emerytur rent od 1 marca 2011 jaki wskaznik Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

twierdzić że masz 1 klienta . Jest to proste liczenie 1000 klientów X opłata sądowa powiedzmy 1500 zł = 1 500 000 do tego opłata biegłego powiedzmy 2000 zł. to kolejne 2 000 000 zł. (...)

nowa kwota bazowa od 1 marca 2011 do wyliczania emerytur

nowa kwota bazowa od 1 marca 2011 do wyliczania emerytur

nowa kwota bazowa od 1 marca 2011 do wyliczania emerytur Kwota bazowa, która będzie obowiązywała od 1 marca przy ustalaniu rent i emerytur, (...)

PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

PROTEST PRZECIWKO WALORYZACJI KWOTOWEJ!!

sprawiedliwy rowniez dla niskich emerytur i rent. janina64 ja w to uwierze ze to dziła, jak zobacze ze emerytura babci wkoncu realnie wzrosnie, tym bardziej ze jej leki zinkneły z listy refundowanyhc!! (...)

Ile urlopu mi się należy???

Ile urlopu mi się należy???

zlecenie z najniższą stawką krajową do lutego 2008 od 1 marca 2008 dostałam umowe na czas nieokreślony od początku pracy tj 15 września pracowałam po 8 godzin tygodniowo i (...)

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

prawo-pracy.net czy mogę złożyć wypowiedzenie w trakcie zwolnienia lekarskiego?czy muszę podać przyczynę? ewelcia prawo-pracy.net Witam. Od 15 marca do 27 marca dostałem wypowiedzenie (...)

Urlop macierzyński 2002

Urlop macierzyński 2002

szanse:-) dexa z wypowiedzi naszych władz wynika, że jeśli kobieta będzie w ciąży 1 stycznia 2002 to ma prawo złożyć wniosek u pracodawcy o wydłużony urlop macierzyński tzn 26 tyg. nie musi (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. ALE PONOC TRZEBA

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

pracowników "na czarno" , mało tego po przepracowanym miesiącu nie chcą wypłacić pensji i od nowego miesiąca - pracownik dowiaduje się, że od jutra ma się już nie pokazywać. Jak od (...)

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

Czy komornik może zająć rente rodzinna ?

potrącaniu świadczeń wypłacanych w kwocie zaliczkowej, a następnie kwoty świadczenia lub świadczeń podlegające rozliczeniu w trybie określonym w art. 98 ust. 3, kwot nienależnie pobranych emerytur, (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

sąd napisał wtedy własnie taką formułkę. Miałem też taki przypadek, że sąd I instancji, który orzekł odmownie nie ściągnął nawet akt od komornika i nie zażądał od niego wyjaśnień (...)

Presco atakuje!!! co robić?

Presco atakuje!!! co robić?

czynić, jak ma wyglądać takie odwołanie od nakazu zapłaty i czy mogę się powołać na przedawnienie? easad Jeśli od roku 2005 nie potwierdziłeś w żaden sposób istnienia długu, to rzeczywiście (...)

VAT-25

VAT-25

ich rzecz. Wewnątrzwspólnotowe nabycie występuje pod warunkiem, że dostawcą towarów jest podatnik podatku od towarów i usług lub podatnik podatku od wartości dodanej, nabywcą jest podatnik (...)

Wyższa renta socjalna 2012 od marca?!

Wyższa renta socjalna 2012 od marca?!

Wyższa renta socjalna 2012 od marca?! W przyszłym roku ma się zwiększyć podwyżka rent i emerytur, ma być wyższa niż w marcu tego roku. Czy to możliwe jest, ja się pytam? To (...)

Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany !

Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany !

Waloryzacja emerytur i rent oraz innych świadczeń od lutego 2011 !!! sprawdź zmiany ! Od lutego 2011 r., ZUS w ramach corocznej waloryzacji (najprawdopodobniej - 2,7 (...)

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

Odszkodowanie za zakaz konkurencji - 3 umowy

trakcie zawierania kolejnych? Dnia 1 grudnia 2011 otrzymałem pismo od byłego pracodawcy datowane na 21 listopada 2011 o następującej treści: "Zarząd XXX sp. z o.o. informuje, (...)

spadek

spadek

a podstawą do wydziedziczenia "mama" podała brak kontaktu od 12 lat . Testament był napisany w 2011 roku a mam zmarła w 2012.róznica jesy około roku od napisania do śmierci. Można było (...)

