dz.u.nr31 poz. 266 z 2005 r. Wyszukiwarka e-prawnik.pl


czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

). Źródło i podstawa prawna: Ustawia z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Z 2005 r. Nr 31, (...)

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

Wymiana okien w wynajmowanym lokalu

z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy . Dz.U. 2001 r. Nr 71, poz. 733 (tekst pierwotny), Dz. U. 2005 r. Nr 31 poz. 266 (...)

Biegły sądowy

Biegły sądowy

postępowań prowadzonych na podstawie ustawy, mają zastosowanie przepisy dekretu z dnia 26 października 1950 r. o należnościach świadków, biegłych, stron w postępowaniu sądowym (Dz. U. Nr (...)

Problem z najemcami po wypowiedzeniu umowy.

Problem z najemcami po wypowiedzeniu umowy.

(Dz. U. 2005 r. nr 31 poz. 266 z późn. zm.), ale nie do końca rozumiem moje położenie w momencie podpisania protokołu zdania mieszkania a dalszym postępowaniem. Czy mogę (...)

teściowa alkoholiczka

teściowa alkoholiczka

praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego (tekst jednolity Dz.U. z 2005 r. Nr 31, poz. 266) w artykule 13 stanowi 1. Jeżeli lokator wykracza (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

Sądu Najwyższego ? Izba Cywilna? 1958, poz. 90. 3. Orzeczenie Sądu Najwyższego z 21 XI 1952 r., ?Orzecznictwo Sądu Najwyższego ? Izba Cywilna? 1953, poz. 92. 4. Orzeczenie Sądu (...)

ZUS i zadłużenie

ZUS i zadłużenie

oraz ustawa z dnia 18.12.2002 r. "zmiana ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz zmiana niektórych innych ustaw" Dz.U.Nr.241,poz.2074. Ludziska wczytajcie się bardzo (...)

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

Uprawnienia osób niepełnosprawnych w pracy

. 92 z późn. zm.) 2) Ustawa z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. 2008r. Nr 69, poz.415 z późn. zm.). 3) Rozporządzenie Ministra (...)

Reklamacja towaru - można odmówić reklamacji ze względu na produkt?

Reklamacja towaru - można odmówić reklamacji ze względu na produkt?

folie nie otwieralną. ale i tak się pierze. Poza tym, co z opcją że mam czas do namysłu po zakupie produktu, czy bielizna jest wyjątkiem od reguły? Witam , niestety zgodnie z ustawa z (...)

zadłużenie PLUS windykacja

zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

przetwarzania danych w związku z cesją wierzytelności, jest wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 6 czerwca 2005 r., (sygn. akt I OPS 2/2005), z którego wynika, (...)

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

pracy w szczególnym charakterze nie wlicza się urlopow dla poratowania zdrowia tylko z okresu miedzy 01.07 2004 r a 31.10.2005 r. a natomiast zwolnienia lekarskie po 1 lipca 2004r.Wiec musimy (...)

Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

chciałem się zapytać jeżeli moja dziewczyna ma 16lat i żyje tylko z mama bo tata pije ... a ma prawa to niej to czy jest potrzebny podpis jego żeby wyrobić paszport ? pozdrawiam krzysiek.targosz (...)

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

temu /połowa listopada 2005/ otrzymałem "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym" z 2005r. wraz z pozwem i zlożonymi w sadzie załącznikami. Łącznie z odsetkami (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

wykluczającej Danutę K. ze spółdzielni. Jego zdaniem uchwała narusza art. 11 ust. 8 w związku z art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z 2001 r. o ochronie praw lokatorów i mieszkaniowym zasobie (...)

Kiedy przedawni się kredyt?

Kiedy przedawni się kredyt?

dlug z 2005 roku i w piatek dostalam z firmy INTRUM JUSTITIA przysylaja mi odsetki z 5 lat do zaplaty przysylajac tylko kilka dni temu jeden list to juz jest wymuszenie pieniedzy z (...)

mieszkanie po policji

mieszkanie po policji

oraz z 2005 r. Nr 157, poz. 1315 i Nr 184, poz. 1539 Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o: 1) zbywcy - należy przez to rozumieć: a) przedsiębiorstwa państwowe, b) spółki (...)

