dział 3 art.128 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


CZY JEST TO MOŻLIWE....

CZY JEST TO MOŻLIWE....

orzeczenia sądu na żądanie któregokolwiek ze spadkobierców. 2. Jeżeli do spadku należy nieruchomość, umowa o dział powinna być zawarta w formie aktu notarialnego. Art. 1038. 1. Sądowy (...)

sprawa spadkowa

sprawa spadkowa

rodzice nie widziedziczyli pozostałych dzieci to należy im się zachówek ->kodeks cywilny od art 922. http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=open&id=WDU19640160093 Polo Wedłóg art931 (...)

Do Kuratorów zawodowych

Do Kuratorów zawodowych

(ORGANIZOWANIEM I KONTROLOWANIEM) art 53 par 3 kkw - Sąd poucza (nie kurator) art 57 kkw – sad wzywa skazanego do stawienia się w wyznaczonym terminie. (po co dodatkowa robota typu (...)

Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

Komu z tgrzech spadkobierców przypadnie własnościowy lokal mieszkaniowy ??

oczywistych względów wygodniejsze i z pewnością szybsze wyjście niż dział przeprowadzany przez sąd. W przypadku gdy przedmiotem działu umownego byłoby mieszkanie, umowę o dział spadku (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

. Przepis ogólny z art 118 kc (3 lata) nie ma tutaj zastosowania. Również opieranie sie na Prawie telekomunikacyjnym i art. 75 ust.1 w mojej ocenie jest błędem, ponieważ dotyczy on postępowania (...)

SN  postanowienie

SN postanowienie

kosztach postępowania kasacyjnego orzeczono na podstawie art. 520 § 3 w zw. z art. 391 § 1 i 398[21] i 13 § 2 KPC, uwzględniając jego wynik

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę

Dni wolne za święta w sobotę 1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada w sobotę, (...)

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

obciążone kwotą 285 zł. Ciekawe że wzywano mnie do zapłaty tej kwoty w terminie 3 dni ! Nigdy nie spotkałam się z tak krótkim terminem zapłaty. Wzbudziło to moje zdziwienie. Po trzech dniach otrzymałam

Dział spadku

Dział spadku

???????????????????????????????????????????????????? JapanCert?IT????????????????????????????? ??????? ????3????Box Office Mojo???1??80?????1,522??????????????????????????????????????3?????645?7,000????5?1,656???????????????????????????? (...)

zachowek

zachowek

tak nic nie dostanę,moje pytanie czy należy mi się zachowek krzysztof.tamkun Witam, ojciec mojej mamy zmarł w zeszlym roku.Posiadał jeszcze 3 dzieci i żonę z moja mama nie utrzymywał kontaktu, czy (...)

spadek

spadek

skonsultowanie się z prawnikiem w Polsce w celu uzyskania dokładnych informacji dotyczących Twojej konkretnej sytuacji: 1. Konsultacja z prawnikiem 2.Sprawdzenie ważności testamentu 3. Rola świadków (...)

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

Szukam skutecznej firmy windykacyjnej.Proszę o poradę

wspólnego z 212 kk mój sąsiad z zazdrości do mojej działalności wyraził się że nie mam kompetencji do prowadzenia firmy jestem hamówa i oszukuje i kradnę kasę im założyliśmy sprawę z mężem z art. (...)

Darowizna przed śmiercią a zachowek

Darowizna przed śmiercią a zachowek

prosze o podpowiedz [/cytat] hala62 ??? ana_p23@wp.pl Darowizna wchodzi w dział spadku, jeśli mieszkanie darowane było do 10 lat przed śmiercią babci. Natomiast o zachowek można ubiegać się do (...)

intrum justitia - pilne

intrum justitia - pilne

mama nie zyje od 3 lat. to własnie po 3 latach do mnie dzwonią. każa mi przesłać akt zgony, nie wiem po co. pytam ponownie w jakiej konkretnie jest to sprawie. odpowiedz jest nastepująća (...)

Darowizna

Darowizna

? 3. Ile może trwać taka procedura? 4. Jakie będą/mogą być w przyszłości skutki prawne dokonanej czynności? 5. Jaki jest przybliżony koszt operacji? Proszę o odpowiedź. Dziękuję. cynik99 Witam, Mam

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

prostszy język kupiła ten dług od poprzedniego wierzyciela. Mogła to zrobić na mocy art.509 KC i nast. Jakbyś znał specyfikę rynku obrotu wierzytelnościami to może zamknąłbyś mordę w kubeł. (...)

