierającej górnikom możliwość wcześniejszego zakończenia pracy pojawi (...)

platnosci alimentacyjne

platnosci alimentacyjne

. Mam 2200 emerytury z czego: ZUS odbiera nienaleznie pobrane swiadczenie ZUS za 2010 r. Tego jest tyle , ze mam oddawac po 1350 zl. m-nie przez 19 miesiecy . Wlasnie teraz sciagneli 9-ta rate

Odmowa wcześniejszej emerytury

Odmowa wcześniejszej emerytury

. Przez anulownaie tego zasiłku zabrakło 2,5 miesiąca do 25 lat stażu pracy i nie otrzymałem wcześniejszej emerytury. Przez te dni które się nałożyły na siebie jestem w kropce. Pozostaje teraz (...)

W jakim terminie ZUS zobowiązany jest do wypłaty mi polskiej emerytury i od kiedy powinien ją wypłacać.

W jakim terminie ZUS zobowiązany jest do wypłaty mi polskiej emerytury i od kiedy powinien ją wypłacać.

W jakim terminie ZUS zobowiązany jest do wypłaty mi polskiej emerytury i od kiedy powinien ją wypłacać. W jakim terminie ZUS zobowiązany jest do wypłaty mi polskiej emerytury i od kiedy powinien (...)

Nie muszę rezygnować z pracy aby mieć emeryturę ?

Nie muszę rezygnować z pracy aby mieć emeryturę ?

Nie muszę rezygnować z pracy aby mieć emeryturę ? Dowiedziałem się że są jakieś możliwości na nie zawieszenie emerytury przez ZUS jeśli rozwiązałem umowę przed przyznaniem wcześniejszej emerytury

urlop wychowawczy a zus

urlop wychowawczy a zus

witam mam pytanie czy moge sie ubiegac o urlop wychowawczy jezeli pracodawca rozwiazuje mi umowe po porodzie (kwiecień 2010) obecnie na urlopie macierzyńskim płatne zus.( do kogo wystosowac wniosek o

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

kablówki a raport dobrał się mi do emerytury co więcej nawet pism nie otrzymałem ani od nich ani od komornika mieszkam gdzie indziej a umowa była zawarta w innym mieście mało tego data zawarcia umowy (...)

Orzeczenie Sądu Najwyższego z 9 lutego 2010 r. UK/262/09

Orzeczenie Sądu Najwyższego z 9 lutego 2010 r. UK/262/09

Orzeczenie Sądu Najwyższego z 9 lutego 2010 r. UK/262/09 Witam, mój wuj otrzymał uzasadnienie odmownego wyroku sądu w sprawie przyznania prawa do wcześniejszej emerytury, sąd powołał się (...)

emerytura z irlandii

emerytura z irlandii

zaliczyć je jako lata SKŁADKOWE, ale nie można w obliczeniach uwzględnić ich do wyliczenia podstawy emerytury nullllkkkaaaa Przepisy emerytalne uległy zmianie od kwietnia 2010 r. Obecnie do (...)

Skarga pauliańska - czy jest szansa wygrania?

Skarga pauliańska - czy jest szansa wygrania?

połowę domu swojej córce i córce mojej siostry do dnia darowania tego domu wiodło nam się dobrze jak wszyscy spłacaliśmy kredyty i pracowaliśmy ale;od sytcznia roku 2010 zaczęło się u nas gorzej (...)

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

rodzinach,. Co nie oznacza,że popieram oszukiwanie , bo to jest oszukiwanie nas wszystkich: z podatków, obliczane są emerytury i inne wydatki Państwa. Trzeba rozmawiać i dobrze postępować. Często (...)

Emerytura a praca 2011 - list z ZUSu !!!

Emerytura a praca 2011 - list z ZUSu !!!

lub zaświadczenie od pracodawcy o tym, że ich stosunek pracy został rozwiązany. W tej grupie ubezpieczonych są i tacy, którzy np. od października 2010 roku otrzymują już wyłącznie emeryturę (...)

Emerytury 2011 - waloryzacja o 2,46% - wzrost o około 16 zł. - sprawdź !

Emerytury 2011 - waloryzacja o 2,46% - wzrost o około 16 zł. - sprawdź !

marcu 2010 r. była waloryzowana o wskaźnik 4,62%.

Kto może starać się o zasiłek pogrzebowy??

Kto może starać się o zasiłek pogrzebowy??

grudnia 2010 r. do dnia 28 lutego 2011 r. - 6406,16 zł Od 1 marca 2011 r. - 4000 zł witoma witam Mam pytanie w tym roku miała sie zmienic kwota zasiłku pogrzebowego od kiedy ta zmiana i jak teraz będzie

mam pytanie w imieniu brata,składał o zasiłek przedemerytalny dostał odmowna odpowiedz/

mam pytanie w imieniu brata,składał o zasiłek przedemerytalny dostał odmowna odpowiedz/

młodszego pracownika ,ale co z takim pracownikiem ktory ma 60 lat ukonczone ,nie ma prawa do emerytury i do zasiłku i oczywiscie braku propozycji pracy.Czy po 37 latach pracy ma wyjsc na ulice zebrac??czy

Kto nie musi płacić abonamentu RTV?

Kto nie musi płacić abonamentu RTV?

wzroku nie przekracza 15 proc, a także emeryci powyżej 60 lat, jeżeli wysokość ich emerytury nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w gospodarce narodowej (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

ugryźć. Ponoć skierował sprawę do prokuratora. Sprawa ciągnie się już maja 2010. piotrmgoksir No to sugeruję, żeby Pan dał adwokatowi ten artykuł i dopilnował, żeby zrobił z nich użytek, (...)

zbyt wysokie alimenty

zbyt wysokie alimenty

starość ci tyle wyjdzie dniówka z emerytury. Szkoda mi dalej pisać do takiego tępaka jak ty... Mam nadzieję że twoja nowa głupia i ślepa partnerka zobaczy ten wpis i przemyśli jakim człowiekiem (...)

Odrzucenie spadku

Odrzucenie spadku

. Ponieważ nie zastosowali się do tego Komornik zajął część emerytury siostry pomijając brata, który utrzymywał się z zasiłku MOPS. Teraz moja siostra uważa, że część zadłużenia po zmarłym (...)