emerytura po ukończeniu 100 lat Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Alimenty na dorosłe dziecko

Alimenty na dorosłe dziecko

25 lat nie ma żadnego kontaktu. Dziś moja babcia (matka mojej matki), z którą mieszkam od 25 lat dostała pismo do skrzynki pocztowej (bez potwierdzenia odbioru) z Ośrodka Pomocy Społecznej (...)

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

]. Jak to możliwe, że żona mając niewielki dochód ok. 400zł z tyt. opieki nad dzieckiem, zgłosiła się po zasądzone alimenty dopiero po czterech latach? Po prostu wcześniej nie brakowało (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

Jestem po rozwodzie już 5 lat orzeczony z mojej winy , sąd zasądził mi alimenty w wysokości 100 zł. na byłą żonę , przez te lata była nie pracowała jedynie dorywczo, a jak podjęła (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

zlecenie. Jednak jak podkreśliłem obawiam sie o alimenty, czy dalej będą mi przysługiwać. Pozdrawiam i serdecznie proszę o pomoc art alimenty.pl Pomóżcie mi prosze!! Mam 19 lat jestem uczennicą (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

zeby córka która otrzymała najmniejsza czesc majatku spłacała dług po ojcu po okresie 8 lat. wartośc długu wynosi 2500 zł a odsetki dotychczas wraz z kosztami manipulacyjnymi ok (...)

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

usłyszał " po co sobie dzieci robił", tylko ja... a ja tak bardzo chciałam dzieci. Dodam jeszcze, że nie byłam pijawką, pracowałam do oststniego miesiąca ciąży, sama musiałam zaprowadzać (...)

Czy pójdę siedzieć???

Czy pójdę siedzieć???

kara. § 2. Nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego określonego w Art. 134, Art. 148 § 1, 2 lub 3, Art. 156 § 1 lub 3, Art. 163 § 1 lub 3, Art. 166, Art. (...)

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

pytanie: gdyby przysługiwałyby mi alimenty po ukończeniu trzech lat drugiego kierunku (a więc do roku 2011), to czy mogę liczyć na zakończenie tego kierunku również na stopniu mgra, (...)

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne

lat temu studia prywatne i w dalszym ciągu komornik ściga za alimenty. Alimenty dla 30 letniej kobietki..koń by się uśmiał wszędzie, ale nie w Polsce. Córka z naszego związku jest 6 lat młodsza (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

tym nie wiedzą. Ja dowiedziałem się ponieważ po raz pierwszy od 12 lat prowadzenia działalności, po poważnej kontuzji stawu skokowego ZANIOSŁEM ZWOLNIENIE LEKARSKIE. Ciekawe czy gdybym (...)

W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

zawarte jest w stwierdzeniu, iż chora osoba będąca w szpitalu, po wykonaniu badań tam pozostanie, nawet jeśli nie zgłosi się po nią rodzina. Szpital nigdy na coś takiego się nie zgodzi. (...)

Podwyżka alimentów

Podwyżka alimentów

,ale na podstawie tego co czytam,po prostu zwątpiłam.Jesteśmy ze sobą prawie 20 lat,dziecko ma lat 16,potrzeby coraz większe,tym bardziej,że sie dobrze uczy.Ojej,powiem Wam jestem przerażona.Bo (...)

ile może wynieść kwota alimentów

ile może wynieść kwota alimentów

znacie to po pierwsze a po drugie kazdy w zyciu ma ciezkie chwile nie ma tak ze zycie to kolorowa bajka!!zegnam i pozdrawiam samotne matki ktore wiedza co to znaczy być samemu z dzieckiem i wychowywac (...)

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

,ze po >2 latach samodzielnego wychowywania i utrzymywania dziecka wreszcie wniosla pozew o alimenty. zarzadala 400zl, sad po az dziesieciominutowej rozprawie stwierdzil,ze chlopak skoro"nigdzie" (...)

alimenty - jak się pozbyć komornika

alimenty - jak się pozbyć komornika

zrobiła po raz pierwszy zawiadomienie do komornika ( innego komornika) , że nie płace i po przedstawieniu dowodów wpłaty dostała karę 100 zł. ja otrzymałem pismo o ukaraniu jej i trzymam (...)

Prawa Polaków pracujących w Niemczech

Prawa Polaków pracujących w Niemczech

mogą pod pewnymi warunkami liczyć na niemiecką emeryturę. Muszą mieć ukończone 65 lat i co najmniej pięć lat pracy za Odrą. Przesunięcie w czasie przejścia na emeryturę powoduje jej wzrost (...)

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

. Oczywiście wszystko legalne. Emerytury są juz po 7 przepracowanych latach a nie po 20 jak w Polsce. No i oczywiście wiadomo większe niż w Polsce. Dzięki temu mamy wyższą emeryturę i spokojnie (...)

KOMORNIK:Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. co robić?

KOMORNIK:Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. co robić?

komputerach, które wierzyciolom będą przypominały co 10 lat, że gdzieś tam Pani jest i a nuż warto wszcząć ponownie egzekucję....i tak do emerytury. A emerytura to 100% skuteczna (...)