dziennik ustaw nr 4 z 2011r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście on ma (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

, Warszawa 2000. ORZECZNICTWO 1. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 22 IV 1952 r., ?Orzecznictwo Sądu Najwyższego ? Izba Cywilna? 1953, poz. 47. 2. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 26 IV 1958 (...)

nieuczciwy pracodawca

nieuczciwy pracodawca

mieniu.Dziennik Ustaw z 1996 roku nr 143 poz. 662 2. ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 4 października 1974 r. w sprawie wspólnej odpowiedzialności materialnej (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia Dziennik ustaw z 1975r. i z 1983r nie określa ktoc ma zwrócić koszty leczenia. Są to przepisy ogóle.A więc kto zwraca i na jakiej podstawie (...)

windykacja oc

windykacja oc

jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, jest rzetelna i nie zawiera błędów."A ja co do tego stwierdzenia mam wątpliwości bo:Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 124 poz. (...)

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

najchetniej byscie zabily swoich bylych mezow ale nie robicie tego tylgo by ciagnac z nich alimenty pomaga wam w tym patologia w sadach i komornicy ktorzy zrobili sobie z windykacji niezly dochod mezczyzna (...)

urlop i godziny nadliczbowe

urlop i godziny nadliczbowe

takiego rozstrzygnięcia. Dziennik Ustaw z 1997 r. Nr 2 poz. 14 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wynikającą z nakazu zgodnie z umową była ich wynagrodzeniem. acor Miałem identyczną sytuację. Znajomy polecił mi firmę windykacyjną, z której usług sam korzystał. Nie obiecywali (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (tekst jednolity: (...)

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

z kazdego miasta zostalo wyslane do zarzadu pismo o okreslonej tresci z podpisami dziewczyn ze wszystkich punktow z tego miasta(zebrac je lepiej osobiscie bo znow gdzies utkwi) to dalo by to (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych (...)

 DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126 Rozporzadzenie Prezesa Rady Ministrow zdnia 5 stycznia 2012r. zmieniające rozporządzenie wsprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych (...)

opłata adiacencka

opłata adiacencka

prawnikiem, ale Art.145 ust.2 Ustawy o gospodarcenieruchomościami (patrz. Dziennik Ustaw z 2004 roku nr 261 poz.2603 daje 3 lata na wydanie decyzji o ustaleniu opłaty adiacencjiej. (...)

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011

PKWiU a VAT 2011 Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywać przepisy dostosowujące ustawę o VAT do PKWiU z 2008 r. Nowelizacja ustawy o VAT wprowadzająca te zmiany została opublikowana w (...)

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna treść dokumentu można pobrać ze strony: http://msp.money.pl/akty_prawne/rozporzadzenie;prezesa;rady;ministrow;z,dziennik,ustaw,2011,014,67.html

Allegro - którą formę opodatkowania wybrać, handel rzeczami używanymi

Allegro - którą formę opodatkowania wybrać, handel rzeczami używanymi

dla mnie ZUS/KRUS to tylko strata pieniędzy. Od 2003-07 otrzymana ziemie została w części zalesiona na mocy Dziennik Ustaw Nr 48, Poz. 390, czyli zalesianie w ramach PROW 2007-2013. Obecnie (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) (...)

ile córka dostanie ubezpieczenia z PZU ?

ile córka dostanie ubezpieczenia z PZU ?

lekarską po złożeniu papierów ? \"§ 5. Zakład ustala, w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wniosku, termin badania ubezpieczonego przez lekarza orzecznika\" Dziennik Ustaw z 2002 r. (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

wiem dlaczego zerwali z Tobą umowę, musisz się tego dowiedzieć. To, że nie przysyłali Ci żadnych monitów to nic nie znaczy. Z tego co wiem Orange w swoim regulaminie ma zapis zgodnie z (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

społecznych ( tekst jednolity Dz.U z 2009 roku Nr 205 poz. 1585 z późn.zm) w związku z art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r.- kodeks postępowania administracyjnego (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Najwyższego (np. wyrok SN z dnia 4 grudnia 2003 r. PK 72/03 , wyrok z dnia 11 września 2001 r. PKN 633/00) w opinii sądu nabycie prawa do emerytury zostało użyte w Karcie (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

Społeczny kurator sądowy

Społeczny kurator sądowy

jestem w błędzie?? Pozdrawiam Kasia Chcąc odbyć aplikację kuratorską z kim powinnam najpierw skontaktowaćsię w Sądzie Okręgowym? Z prezesem sądu, kuratorem okręgowym czy kadrami? Z (...)

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

Porada - jak się bronić przed niesprawidliwą kwotą alimentów !!!!!

uwage że pracujesz a nie siedzisz.na pewno nie będzie tak jak ona mówi.trzymaj się . siepa142 alimenty.pl W dniu 13 czerwca 2009 r. weszła w życie ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. (Dz. (...)

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ograniczenie władzy rodzicielskiej

kobieta z którą czasami się spotykam i zdaję relację z tego co się dzieje to powiedziała mi tak: "... nie jest tak łatwo odebrać dziecko kobiecie, tymbardziej, że ma Pani jeszcze syna... (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. (...)

Sprawa w sądzie o zapłatę za usługę budowlaną - prośba o pomoc

Sprawa w sądzie o zapłatę za usługę budowlaną - prośba o pomoc

domu budowaliśmy dwa inne budynki, a jeden z nich m. in. dla jego kuzyna, który jest zadowolony i z tego powodu również jest jego wrogiem. Proszę o jakąkolwiek pomoc, jeżeli takowa jest jeszcze (...)

Obywatelstwo niemieckie

Obywatelstwo niemieckie

wnioskow z terenu Niemiec a wylacznie z terenu Polski. Chlopak to zignorowal wjechal do Niemiec , zamieszkal u rodzicow Niemcow , pokombinowali cos z azylem , duldungami i spedzil tam 4 (...)

Wymeldowanie pełnoletniego dziecka.

Wymeldowanie pełnoletniego dziecka.

dokłada się do czynszu ,wyżywienia energii itp.a do tego okrada mnie wynosi z domu co się da.Jest sprawny fizycznie i umysłowo. siunek Ja z mężem mieszkamy z synem 16 letnim i córka (...)

1

2

3

4

5

...

8