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

Jak wyegzekwować zaległe alimenty z zagranicy?

właściwość miejscową sądu to podstawą będzie art. 1103 (2) par. 1 pkt. 1 kpc. Prawnik1209 Prosze Was o porade coz moge zrobic. Mieszkam w USA,mam corke na ktora mam orzeczone alimenty od (...)

kwota bazowa 2011

kwota bazowa 2011

pomniejszone o potrącone od ubezpieczonych składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe) w roku kalendarzowym poprzedzającym termin waloryzacji emerytur i rent. malina343

ILE TRWA ROZWÓD ???

ILE TRWA ROZWÓD ???

6 alimenty.pl dlaczego od razu rozwód,zawsze jest jakies wyjście,trzeba umieć budować związek.To jest tak jak z budowa domu.Trzeba go budować od dołu a nie od srodka julian alimenty.pl (...)

O ile rząd przytnie podwyżki dla najbogatszych emerytów??

O ile rząd przytnie podwyżki dla najbogatszych emerytów??

O ile rząd przytnie podwyżki dla najbogatszych emerytów?? Od marca tego roku obowiązują nowe zasady waloryzacji emerytur i rent. Ponieważ ja zwykle u nas są cięcia nawet jak (...)

podwyżki emerytur w 2011 - JUŻ OD MARCA !!!

podwyżki emerytur w 2011 - JUŻ OD MARCA !!!

podwyżki emerytur w 2011 - JUŻ OD MARCA !!! Od marca 2011 świadczenia wzrosną o 3,1 proc. To więcej niż wcześniej przewidywał rząd. Wszystko dlatego, że (...)

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

to zglosic u rpacodawcy lub w urzedzie gminy. ela_K Od przyszłego roku, dokładnie od nowe roku, zapomogę po urodzeniu dziecka dostaną tylko kobiety, które udowodnią, że były pod opieką lekarza (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

. i jaki pozew napisać zeby dziecko miało nazwisko tamtego ojca. dziekuje. maja1991_2009 Dzień dobry. W wrześniu 2011 roku dostałam rozwód byłam wtedy w ciąży, mała urodziła sie w marcu (...)

Badania w RODK

Badania w RODK

od tej szarpaniny i poprostu oddac to jedno dziecko pod opieke jego ojca. Bo w jaki sposób zmusisc je i przekonac ze mama chce dla niego dobrze i walczy dla jego dobra? Swieci oczami w szkołach, (...)

rozwód z orzekaniem o winie

rozwód z orzekaniem o winie

koniec. Ja w tym czasie byłem z dziećmi. Zresztą od 3 tygodni od kiedy to dostaliśmy dla dzieci przedszkole to ja byłem przy nich, ona tylko raz odebrała dzieci z przedszkola. Zaznaczam że (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

-pracy.net Witam, mam 22 lat stażu pracy w przedszkolu .Była przerwa na macierzynski i urlop wychowawczy .Od 3 lat pracuję bez przerwy . 1 rok na niepełnym wymiarze godzin o od 2 lat na (...)

Wypowiedzenie

Wypowiedzenie

wypowiedzenia zmieni sie po tych latach, czy jest zmieniony z 1 miesiąca na 3 dopiero po 3 latach od terminu zawarcia umowy na czas nieokreślony? piniatka Witam Jestem pracownikiem fili sklepu, (...)

waloryzacja emerytur 2011-termin

waloryzacja emerytur 2011-termin

waloryzacja emerytur 2011-termin Witam Mam pytanie co z waloryzacja emerytur 2011 od kiedy 1 marzec?Za wszelkie inforamcje z góry dziękuję

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

itp. Moze Pani rowniez wystapic o alimenty na siebie od bylego meza, ale nie wiem jaki czas uplynal od Panstwa rozwodu i jakie byly okolicznosci jego uzyskania. Bede mogl bardziej pomoc, jesli (...)

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

Zasiłek Rodzinny - wysokość, kryteria przyznania

, jednemu z rodziców albo opiekunowi prawnemu dziecka; 2) opiekunowi faktycznemu dziecka; 3) osobie uczącej się. Art. 6. 1. Zasiłek rodzinny przysługuje osobom, o których mowa w art. 4 ust. 2 pkt (...)