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

prawo budowlane- uprawnienia budowlane

o uprawnienia budowlane w zakresie nieograniczonym? tyle mowia ustawy: USTAWA z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. (tekst pierwotny: Dz. U. 1994 r. Nr 89 poz. 414), (tekst jednolity: (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

świadczeniach rodzinnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 992),- rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 7 czerwca 2005 r. w sprawie wzoru (...)

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

Prawo jazdy w 2011 r. - zmiany!

.). Rozporządzenie to zostało wydane na podstawie art. 115 ust. 1 pkt 1-4 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, (...)

L4 na dziecko jak płacone? prosze o pomoc...

L4 na dziecko jak płacone? prosze o pomoc...

mniej zwolnień z tytułu opieki (Dz. U. Nr 60, poz. 636, z późn. zm. oraz z 2005 r. Nr 10, poz. 71) " ktoś kto to napisał pewnie nie ma dzieci... o sercu (...)

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

Mam pytanie odnośnie mojej pracy 23.09.20011r. skończył mi się urlop wychowawczy stawiłam się do

zachowuje prawo do wynagrodzenia. Zdaniem Sądu Najwyższego, pracownikowi należy się tylko wynagrodzenie w wysokości wynikającej z art. 81 par. 1 k.p. (wyrok SN z 16 czerwca 2005 r., (...)

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

wykup mieszkania od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej

zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (tekst jedn. Dz.U. z 2005 r., nr 41, poz 398 z późn.zm.) obecnie jednak sprzedaż lokali nie jest możliwa z uwagi na fakt, iż nieruchomość (...)

nieuczciwy pracodawca

nieuczciwy pracodawca

mieniu.Dziennik Ustaw z 1996 roku nr 143 poz. 662 2. ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 4 października 1974 r. w sprawie wspólnej odpowiedzialności materialnej pracowników (...)

Świadectwa pracy za granicą

Świadectwa pracy za granicą

instytucjach rynku pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2005 r. nr 164, poz. 1366)mogę doliczyć staż pracy za granicą do tego w Polsce. Jakie dokumenty powinnam (...)

Czy muszę telefonicznie poinformować przełożonego o zwolnieniu chorobowym?

Czy muszę telefonicznie poinformować przełożonego o zwolnieniu chorobowym?

ciągu 7 dni. Podstawa prawna: - art. 62 ustawy z 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (j.t. Dz.U. z 2005 (...)

Kompensata dla ofiar przestępstw.

Kompensata dla ofiar przestępstw.

potrzebujemy chodzic z nim na rehabilitacje ale to kosztuje. Jak to jest z kompensatą dla ofiar takich podłych czynów? W dniu 21 września 2005 r. weszła w życie ustawa z (...)

jak zmienić nazwisko

jak zmienić nazwisko

zgłosić się do swojego Urzędu Stanu Cywilnego i wypełnić Wniosek o zmianę nazwiska. Zasady zmiany nazwiska są zawarte w Ustawie o zmianie imion i nazwisk. W Dzienniku Urzędowym z 2005 r (...)

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne

Ustalenie ojcostwa - podstawy prawne

, z późn. zm.) Ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. Nr 167, poz. 1398, z późn. zm.) krzysiek_12

majątek wspólny a osobisty

majątek wspólny a osobisty

ust 2 ustawy z dnia 22 czerwca 1995 r o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 41, poz. 398 ze zm.) nie jest samodzielnym prawem (...)

Uprawnienia straży miejskiej

Uprawnienia straży miejskiej

. Jednakże jak zostało to przedstawione w w/w wyroku TK przepisy te są niezgodne z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. ? prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity opublikowany w Dz. U. z (...)

1

2