Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emerytura-201112 Stycznia 2011

  Witam Czy nic się nie zmieniło w kwestii emertów, kórzy postanowili dalej pracować dalej maja obowiązek zwolnienia sie z pracy?Z góry dziekuję za wszelkie informacje Do końca 2008 roku istniał (...)

 • Emerytura12 Lipca 2010

  Witam Moja znajoma słyszała, że emerytury mają być podwyższone. Czy to prawda? Czy ktos z Państwa wie coś na ten temat? Witam Mam takie pytanie czy muszę odejść na emeryturę skoro jeszcze nie (...)

 • emerytura ?30 Marca 2009

  Jestem kierowcą. Urodziłem sie w 1951 roku. Łącznie mam 41 lat pracy w tym 21 lat pracy jako kierowca samochodów uprzywilejowanych. Kiedy moge przejść na emeryturę?

 • emerytura a sprostowanie daty urodzenia3 Grudnia 2013

  witam mam pytanie dot mojej emerytury w tym roku zostala mi przyznana emerytura i w tym roku sprostowalem sadownie swoja date urodzenia poniewarz moja prawidlowa data urodznia jest o rok starsza wiec emeryture (...)

 • renta rodzinna a emerytura25 Czerwca 2013

  Witam Mąż zmarł w 2010 roku, pobierał emeryture i połowe renty z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej chorobą zawodową. Zgon męża nie nastąpił wskutek choroby zawodowej. Ja obecnie pobieram swoją (...)

 • Emerytura-komu zabiorą21 Grudnia 2010

  Witam Czy zostanie mi zabrna emerytura dlarego, że ciagle pracuję o tego samego pracodawcy?Bo jakies wieści do mnie takie doszły więc co trzeba zronić, aby emerytura nie została mi zabrana?Z (...)

 • Średnia emerytura - wyższa o 54 zł - od marca 2011!!!14 Lutego 2011

  Świadczenia emerytalne wzrosną o 3,1 proc. Średnia emerytura z ZUS, która wynosi obecnie 1724 zł brutto, wzrośnie więc od przyszłego miesiąca o 53,4 zł. Przeciętna wysokość renty z tytułu niezdolności (...)

 • ZUS i zadłużenie23 Września 2005

  ostatnimi siłami i wyjechałam do niemiec i z tej pracy z uwagi tylko na mojego syna spłacałam zus mam trez inne sprawy moja emerytura zarzadza komornik,a ja jestem w niemczech bo tu dba sie o podatnika (...)

 • Mniejszy ZUS - czy tak można ?5 Kwietnia 2005

  Jeżeli zostane zatrudniony na umowe zlecenie, z wynagrodzeniem w stawce godzinowej (np. 10zl/h i 2 godziny tygodniowo) i założę działalność gospodarcza to pracodawca bedzie za mnie placil skaldki zus od 80zl (...)

 • ochrona dłużnika12 Maja 2004

  Poszukuję prawnika doświadczonego w zakresie skargi pauliańskiej. Z chęcią zapoznam się z orzecznictwem, jeśli takowe istnieje w tej sprawie. Wymianę poglądów lub rady chciałbym uzyskać od osób lub (...)

Zobacz więcej »

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane