dziennik ustaw nr.246 z 27.12.2010 podatek vat Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

ramach pomocy prawnej i często z tego korzysta. Są urzędy, które przyjmują umowy, ale robią to z braku znajomości przepisów. Raczej będzie miał Pan z tym kłopot. Odsprzedanie pojazdu (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie (...)

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011

: Dziennik Ustaw Nr 226 pozycja 1476 z 30 listopada 2010 .

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia Dziennik ustaw z 1975r. i z 1983r nie określa ktoc ma zwrócić koszty leczenia. Są to przepisy ogóle.A więc kto zwraca i na jakiej podstawie koszty leczenia (...)

windykacja oc

windykacja oc

................. Dobrze ,że wiedza prawnicza towarzystw ubezpieczeniowych jest trochę większa i zdają sobie sprawę że ich działalnośc oparta jest również na innych aktach prawnych( choćby Dziennik (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

najchetniej byscie zabily swoich bylych mezow ale nie robicie tego tylgo by ciagnac z nich alimenty pomaga wam w tym patologia w sadach i komornicy ktorzy zrobili sobie z windykacji niezly dochod mezczyzna (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wynikającą z nakazu zgodnie z umową była ich wynagrodzeniem. acor Miałem identyczną sytuację. Znajomy polecił mi firmę windykacyjną, z której usług sam korzystał. Nie obiecywali (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji (...)

Czynsz w spółdzielni

Czynsz w spółdzielni

własności wyłącza nasze mieszkanie z masy upadłościowej z mocy prawa. Członek spółdzielni jako właściciel prywatny wyodrębnionego z własności spółdzielczej mieszkania nie ponosi (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

że nasze prawo w tym stosunku jest chore.Jestem tez zdania kto splodzil niech ponosi odpowiedzialnosc za to dziecko tez finnansowa. aszna11 alimenty.pl Dziennik Ustaw Nr 220 ? 12172 ? Poz. (...)

 DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

. 1 uchyla się pkt128 i 130 z rozporzadzenia z 2011 roku z kwietnia zdaje się?? nie moge znalexc tego, wiec albo jestem niedowidzaca albo nie wiem co:) tak zmienia:) jadwiga3 to jest pierwszy (...)

nieuczciwy pracodawca

nieuczciwy pracodawca

mieniu.Dziennik Ustaw z 1996 roku nr 143 poz. 662 2. ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 4 października 1974 r. w sprawie wspólnej odpowiedzialności materialnej pracowników (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

wprowadzające prawo małżeńskie? Dziennik Ustaw Nr. 48/1945., poz.271 19. Ustawa z dn. 29.09. 1986 ?Prawo o aktach stanu cywilnego?. ? art. 61a ust. 5. (Dz.U. Nr 36, poz. (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych. http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/rozporzadzenie;prezesa;rady;ministrow;z,dziennik,ustaw,2011,014,67.html

sprzedaż/zamiana mieszkania przed upływem 5lat

sprzedaż/zamiana mieszkania przed upływem 5lat

. Natomiast Pani mecenas mowi ze na akcie notarialnym jest powolanie na dziennik ustaw z 2004 r z uzupenieniem na 2006 ze mieszkanie moge sprzedac albo zamienic. Barzo was prosze o radę, (...)

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

zakup nowych części. Dodatkowo zaproponowano mi odbiór kwoty odszkodowania, ale bez VAT-u. Jezeli chce otrzymać odzkodowanie z VAT-em musze przedstawić rachunki VAT-owskie na naprawę. (...)

zwrot Vat poprawność odliczenia

zwrot Vat poprawność odliczenia

chwili złożenia deklaracji VAT należności wynikających z faktur od zakupów. Podstawa prawna: * Ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. 2004 r., Nr (...)

opłata adiacencka

opłata adiacencka

prawnikiem, ale Art.145 ust.2 Ustawy o gospodarcenieruchomościami (patrz. Dziennik Ustaw z 2004 roku nr 261 poz.2603 daje 3 lata na wydanie decyzji o ustaleniu opłaty adiacencjiej. (...)

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna treść dokumentu można pobrać ze strony: http://msp.money.pl/akty_prawne/rozporzadzenie;prezesa;rady;ministrow;z,dziennik,ustaw,2011,014,67.html

Alimenty od Matki

Alimenty od Matki

10025 alimenty.pl dziennik ustaw nr. 120 poz 1431 z 12 grudnia 2008 ustawa z dnia 6listopad 2008 kodeks rodzinny i opiekuńczy art133 §3 wejdzie w życie 13 czerwca 2009 -

urlop i godziny nadliczbowe

urlop i godziny nadliczbowe

takiego rozstrzygnięcia. Dziennik Ustaw z 1997 r. Nr 2 poz. 14 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad (...)

ile córka dostanie ubezpieczenia z PZU ?

ile córka dostanie ubezpieczenia z PZU ?

lekarską po złożeniu papierów ? \"§ 5. Zakład ustala, w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wniosku, termin badania ubezpieczonego przez lekarza orzecznika\" Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr (...)

Allegro - którą formę opodatkowania wybrać, handel rzeczami używanymi

Allegro - którą formę opodatkowania wybrać, handel rzeczami używanymi

dla mnie ZUS/KRUS to tylko strata pieniędzy. Od 2003-07 otrzymana ziemie została w części zalesiona na mocy Dziennik Ustaw Nr 48, Poz. 390, czyli zalesianie w ramach PROW 2007-2013. Obecnie (...)

Urlopowanie

Urlopowanie

,niestety dzwoniłem do sądu ale sędzina jest na urlopie no i nie mogę się dowiedzieć a nie chcę mieć później problemy ze sądem. A o tej ustawie PCPR mówi http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,1964,nr,9,poz

Jednoosobowa działalność gospodarcza, prośba o poradę.

Jednoosobowa działalność gospodarcza, prośba o poradę.

poprzez sieć GSM, WI-FI. Kasy te są bezpośrednio połączone z repozytorium Urzędu Skarbowego. Koszt takiej kasy to ok. 1500zł z czego można sobie odliczyć 700zł na ten cel. Kasę taką mogłabym (...)

Gdzie znależć w necie rodzaje działalności...?

Gdzie znależć w necie rodzaje działalności...?

, jakby co to prosze o majla (talkabout205@wp.pl) obera taki spis jest w DZ.UST. nr.33 poz.289 z dnia 20.01.2004 zbych ten dziennik ustaw jest w necie -gogle-AKTY PRAWNE ZBYCH

Kiedy staje się płatnikiem VAT

Kiedy staje się płatnikiem VAT

podatek VAT i czy koszty poniesione np. na wyposażenie biura i inne drobne zakupy na f-ry VAT stają się moim kosztem podatkowym. Czy mogę otrzymywać faktury VAT posługując się (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) dell1 (...)

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

Co wprowadza załącznik nr 3 do ustawy o vat 2012 .

Co wprowadza załącznik nr 3 do ustawy o vat 2012 .

Co wprowadza załącznik nr 3 do ustawy o vat 2012 . Witam, co wprowadza 3 załącznik do ustawy o vat? chyba co wprowadzał? bo wprowadzał wykaz towarów i usług opodatkowanych obecnie 8% (...)

1

2