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

Co zrobić kiedy regularnie płacę alimenty a pomimo tego moja była oddała sprawę do komornika

dziecko pełnomocnikiem procesowym i może nadal robić co chce. Mało tego, osoba taka jest bezkarna, ponieważ posiada legitymację procesową bierną i nie można jej pozwać! 3. Jedynymi których można (...)

Alimenty na dziecko

Alimenty na dziecko

alimenty.pl Możesz go pozwać o alimenty nawet do 3 lat wstecz, jeśli on pracuje to ściągnie je komornik, bo z miejsca jest dłużnikiem, jeszcze swój procent doliczy. Jeśli Twój partner nie pracuje (...)

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

AKT OSKARŻENIA-art.278KK & 1KK i art 12KK

, na tym stanowsku pracowały w tym czasie jeszcze inne 3 osoby odpowiedzialne za ten dział, zwolniłem się ponieważ dostałem ofertę pracy za granicą, niestety praca trwała 2 tyg, urwało się, (...)

Świadectwo pracy

Świadectwo pracy

że z ustnych ustaleń, nie mam tego działu podanego w umowie ani w zakresie czynności ani w aneksie. Taki dział jest w regulaminie organizacyjnym ale tylko część prac pokrywa się z tym co robiłam

Prowadzenie ewidencji odpadów

Prowadzenie ewidencji odpadów

przypadku, o którym mowa w art. 28 ust. 1, do prowadzenia ewidencji w za-kresie wytwarzanych odpadów obowiązany jest podmiot na rzecz którego prze-niesiono odpowiedzialność za wytwarzane odpady. 3. (...)

alimenty i zadłużenie

alimenty i zadłużenie

pieniędzy od ojca. 2. Możecie złożyć wniosek do sądu (bez kosztów dla Was) o przyznanie Wam alimentów od jego rodziców. Przeczytajcie Artykuł 128 Dział III Kodeksu Cywilnego. 3. Możecie (...)

Alimenty na zamężną córkę

Alimenty na zamężną córkę

można nic z tym zrobić. xxx Wygasa? Niby który art. KRO o tym mówi? Wg. Art. 128. KRO Obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania (obowiązek (...)

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

na kwicie 1000zł a po 3 miesiącach nawet do 3 tys jeżeli jest pani zainteresowana to prosze o komtakt anka prawo-cywilne.net Witam serdecznie mam na imie beata ,przed slubem zostal mi udzielony (...)

sprawa o sądowy dział spadku

sprawa o sądowy dział spadku

części tych osob które się zgdzają na proponowane przeze mnie warunki razem z moja częścia - to przeszło połowa nieruchomości - moje pytania 1) czy sprawę o dział spadku można wnieść przed (...)

praca w warunkach szkodliwych

praca w warunkach szkodliwych

3 stopni jest warunkiem szkodliwym i czy mam prawo do dłuższej przerwy dział peklownia i ile przysługuje przerwy za informacje dziękuje. anonimowy prawo-pracy.net Pracuję w fabryce mebli

WKU - pilne! :(

WKU - pilne! :(

mnie np. drogówka, to oni gdzieś tam w swojej bazie mają informacje, że armia mnie ściga? Czy pokazanie indeksu jakiejś uczelni przed 3 sierpnia ratuje mnie? Jak wyjść z tej całej sytuacji? Proszę (...)

mobbing - ciąża - zwolnienie

mobbing - ciąża - zwolnienie

raczej nierówne traktowanie - Rodzdział IIa kodeksu pracy, Art. 18 3a, Przeczytaj jeszcze dział ósmy kodeksu pracy, a szczególnie W myśl art. 177 § 4 k.p. rozwiązanie przez pracodawcę (...)

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

CZY KTOŚ SCIAGAL ALIMENTY PRZEZ PROKURATURE????

drogą staraj się o fundusz alimentacyjny. Wszelkich informacji na ten temat udzielają pracownicy Pomocy społecznej Dział Świadczeń. W przypadku, kiedy te alimenty z Funduszu Alimentacyjnego zostałyby (...)

włączenie się do postępowania

włączenie się do postępowania

wystarczy 2. wniesienie odwołania - robie to na podstawie KPA Dział II, rozdział 10 i wydaje mi się, że też wystarczy 3. włączenie się do udziału w postepowaniu administracyjnym - tutaj (...)

1

2

3

4

5

...

42