dz.u.2010 nr.249 poz.1673 Wyszukiwarka e-prawnik.pl


Dz.U. nr 14,poz.67 - 2011r.jednolity rzeczowy wykaz akt

Dz.U. nr 14,poz.67 - 2011r.jednolity rzeczowy wykaz akt

Dz.U. nr 14,poz.67 - 2011r.jednolity rzeczowy wykaz akt Dostępny w sejmowym Internetowym Systemie Aktów Prawnych na: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20110140067

Uległem wypadkowi w pracy

Uległem wypadkowi w pracy

w tych sprawach zostały określone w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 30 lipca 2002 r. (Dz.U. nr 132, poz. 1115). W załączniku do rozporządzenia zostały wykazane choroby, które (...)

Kto zwraca koszty leczenia

Kto zwraca koszty leczenia

(Dz.U. nr 54, poz.571, z późn. zm.). Mariusz Nie możemy sie zrozumieć albo ja źle myślę.Na skutek wypadku poniosłem obrażenia które wymagają długotrwalego leczenia w zwiazku z tym (...)

Kiedy wchodzi w życie Dz.U. nr 254, poz. 1525?

Kiedy wchodzi w życie Dz.U. nr 254, poz. 1525?

Kiedy wchodzi w życie Dz.U. nr 254, poz. 1525? kiedy w nowym roku wchodzi w życie ustawa nr 254 poz. 1525, dotycząca wyboru dyrektora szkoły? weszły już w (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. instrukcja Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji (...)

Zawiadomienie o podziale środków !!!

Zawiadomienie o podziale środków !!!

społecznych ( tekst jednolity Dz.U z 2009 roku Nr 205 poz. 1585 z późn.zm) w związku z art. 61 § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r.- kodeks postępowania administracyjnego ( Dz. U. z 2000r (...)

Groźby przez smsy

Groźby przez smsy

( Dz.U. Nr 88 poz.553 i Dz.U. Nr 128 poz. 840 z dnia 06 czerwca 1997 r. z póŸniejszymi zmianami). UZASADNIENIE Zawiadamiam, że (np.: 22 sierpnia 2004 r. o godzinie 22:35:58 (...)

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimenty po ukończeniu 26 lat

alimentacyjnej oraz odpowiednich zaświadczeń (Dz.U. Nr 105, poz. 882), zmienione przez rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 czerwca 2006 r. (Dz.U. Nr (...)

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić  do urzędu gminy !!!

Wyjazd za granicę trzeba będzie zgłosić do urzędu gminy !!!

odniesienie do art. 36 Tu masz całość: "Dz.U. 2010 nr 217 poz. 1427 Obowiązek meldunkowy obywateli polskich Art. 24. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (...)

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

.) Art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 217, poz. 1588 z 2006 r.) dell1 Oświadczenie (...)

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

lub samorządowej jednostce budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju (Dz.U. nr 236, poz. 1991 z późn. zm.). Uzasadniając powyższe Sąd Najwyższy stwierdził, za (...)

jakie są kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń na dzieci?

jakie są kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń na dzieci?

zm.), - rozporządzenie Rady Ministrów z 29 lipca 2009 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz.U. nr 127, poz. (...)

Ograniczenie wynagrodzenia na podstawie tzw.

Ograniczenie wynagrodzenia na podstawie tzw. "ustawy kominowej"

. "ustawy kominowej" (ustawa z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, Dz.U. nr 26, poz. 306 z późn. zm.) wynagrodzenie osoby zatrudnionej (...)

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna

Dz.U. Nr 14 poz. 67 z 2011 r. nowa instrukcja kancelaryjna Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów (...)

Unieważnienie małżeństwa

Unieważnienie małżeństwa

wprowadzające prawo małżeńskie? Dziennik Ustaw Nr. 48/1945., poz.271 19. Ustawa z dn. 29.09. 1986 ?Prawo o aktach stanu cywilnego?. ? art. 61a ust. 5. (Dz.U. Nr 36, poz. (...)

Rada Nadzorcza- kwalifikacje kandydatów na członków

Rada Nadzorcza- kwalifikacje kandydatów na członków

i egzaminów dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek, w których Skarb Państwa jest jedynym akcjonariuszem, oraz wynagrodzeń członków rad nadzorczych tych spółek (Dz.U. nr 110, (...)

