dziennik ustaw nr.257 poz.1726 z dn16 12 2010 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

wprowadzające prawo małżeńskie? Dziennik Ustaw Nr. 48/1945., poz.271 19. Ustawa z dn. 29.09. 1986 ?Prawo o aktach stanu cywilnego?. ? art. 61a ust. 5. (Dz.U. Nr (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

że nasze prawo w tym stosunku jest chore.Jestem tez zdania kto splodzil niech ponosi odpowiedzialnosc za to dziecko tez finnansowa. aszna11 alimenty.pl Dziennik Ustaw Nr 220 ? 12172 ? Poz. (...)

windykacja oc

windykacja oc

jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, jest rzetelna i nie zawiera błędów."A ja co do tego stwierdzenia mam wątpliwości bo:Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 124 poz. (...)

nieuczciwy pracodawca

nieuczciwy pracodawca

mieniu.Dziennik Ustaw z 1996 roku nr 143 poz. 662 2. ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 4 października 1974 r. w sprawie wspólnej odpowiedzialności materialnej (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

w Narodowym Funduszu Zdrowia ( Dz. U. Nr 45 poz. 391 z późn. zm.) to każdy lekarz , który podpisał indywidualną umowę z narodowym Funduszem Zdrowia lub lekarz zatrudniony w placówce, (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

ponosi z powodu wypadku przy pracy (Piotr) Nie wpisuj kilku postów na ten sam temat. Należało dalej pisać pod tematem "wypadek przy pracy". Teraz merytorycznie. Po pierwsze: Dziennik ustaw (...)

Ukarana za chęć do pracy!

Ukarana za chęć do pracy!

staż pracy 29 lat i 2 m-ce. Zgodnie z obowiązującą ustawą z dn. 31 marca 2000 r [Dz. U. nr 31, poz. 384] po 10 miesiącach pobierania zasiłku dla bezrobotnych miałabym (...)

Alimenty od Matki

Alimenty od Matki

10025 alimenty.pl dziennik ustaw nr. 120 poz 1431 z 12 grudnia 2008 ustawa z dnia 6listopad 2008 kodeks rodzinny i opiekuńczy art133 §3 wejdzie w życie 13 czerwca (...)

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

POMOCY nęka mnie firma raport. Błagam Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

splacalam.w 2012 r stracilam prace do splaty pozostalo 12 tys zl W roku 2013 otrzymalam z Sadu nakaz zaplaty z odsetkami 38 tys zl Pozniej podpisalam ugode z bankiem troche splacilam (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz (...)

 DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126 Rozporzadzenie Prezesa Rady Ministrow zdnia 5 stycznia 2012r. zmieniające rozporządzenie wsprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych (...)

Urlop ojcowski

Urlop ojcowski

ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2008 r. nr 237, poz. 1654). Wymiar urlopu ojcowskiego w latach 2010 -2011 wyniesie 1 tydzień. Na (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/rozporzadzenie;prezesa;rady;ministrow;z,dziennik,ustaw,2011,014,67.html

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policyjne mieszkanie - mam problem z wykupem -WAŻNE!

Policji o wstąpienie w stosunek najmu. Policja nie wyraziła zgody powołując się na art 89 ust. 1 i 2 ustawy o Policji z dn. 6.04.1990 r. Dz. U. nr 30 poz. 179. Uzasadnili: cyt." (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

znalazla sobie inny obiekt zainteresowan .... doslownie zostalem wyrzucony z domu .pogodzilem sie z czasem tez ulozylem sobie zycie urodzila mi sie corka i wtedy sie zaczela jazda z byla zona (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) (...)

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna treść dokumentu można pobrać ze strony: http://msp.money.pl/akty_prawne/rozporzadzenie;prezesa;rady;ministrow;z,dziennik,ustaw,2011,014,67.html

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

odniesienie do art. 36 Tu masz całość: "Dz.U. 2010 nr 217 poz. 1427 Obowiązek meldunkowy obywateli polskich Art. 24. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (...)

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011

: Dziennik Ustaw Nr 226 pozycja 1476 z 30 listopada 2010 .

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

z art. 88 § 2 kodeksu cywilnego uprawnienie do uchylenia się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu wygasa z upływem roku od jego wykrycia. Jeżeli przedsiębiorca, (...)

opłata adiacencka

opłata adiacencka

prawnikiem, ale Art.145 ust.2 Ustawy o gospodarcenieruchomościami (patrz. Dziennik Ustaw z 2004 roku nr 261 poz.2603 daje 3 lata na wydanie decyzji o ustaleniu opłaty adiacencjiej. (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

dziećmi jestem zameldowany na stałe od 7lat w mieszkaniu komunalnym co z nami bendzie mieszkane niejest wykupione proszę o odpowied. tomasz.otremba mam pytanie zmarł mi dziadek ja z żonom (...)

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

odpowiedź... Od grudnia 2007 przebywam na urlopie wychowawczym. Z racji niskich dochodow otrzymuję z MOPS zasiłek rodzinny wraz z dodatkami m.in dodatek z tyt. przebywania na urlopie (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jestem w błędzie?? Pozdrawiam Kasia Chcąc odbyć aplikację kuratorską z kim powinnam najpierw skontaktowaćsię w Sądzie Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z (...)

urlop i godziny nadliczbowe

urlop i godziny nadliczbowe

takiego rozstrzygnięcia. Dziennik Ustaw z 1997 r. Nr 2 poz. 14 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych (...)

ile córka dostanie ubezpieczenia z PZU ?

ile córka dostanie ubezpieczenia z PZU ?

lekarską po złożeniu papierów ? \"§ 5. Zakład ustala, w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wniosku, termin badania ubezpieczonego przez lekarza orzecznika\" Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr (...)

Allegro - którą formę opodatkowania wybrać, handel rzeczami używanymi

Allegro - którą formę opodatkowania wybrać, handel rzeczami używanymi

dla mnie ZUS/KRUS to tylko strata pieniędzy. Od 2003-07 otrzymana ziemie została w części zalesiona na mocy Dziennik Ustaw Nr 48, Poz. 390, czyli zalesianie w ramach PROW 2007-2013. (...)

Zwrot partycypacji a zmiana ustawy

Zwrot partycypacji a zmiana ustawy

niższy gdyż z dniem 10.10.2015 roku ogłoszono Dziennik Ustaw Poz.1582 który to zmienia zasady naliczania zwrotów partycypacji przez TBS. Według mnie Dziennik Ustaw (...)