dziennik budownictwa nr 14 z 1964 r Wyszukiwarka e-prawnik.pl


ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (...)

windykacja oc

windykacja oc

................. Dobrze ,że wiedza prawnicza towarzystw ubezpieczeniowych jest trochę większa i zdają sobie sprawę że ich działalnośc oparta jest również na innych aktach prawnych( choćby Dziennik (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Administracyjna z dnia 11 lutego 1986 r. II CRN 439/85, OSPiKA 1987/4 poz. 85. 13. Wyrok SN ? Izba Cywilna z dnia 14 listopada 1997 r. III CKN 257/97 OSNC 1998/4 poz. 70. 14. Wyrok (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

uchwał Sądu Najwyższego z dnia 26 października 1961 r., IV CO 15/61, OSN rok 1962, nr 4, poz. 131 i z dnia 27 czerwca 1969 r., III CZP 34/69, OSPiKA rok 1970, nr 5, (...)

Alimenty na pełnoletnie dziecko

Alimenty na pełnoletnie dziecko

przeprowadzić sie do chłopaka z dzieckiem i z nim zamieszkać. Czy ja mam obowiązek płacenia na nią alimentów w takiej sytuacji? i czy jak założę sprawę sądową to kto pokrywa koszty? bardzo (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (tekst jednolity: (...)

Reklamacja z rękojmi z żądaniem zwrotu gotówki, a samowolna naprawa.

Reklamacja z rękojmi z żądaniem zwrotu gotówki, a samowolna naprawa.

zgodnie z Dz.U.2018.0.1025 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny art. 556 ? 576 - sprzedawca nie ustosunkował się do tego w terminie 14 dni kalendarzowych, (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów (...)

jak napisac odwolanie od komisji lekarskiej

jak napisac odwolanie od komisji lekarskiej

. Kodeks Postępowania Cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296 z późn. zm.) Od decyzji ZUS w sprawie renty (punkt 3) można odwołać się do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, (...)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

;Rzeczpospolitej" dnia 9 sierpnia 2004 r. Hipoteka legalna - alternatywna forma zabezpieczenia należności za roboty budowlane. Art. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawą z dnia 14 (...)

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

Egzekucja naleznosci za wykonane roboty = gwarancja platnosci = hipoteka legalna

. 6471 dodany do kodeksu cywilnego ustawš z dnia 14 lutego 2003 r. (Dz. U. Nr 49, poz. 408) oraz ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o gwarancji zapłaty za roboty budowlane (...)

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

umowa o przeprowadzenia szkolenia a kara

nieuregulowanych niniejsza umowa maja zastosowanie przepisy ustawy z dnia 23 kwietra 1964 Kodeks Cywilny ( dz. U. Nr 16, poz. 931 innych obowiązujacych ustaw 1 letell ktorekolwiek z (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych (...)

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna

Dz. U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja kancelaryjna treść dokumentu można pobrać ze strony: http://msp.money.pl/akty_prawne/rozporzadzenie;prezesa;rady;ministrow;z,dziennik,ustaw,2011,014,67.html

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, ze zm.) może opierać się o różne podstawy prawne. Zgodnie z art. 23 ust. 1 (...)

urlop i godziny nadliczbowe

urlop i godziny nadliczbowe

takiego rozstrzygnięcia. Dziennik Ustaw z 1997 r. Nr 2 poz. 14 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia Dziennik ustaw z 1975r. i z 1983r nie określa ktoc ma zwrócić koszty leczenia. Są to przepisy ogóle.A więc kto zwraca i na jakiej podstawie koszty (...)

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

wiem dlaczego zerwali z Tobą umowę, musisz się tego dowiedzieć. To, że nie przysyłali Ci żadnych monitów to nic nie znaczy. Z tego co wiem Orange w swoim regulaminie ma zapis zgodnie z (...)

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

Wezwanie do zapłaty - list zwykły

wezwanie za nie oplacona fakturę z 1999 r. 191.76zl do zapłaty z odsetkami i kosztami. Podzielcie się tym co zamierzacie zrobić. Domyślam się, ze nie będziecie płacić. Ale czy kontaktować (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

. Podstawa prawna: Art. 10 ust. 1 pkt 8, art. 21 ust. 1 pkt 126, ust. 21, ust 22 oraz art. 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. Nr 14, (...)

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

zagadnienia zostały przeniesione do ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. 2004 nr 39, poz. 353 ze zm.) i gwarantują one (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wynikającą z nakazu zgodnie z umową była ich wynagrodzeniem. acor Miałem identyczną sytuację. Znajomy polecił mi firmę windykacyjną, z której usług sam korzystał. Nie obiecywali (...)

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

23.kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm., a w szczególności jego ks. III, tyt. XVII, tj. Umowa Ubezpieczenia art. 805-834. Mój promotor twierdzi, że (...)

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

rozwodu. Od 2006r maj ,mam syna 5l i córkę 3l mąż mnie zostawił jak byłam w ciąży w 5miesiącu 2004r poszedł do innej ,założyłam sprawę o rozwód z jego winy .Oczywiście on ma (...)

Sprawa w sądzie o zapłatę za usługę budowlaną - prośba o pomoc

Sprawa w sądzie o zapłatę za usługę budowlaną - prośba o pomoc

domu budowaliśmy dwa inne budynki, a jeden z nich m. in. dla jego kuzyna, który jest zadowolony i z tego powodu również jest jego wrogiem. Proszę o jakąkolwiek pomoc, jeżeli takowa jest jeszcze (...)

VAT-25

VAT-25

ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. (...)

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

stosownego wniosku. Zgodnie z art. 100 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, prawo do świadczeń powstaje w dniu spełnienia (...)

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

Poznaniu z dnia9.02.1954r. nr S.A.II56b/79/52 w części dotyczącej wywłaszczenia nieruchomości położonej w Poznaniu przy ul. Polnej o pow. 625 m2, działka nr 2071/216, stanowiącej (...)

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne

, z późn. zm.) Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 167, poz. 1398, z późn. zm.) krzysiek_12

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

zaległe alimenty - jak je wyegzekwować

. filecik59 Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy działania żony i komornika (...)