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530)." Bardzo proszę o pomoc, nie wiem co mam teraz zrobić. Pozdrawiam kamil18 Dużo grup teraz pomaga z pobieraczkiem płatnie, ale turdno nazwać (...)

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

Jaka podstawa prawna dot. urlopu wychow. bezpłatnego?

szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe (Dz.U. Nr 161, poz.1106 Nie ma nic do rzeczy, czy to urlop płatny czy też nie. Urlop wychowawczy (...)

Deklaracja dochodów dla TBS - pomocy

Deklaracja dochodów dla TBS - pomocy

już zaliczone do kosztów uzyskania przychodu". Czyli wg mnie jest to pozycja nr 97 (Dochód po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne) z deklaracji PIT37 jaką skłądałem w US - czyli przychód

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

Czy urlop zdrowotny to praca z kredą przy tablicy,czy tylko okres składkowy?

23 W dniu 1 lipca 2005r. Sejm RP uchwalił kolejną już ustawę o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz ustawy o ubezpieczeń społecznych (Dz.U. Nr 169, (...)

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

WPIS DO EWIDENCJI - EKD

aby dokonac takiej aktualizacji?? nie chodzi o EKD tylko o PKD i PESEL - art. 8 ustawy z dnia 25 listopada 2003 o zmianie ustawy Prawo działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr

Problem z postanowieniem administracji

Problem z postanowieniem administracji

się mnie do naprawienia stanu sprawności przewodu kominowego na własny koszt. Poniżej treść ww. pisma. [quote] W oparciu o ustawę z dnia 7.07.1994r. Prawo budowlane (Dz.U nr 89, poz. (...)

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Czy osoba na rencie ma prawo do zasiłku dla bezrobotnych POMOCY PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

świadczenia przedemerytalnego po utracie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Podstawa prawna: Art. 2 ustawy z 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz.U. nr 120, poz. (...)

Kusza to też broń??

Kusza to też broń??

gdzie nam do takich krajow.Uwazam ze rejestraca TAK,zezwolenie NIE. tbobrek Ustawa z 21 maja 1999r. o broni i amunicji (tekst jednolity z 2004r. Dz.U. Nr 52, poz. 525 z późn. zm.) w art. (...)

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

Mieszkanie własnościowe, nie płacenie czynszu, skreślenie z listy członków

postępowania w sprawach o opróżnienie lokalu lub pomieszczenia albo o wydanie nieruchomości oraz szczegółowych warunków, jakim powinno odpowiadać tymczasowe pomieszczenie (Dz.U. nr 17, poz. (...)

Służebność gruntowa przez zasiedzenie

Służebność gruntowa przez zasiedzenie

Służebność gruntowa przez zasiedzenie Dzień dobry, zgodnie z ogólnie dostępną informacją Zmiana art. 128 KC dokonana ustawą z dnia 31.01.1989 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny (Dz.U. Nr (...)

Odrzucona reklamacja butów

Odrzucona reklamacja butów

poniżej: "odklejenie kwalifikuje się do naprawy (niezgodność nieistotna naprawialna), która nie obniży jego wartości użytkowych w myśl Ustawy z dnia 27 lipca 2002 (Dz.U. nr 141, ,poz (...)

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

Jak zapisać w bibliografii kodeks cywilny?

23.kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm., a w szczególności jego ks. III, tyt. XVII, tj. Umowa Ubezpieczenia art. 805-834. Mój promotor twierdzi, że się (...)

Renta rodzinna - prośba o rady.

Renta rodzinna - prośba o rady.

grudnia 1982 r. o zaopatrzeniu emerytalnym pracowników i ich rodzin - Dz.U. Nr 40, poz. 267 ze zm.) [cytuję tutaj wpis jednego z użytkowników tego forum]. ...JEDNAK... w odpowiedzi (...)

REKLAMACJA z tytułu 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

REKLAMACJA z tytułu 2-letniej odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową

szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 ze zm.), oczekuję usunięcia niezgodności poprzez wymianę towaru, w terminie 14 (...)

1

2

3

4

5

...

13