emerytura dla urodzonych w 1947r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

jestem na zwolnieniu w ciąży drugi miesiąc więc teraz powinien zapłacić mi ZUS, więc ile się czeka na te pieniądze. Pozdrawiam czarna prawo-pracy.net jestem w 4 tygodniu ciąży,pracuje w (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

otrzymali obywatelstwo niemieckie w 2005r. z lini mojej mamy, a ja nie bo urodziłam się w1973r. Teraz wszyscy mieszkają w Niemczech, a ja zostałam w Polsce. Czy jest (...)

Zona z Filipin

Zona z Filipin

mysla o pracy, ale nie w rodzinnym Cebu. Dla nas Polakow sytuacja jest lekko skomplikowana gdyz wszelkie sprawy musza byc zalatwiane przez Ambasade RP w Bangkoku. Konsulat w Manili jest (...)

Zmiany w prawie do emerytury

Zmiany w prawie do emerytury

dokładnie, dla urodzonych przed 1 stycznia 1949 r. zachowano system obliczenia emerytury na dotychczasowych zasadach, uzależnionych od zarobków w wybranych latach kalendarzowych, (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

urodziłam i chciałam załatwić sprawy z becikowym. W mopsie Pani powiedziała mi że mam jej przynieść pity 11 za rok 2011 i 2012 oraz zaświadczenie z urzędu skarbowego o wysokości zapłaconych składek (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

Informacja. Dzięki. Pan Daniel Silva .. daniel Pomoc w uzyskaniu kredytu dla przedsiębiorców z zaległościami w ZUS i US. Kontakt: zaleglosc.w.zus.i.us@wp.pl Zaległości Jestem w (...)

Emerytura

Emerytura

mam przepracowane lacznie 34 lata skladkowe.od 18.07.1988r do chwili obecnej pracuje na pkp.Posiadam zaswiadczenie o pracy w szczegolnych warunkach od dnia 18.07.1988 do 31.12.2008 w/g Rozp.Rady

Jakie alimenty od bezrobotnego?

Jakie alimenty od bezrobotnego?

zobowiazanych do swiadczen w dalszej kolejnosci pisząc w uzasadnieniu że 1/nie ma osoby zobowiazanej do alimentacji w pierwszej kolejnosci,2/osoba ta nie jest w stanie uczynic zadosc (...)

ALIMENTY na żonę ?!

ALIMENTY na żonę ?!

żonę i w jakiej wysokości (żona ma udokumentowaną chorobę powstałą w trakcie ciąży, ale obecnie wyleczoną)? 2. Ile wyniosą alimenty na dziecko? 3. Czy długi zaciągnięte w trakcie (...)

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

Studiuję, ojciec przestał płacić alimenty

dalszych alimentów do końca edukacji, co mogę zrobić w celu wyegzekwowania ich? Mam 24 lata, skończyłem w tym roku w maju jeden kierunek studiów, a od października b.r. (...)

Emerytura nauczyciela

Emerytura nauczyciela

określoną w art.1 K.N.Ważne jst aby w dniu zgłoszenia wniosku miała rozwiązaną umowę o pracę lub określoną datę rozwiązania ( ustanie stosunku pracy może nastąpić nawet po 31.12.2006r- (...)

Wcześniejsza emerytura, a OFE

Wcześniejsza emerytura, a OFE

Wcześniejsza emerytura, a OFE Mój mąż ma 43 lata i do tej pory przepracował 27 lat, w tym 15 lat w szczególnych warunkach. W 1999 r. zapisał się do OFE. Słyszałam, że (...)

Podwyżka alimentów

Podwyżka alimentów

po połowie płacą.... Ojciec też ma prawo do opieki nad dzieckiem, w najgorszym wypadku może je brać do siebie w niektóre dni. Aśka Kobiety chciałby by tylko brać i brać. Mój mąż ma zasądzone (...)

Mniejszy ZUS - czy tak można ?

Mniejszy ZUS - czy tak można ?

ZATRUDNIENIA ( od 1 marca 2009 ) Dla kogo jest ta oferta? - dla osób, które dotychczas pracowały na pracy nakładczej - dla osób, które prowadzą firmę i płacą pełny ZUS Korzyści (...)

Podział majątku

Podział majątku

;lnego, jeżeli przeprowadzenie tego podziału nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu. Jeśli istniała małżeńska wspólność majątkowa, to w skład tej masy majątkowej wchodzą (...)

KOMORNIK:Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. co robić?

KOMORNIK:Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. co robić?

zastępstwa procesowego W 2006r. otrzymałam postanowienie (ponieważ mój wierzyciel wystąpił z wnioskiem o nadanie klauzuli wykonalności) sąd postanowił nadać klauzulę wykonalności tytułowi (...)

PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

sprawiedliwy rowniez dla niskich emerytur i rent. janina64 ja w to uwierze ze to dziła, jak zobacze ze emerytura babci wkoncu realnie wzrosnie, tym bardziej ze jej leki zinkneły z listy (...)

Poradźcie...

Poradźcie...

jednak pamiętać iż wspólność ta ustaje w razie orzeczenia przez sąd separacji czy w razie zmiany ustroju małżeńskiego- np. na rozdzielność. Także nie powstanie ona jeśli małżonkowie (...)

Emerytury pomostowa

Emerytury pomostowa

te cięzkie warunki względem danego osobnika? Ano takie : urodził się po dniu 31 grudnia 1948 r., rzepracował w szczególnych warunkach lub w pracy o szczególnym co najmniej 15 lat, osiągnął (...)

W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

W jakich przypadkach można oddać osobę starszą do domu opieki bez jej zgody?

dobrym rozwiązaniem. katie09 Mam pytanie tata zrobił mi darowiznę w 2001r i w darowiźnie ma babcia służebność mieszkalna i dożywotność ojciec zmarł 8l temu teraz ja mam babciejest (...)

emerytura dla nauczyciela akademickiego

emerytura dla nauczyciela akademickiego

emerytura dla nauczyciela akademickiego witam, czy nauczyciel akademicki urodzony przed 1949 r. może nabyc prawo do wcześniejszej emerytury? Jak do takich osób odnoszą się nowe przepisy (...)

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

zdrowotne w Anglii. 2. Założenie firmy ze statusem Ltd - Limite Marek ZUS Polski to w ogóle porażka... Emerytura marna... I jak tu człowiek ma godnie żyć ? Ale można na stare lata (...)

Prawo do emerytury

Prawo do emerytury

Prawo do emerytury Witam. Piszę do Państwa ze złożonym problemem. Otóż moja mama (ur 04.05.1959r) pracuje na pełny etat w firmie, która z racji coraz niższych dochodów proponuje pracownikom (...)