dziennik urzędowy ministra komunikacji nr10 poz.77 z 1983 roku Wyszukiwarka e-prawnik.pl


VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

technicznych w budownictwie (Dz. U. Nr 96, poz. 817) Na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2003 r. Nr 207, poz. 2016, z (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

jednorazowego użytku, wydawanych ubezpieczonym bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością (Dz.U. nr 36, poz.420, z późn. zm.); ROZPORZĄDZENIE MINISTRA (...)

windykacja oc

windykacja oc

jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, jest rzetelna i nie zawiera błędów."A ja co do tego stwierdzenia mam wątpliwości bo:Dziennik Ustaw z 2003 r. Nr 124 poz. 1152 (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

wprowadzające prawo małżeńskie? Dziennik Ustaw Nr. 48/1945., poz.271 19. Ustawa z dn. 29.09. 1986 ?Prawo o aktach stanu cywilnego?. ? art. 61a ust. 5. (Dz.U. Nr 36, poz. (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wynikającą z nakazu zgodnie z umową była ich wynagrodzeniem. acor Miałem identyczną sytuację. Znajomy polecił mi firmę windykacyjną, z której usług sam korzystał. Nie obiecywali (...)

alimenty i ustalenie ojcostwa

alimenty i ustalenie ojcostwa

musi z czegos zyc czy ci sie podoba to czy nie. kwiatuszek Witam Co zrobić jeśli chcę ustalić ojcostwo?z góry dziękuję za pomoc danka0 Witam; Aby ustalić ojcostwo należy złożyć (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

następujące: czy w takiej sytuacji mogę skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia? Z góry dziękuję Pozdrawiam Joanna Joanna prawo-pracy.net Witam, chciałabym zapytać, co z nauczycielem, (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ojcostwa.Związek małżeński zawarłem ( juz teraz ) z moją byłą żoną w 1996 roku. Po 6,5 roku na świat przyszło chyba nasze dziecko.W 2003 roku dowiedziałem sie od lekarza (...)

ZUS odrzucił wniosek o wcześniejszą emeryturę (potrzebna szybka pomoc)

ZUS odrzucił wniosek o wcześniejszą emeryturę (potrzebna szybka pomoc)

Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 roku (DU 18 lutego 1983 Nr 8 poz. 43) ma ukończone 60 lat oraz udokumentowane ponad 15 lat pracy w szczególnych warunkach. (...)

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

tego lokalu ? Karolina Witam od 1971roku jestem zameldowana u mojej mamy , która miała z miastem umowę najmu lokalu . W 2013 roku po wyjściu za mąż przeprowadziłam się z malutkim (...)

napoje w pracy

napoje w pracy

rozporządzenie Rady Ministrów z 10 września tegoż roku w sprawie wykazu prac wzbronionych kobietom (Dz. U. nr 114, poz. 545 z późn. zm.). Niestety, podobny brak jednolitości (...)

osoby trzecie

osoby trzecie

osoby trzecie W ustawie - Ustawa o podatku od spadków i darowizn z dnia 28 lipca 1983, Dz.U. z 1983 roku, Nr 45, poz. 207; - jest taki zapis: w artykule 16 "3. (...)

 DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126

DZIENNIK USTAW ROK 2012 NR 0 POZ 126 Rozporzadzenie Prezesa Rady Ministrow zdnia 5 stycznia 2012r. zmieniające rozporządzenie wsprawie określenia wzorów formularzy sprawozdawczych zmienia (...)

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Notariusza) Podaję część, którą możesz wykorzystać: Dz.U. 1983 Nr 45 poz. 207 USTAWA z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn Art. 16. 1. W przypadku nabycia (...)

Najniższe wynagrodzenie

Najniższe wynagrodzenie

przepisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę z dn. 10 października 2002 (Dz.U. z 2002 r., nr 200. poz. 1679 ze zm.) Minimalne wynagrodzenie określa Komisja Trójstronna, (...)

nieuczciwy pracodawca

nieuczciwy pracodawca

mieniu.Dziennik Ustaw z 1996 roku nr 143 poz. 662 2. ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 4 października 1974 r. w sprawie wspólnej odpowiedzialności materialnej (...)

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

wychowaniu w trzezwosci i przeciwdzialaniu alkoholizmowi skazuje go (dz u z 2002r nr 147 poz. 1231 z poz zm) i zato n amocy at43 ust 1 powolanej ustawy skazuje go na grzywne ******** (...)

opłata adiacencka

opłata adiacencka

prawnikiem, ale Art.145 ust.2 Ustawy o gospodarcenieruchomościami (patrz. Dziennik Ustaw z 2004 roku nr 261 poz.2603 daje 3 lata na wydanie decyzji o ustaleniu opłaty adiacencjiej. (...)

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

cywilne sądy rejonowe, na podstawie Ustawy o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (ustawa z dnia 2 lipca 1994 r. z późn. zm.: ostatni tekst jednolity w DzU nr 120 z (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

świadczeniach rodzinnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992),- rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 7 czerwca 2005 r. w sprawie wzoru wniosku (...)

urlop i godziny nadliczbowe

urlop i godziny nadliczbowe

takiego rozstrzygnięcia. Dziennik Ustaw z 1997 r. Nr 2 poz. 14 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych (...)

ile córka dostanie ubezpieczenia z PZU ?

ile córka dostanie ubezpieczenia z PZU ?

lekarską po złożeniu papierów ? \"§ 5. Zakład ustala, w ciągu 7 dni od dnia otrzymania wniosku, termin badania ubezpieczonego przez lekarza orzecznika\" Dziennik Ustaw z 2002 r. Nr 234 (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

będziemy już z nią mieszkać? Proszę o szybką odpowiedź. agusia alimenty.pl dokladnie zgadzam sie z toba alimenty sa do okresu studiów czyli 25 lat o ile sie uczy jezeli syn ma 27 lat to (...)

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

prowadzenie zajęć z z dziećmi i młodzieżą upośledzoną umysłowo w stopniu umiarkowanym, z niepełnosprawnością sprzężoną, z uszkodzeniami centralnego lub obwodowego układu (...)

Alimenty od Matki

Alimenty od Matki

10025 alimenty.pl dziennik ustaw nr. 120 poz 1431 z 12 grudnia 2008 ustawa z dnia 6listopad 2008 kodeks rodzinny i opiekuńczy art133 §3 wejdzie w życie 13 czerwca 2009 -

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (tekst jedn. Dz.U. z 2005 r., nr 41, poz 398 z późn.zm.) obecnie jednak sprzedaż lokali nie jest możliwa z uwagi na fakt, iż nieruchomość (...)

alimenty na ojca

alimenty na ojca

karnego (z podanych informacji wynika, że miała Pani status pokrzywdzonego) ma Pani do tego prawo na podstawie art. 156 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego (Dz. U. Nr (...)

mieszkanie służby więziennej

mieszkanie służby więziennej

służbowe od Dyrektora Aresztu śledczego. Po wejściu w życie Ustawy z dnia 02-07-1994 Dz.U. Nr 105 poz. 509 z dnia 12-10-1994 otrzymałam kolejną umowę od Lokalnego Zrzeszenia (...)

1

2